دوره آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران

در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین دوره های آموزشی، دوره آموزش طراحی وب می باشد. امروزه با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی و فضای مجازی، بسیاری از کارهای انسان ها به صورت اینترنتی انجام می شود. دراقع امروزه افراد از اینترنت برای خرید، برای دریافت خدمات و همینطور عرضه محصولات و یا اراده خدمات استفاده می کنند.

اینجاست که اهمیت داشتن وب سایت مشخص می شود، یعنی افراد برای رفع نیاز های خود به صورت اینترنتی به وب سایت مربوط به نیاز خود مراجعه می کنند، یا اینکه برای کسب درآمد اینترنتی اولین کاری که باید انجام بدهند ایجاد یک وب سایت است. از این رو بسیاری از افراد زیادی علاقمند به یادگیری طراحی وب هستند و می خواهند در دوره های آموزش طراحی وب شرکت کنند.

دوره آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران برای علاقمندان در این زمینه برگزار می شود، این دوره های آموزشی با حضور مجرب ترین اساتید در زمینه طراحی وب برگزار می شود. کسانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، یک مدرک معتبر دو زبانه دریافت خواهند کرد. هنرجویان در این دوره های آموزشی طراحی وب را به صورت حرفه ای آموزش می بینند. در ادامه توضیحات بیشتری درباره طراحی وب می دهیم، با ما همراه باشید.

درباره طراحی وب

تاریخچه طراحی سایت به سال 1991 بر می گردد که تیم برنزر لی، صفحه وب خود را برای اوین بار در چند پاراگراف و لینکی که به ایمیل خودش به صورت mailto ایجاد کرد را، طراحی نمود. بدین صورت تیم برنزر لی به عنوان اولین طراح وب شناخته شد و این رویداد از مهم ترین تحولات قرن 21 در عرصه ارتباطات محسوب می شود. طراحی وب به مهارت ساخت و راه اندازی صفحات وب گفته می شود. یا به بیان ساده تر طراحی وب به مجموعه کارهایی گفته می شود که زیبایی ظاهری سایت را ایجاد می کند. درواقع طراحی وب سایت یک پروسه است که از لایه سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است.

یک طراح وب برای طراحی صفحات وب از تکنولوژی ها و زبان های برنامه نویسی مختلفی استفاده می کند، که این تکنولوژی ها عبارتند از HTML یا HTML5 ، CSS یا CSS3 ، جاوا اسکریپت، جی کوئری و… . این 4 زبان طراحی سایت حداقل دانشی است که شما برای طراحی وب و تبدیل شدن به یک طراح وب نیاز دارید. البته شما تنها با زبان های HTML و CSS نیز می توانید طراحی سایت کنید اما زیان جاوا اسکریپت و جی کوئری می توانند به کار شما بسیار قدرت دهند.

بازار کار طراحی سایت با وردپرس

مراحل طراحی یک وب سایت

  1. طراحی وایر فریم
  2. طراحی گرافیک سایت
  3. کدنویسی و برنامه نویسی
  4. راه اندازی سایت

انواع طراحی سایت

سایت ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند؛ Static Website و Dynamic Website که در ادامه توضیحاتی دراین باره بیان خواهیم کرد.

طراحی وب در سایت های ایستاتیک یا ایستا: تنها قسمت فرانت اند انجام می شود، یعنی مطالب و محتویات سایت تنها یک بار جمع آوری شده و هر کدام از صفحات وب سایت، جداگانه طراحی و بارگزاری می شوند. در این سایت ها هر گونه تغییر باید توسط طراح و کارشناس سایت انجام شود. از این مدل طراحی سایت معمولاً برای وب سایت هایی استفاده می شود که تا مدت ها محتوای آن تغییر نمی کند.

طراحی وب در سایت های داینامیک یا پویا: در طراحی این سایت ها هر دو بخش فرانت اند و بک اند برنامه نویسی می شوند. سایت های پویا نیاز به تغییر مداوم محتوا دارند و با توجه به کاربرد سایت، طراحی شده و توسعه پیدا می کنند. در سایت های داینامیک، برنامه نویس بک اند وظیفه پویا سازی وب سایت را بر عهده دارد و باید اسکریپتی را طراحی کند که سایت به طور کامل پویا باشد.

هدف طراحی سایت چیست

موفق ترین سایت ها، آن هایی هستند که اصول طراحی و بهینه سازی سایت را به درستی رعایت کرده اند تا محتوا را به مخاطبان خود نمایش دهند. طراحی و ساخت یک وب سایت کارآمد و موفق باعث سود فعالیت اقتصادی صاحبان وب سایت ها خواهد شد، چرا که طراحی سایت موفق این امکان را فراهم می کند که در کمترین زمان، جدیدترین محصولات به همراه مشخصات کامل آن در اختیار مخاطبان قرار گیرد و این موضوع باعث رشد مشتریان و به دنبال آن افزایش سود فعالیت اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

برای شرکت در دوره آموزش طراحی وب مجتمع فنی تهران کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره های آموزشی بهره مند شوید.