آیا با کاربرد های زبان سی شارپ آشنا هستید؟؟ آیا می دانید این زبان کارآمد در چه زمینه هایی مورد استفاده قرارگرفته و میگیرد؟؟ در این مطلب قصد داریم به پاسخ این سوال ها بپردازیم تا پایان همراه ما باشید.

قبل از اینکه در مورد کاربرد های زبان برنامه نویسی سی شارپ صحبت کنیم ابتدا در مورد به این می پردازیم که سی شارپ چیست؟ سی شارپ یک زبان سطح بالا، شی گرا و چند منظوره می باشد که توسط مایکروسافت و جزئی از دات نت به وجود آمده و بعدها استانداردهای ECMA و ISO را نیز در بر گرفت. سی شارپ یکی از ۴۴ زبان برنامه‌نویسی است که توسط زمان اجرای زبان مشترک از چارچوب دات ‌نت پشتیبانی می ‌شوند و در همه جا به وسیله مایکروسافت ویژوال استودیو شناخته می ‌شود.

در بخش بالا گفتیم که سی شارپ یک زبان چند منظوره است خوب میخواهیم ابتدا در مورد واژه چند منظوره به نکاتی بپردازیم  که کامل درک کنید. چند منظوره، یعنی می شود در همه شاخه های برنامه نویسی از سی شارپ استفاده کرد و با این زبان می شود برای همه پلتفرم ها برنامه نویسی کرد.

کاربرد های زبان سی شارپ

شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی مجتمع فنی تهران از طریق ثبت نام آنلاین.

مهم ترین کاربرد های سی شارپ

  • استفاده در صنعت طراحی Game

استفاده از زبان برنامه نویسی سی شارپ برای طراحی بازی ها با استفاده از موتور ساخت بازی Unity امکان پذیر است. این پلتفرم در حال حاظر محبوب ترین موتور بازی می‌باشد. بیش از یک سوم بازی‌های برتر دنیا با Unity ساخته شده‌اند، علاوه بر این نزدیک به ۷۷۰ کاربر فعال، از بازی‌های ساخت Unity استفاده می کنند. تقریبا ۹۰% بازی ‌های VR ساخته شده برای سامسونگ و ۵۳% از بازی ‌های ساخته شده برای Oculus Rift VR از Unity کمک گرفته اند.

طراحی دکوراسیون داخلی چیست
بیشتر بخوانید

در واقع اگر کسی قصد ورود به صنعت ساخت بازی یا موضوعات مربوط به واقعیت مجازی را داشته باشد، می ‌تواند با استفاده از آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ توانایی‌ های خود را تقویت کرده و در این صنعت فعالیت کند. Unity موتور بازی که از زبان سی شارپ بهره می گیرد.

  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در ویندوز

سی شارپ به این دلیل که مایکروسافت مالک آن هست رابطه خوبی بین ویندوز و سی شارپ وجود دارد. شما به راحتی می توانید هر نوع برنامه ای برای ویندوز بنویسید. درواقع هر برنامهای که کدنویسی آن ممکن باشد را می توان با سی شارپ برای ویندوز پیاده سازی کرد. در حال حاضر بیشتر نرم افزار های ویندوز در بازار ایران با زبان سی شارپ نوشته می شود.

  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در macOS

شاید باور کردی نباشد اما به توسط زبان برنامه نویسی سی شارپ برای سیستم عامل مک هم می توان انواع برنامه نوشت. مانند سیستم عامل ویندوز!

  • کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ در وب

شما میتوانید با استفاده از تکنولوژی ASP.Net تحت سی شارپ هر نوع سایتی رو طراحی و پیاده سازی کنید. در حال حاضر سایت های بزرگی در ایران توسط تکنولوژی ASP.Net پیاده سازی شده اند مثل دیجی کالا و…

یادگیری سی شارپ

با مواردی که دربالا گفته شده، مشخص است که بازار کار سی شارپ در دنیا و حتی در ایران بسیار جذاب است! به شرط اینکه برنامه نویس در قامت یک متخصص ظاهر شود. اما برای متخصص بودن باید حتی گام اول را حرفه ای برداشت. گام اول نحوه یادگیری سی شارپ توسط یک فرد است.

آموزش برنامه نویسی پایتون پروژه محور
بیشتر بخوانید

حضور در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ یکی از راه های خوب برای یادگیری این زبان کارآمد می باشد. اگر شما به دنبال دوره ای مناسب برای یادگیری زبان سی شارپ می باشید، پس دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران را به شما هنرجویان معرفی می کنیم.

مجتمع فنی تهران (نمایندگی انقلاب) دوره های آموزشی در زمینه آموزش برنامه نویسی و برنامه نویسی سی شارپ زیرنظر اساتید برجسته کشوری برگزار می کند. قابل ذکر است که درپایان دوره های آموزشی به هنرجویان مدرک معتبر بین المللی به هنرجویان اعطا خواهد شد.

اگر شما قصد شرکت در این دوره ها را دارید می توانید از طریق لینک ثبت نام اقدام فرمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.

آموزش برنامه نویسی با اندروید