دوره آموزش طراحی وب در حال حاضر یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران می باشد. با پیشرفت علم و تکنولوژی و به وجود آمدن فضای مجازی، دنیا رنگ و بوی دیگری به خود گرفت به طوری که افراد تقریباً بیشتر نیازهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. از این رو بسیاری از مشاغل نیز به فکر راه اندازی سایتی برای کسب و کار خود افتاده اند تا بتوانند از این راه درآمد بیشتری را کسب کنند.

همین دلیل باعث شد افرادی که در طراحی وب و برنامه نویسی مهارت دارند روی کار آمده و از درآمد خوبی برخوردار شوند. هم اکنون یکی از شغل هایی که طرفدار زیادی دارد شغل طراحی وب سایت می باشد. البته بسیاری از افرادی که می خواهند پا به دنیای طراحان وب بگذارند نیمه راه پشیمان می شوند چرا که طراحی وب در عین پر درآمد بودن دارای سختی و پیچیدگی هایی است که اگر از راه و روش مناسب برای یادگیری آن اقدام نکنند مطمئناً دچار سردرگمی می شوند.

اینجاست که اهمیت کلاس های آموزش طراحی وب مشخص می شود، درواقع انتخاب یک کلاس آموزشی مناسب که بتواند تمام فنون طراحی وب را به شما یاد بدهد بسیار حائز اهمیت است. بنابراین برای شرکت در کلاس های آموزشی طراحی وب حتماً از حرفه ای بودن و مناسب بودن کلاس ها اطمینان حاصل کنید.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب کلاس های آموزش طراحی وب را با حضور مجرب ترین اساتید طراحی وب برای شما عزیزان فراهم کرده تا بتوانید با آسودگی و اطمینان خاطر از حرفه ای بودن آموزش ها، در این کلاس ها شرکت کرده و به سرعت وارد بازار کار طراحی وب شوید. برای شرکت در این کلاس های آموزشی کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و در این کلاس ها نام نویسی نمایید. همچنین در پایان دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران به شما هنرجویان عزیز مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمیاندگی انقلاب اعطا خواهد شد.

طراحی وب چیست؟

جدا از وجود تعاریفی گنگ و سربسته درباره طراحی وب، سعی می کنیم تا به سادگی آن را برای شما عزیزان شرح دهیم. به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب، طراحی وب گفته می شود. در واقع طراحی وب یعنی ایجاد ظاهر وب سایت (نرم افزار تحت وب) با بهره گیری از طراحی گرافیک که معمولاً پیاده سازی آن در نرم افزار های طراحی انجام می پذیرد، و به وسیله زبان های طراحی وب یعنی (HTML، CSS) به فرمتی برای اجرا در مرورگر تبدیل می شود. بسیاری از افراد فکر می کنند که طراحی وب سایت با برنامه نویسی تفاوتی ندارد و هر دو یکی هستند اما این اشتباه است. چرا که طراحی وب به کارهایی گفته می شود که زیبایی ظاهری سایت را ایجاد می کند، در واقع هر آن چیزی که کاربر با ان مواجه می شود و آن را در صفحه ماینتور خود می بیند حاصل طراحی وب و کار طراح وب است. اما یک برنامه نویس وب کدهایی را می نویسد که کاربر نمی تواند آن ها را ببیند و آن کد ها به صورت مستقیم تاثیری روی ظاهر سایت ندارند و در پشت صحنه اجرا می شوند.

دوره آموزش طراحی وب

آیا برای طراحی وب نیاز به آموزش زبان خاصی دارد؟

یک طراح وب برای اینکه بتواند یک صفحه وب را طراحی کند، از تکنولوژی های زیر استفاده می کند:

  • HTML یا (HTML5)
  • CSS یا (CSS3)
  • جاوا اسکریپت
  • جی کوئری
  • و…

در واقع این 4 زبانی که در بالا نام بردیم، حداقل دانشی است که شما برای طراحی صفحات وب و تبدیل شدن به یک طراح وب نیاز دارید. زبان HTML ساختار و بدنه اصلی صفحات سایت را مشخص می کند و خروجی زبان ها همه به کمک HTML است، به نوعی می توان گفت HTML می تواند استخوان بندی سایت شما را بسازد.

بعد از آموزش زبان HTML باید آموزش CSS را شروع کنید. درواقع HTML بدون CSS عملاً به درد نخواهد خورد. با HTML ما ساختار سایت و بدنه وب سایت را پیکر بندی می کنیم و با CSS به ساختار و بدنه سایت رنگ و استایل می دهیم و به نوعی می توان گفت که شما می توانید استخوان بندی سایت خود را به HTML بسپارید و در قدم بعدی با CSS به آن شکل ظاهری دهید. وقتی شما این دو زبان را فرا گرفتید می توانید طراحی سایت را شروع کنید، ولی آموزش زبان جاوا اسکریپت و جی کوئری  نیزمی توانند به کار شما بسیار قدرت دهند.

طراحی سایت به کمک وردپرس