آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از پر طرفدار ترین آموزش ها می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا اخر بخوانید.

اتوکد CAD مخفف Computer-aided design می باشد. نرم افزار اتوکد یکی از پرکاربرد  ترین و مهم ترین نرم افزارهای ترسیمات دو بعدی و سه بعدی می باشد. اولین نسخه این نرم افزار در سال ۱۹۸۲ منتشر شد. اتوکد در طراحی سیستم های الکترونیک با عنوان EDA شناخته شده است. در شاخه مکانیک با عنوان و نام MDA شناخته می شود که شامل پروسه ترسیمات با کمک نرم افزار کامپیوتر می باشد. اتوکد با زبان های انگلیسی، آلمانی، فرانسه، ایتالیایی، اسپانیایی، ژاپنی، کره ای، چینی، روسی و… ارائه شده است. انتشار ورژن این نرم افزار به صورتی است که یک سال جلوتر از ورژن سال میلادی منتشر می شود. امروز اتوکد امکان ترسیمات بسیار دقیق با جزئیات فراهم کرده است و جای ترسیمات دستی که نیاز به صرف ساعت ها وقت و هزینه بود را گرفته است.

ویژگی های مختلف نرم افزار اتوکد دو بعدی چه مواردی است

آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

اگر به دنبال ترسیمات دقیق و مهندسی باشیم و بخواهیم نقشه های با جزئیات و کیفیت بالا داشته باشیم، اتوکد حتما جزو نرم افزارهای انتخابی است. این نرم افزار سال ها به عنوان نرم افزار بی رقیب در اختیار مهندسان و دانشجویان رشته های مختلف قرار داشته است. ورژن های مختلف اتوکد در حال پیشرفت هستند این در حالی است که ورژن های ابتدایی برنامه تنها قادر بودن که خطوط ساده را ترسیم نماید. از نسخه ۲۰۰۷ به بعد نیز امکان ترسیمات سه بعدی به نرم افزار اضافه شد. از قابلیت های نرم افزار اتوکد می توان به ترسیم خطوط به صورت عمودی و افقی و خطوط زاویه دار با کمک اسنپ در زاویه مورد نظر و ترسیم خطوط آزاد و منحنی و دست آزاد، انتقال فایل ها و شبکه کردن بین چند سیستم اشاره نمود. اتوکد به طراحان و مهندسان اجازه کار سیستم شبکه ای را می دهد.

اتوکد توسط دانشجویان، اساتید، معماران، فریلنسرها، مهندسان و دیزاینر ها استفاده می شود. اتوکد برنامه ای است که بر اساس هندسه، لاین و آرک و… کار می کند. کاربران می توانند ترسیم کنند، ویرایش انجام دهند و کامنت بگذارند. در سطح جهانی اتوکد یک برنامه کاربر پسند و کارآمد است. به دلیل قابلیت ویرایش این نرم افزار، نقشه های ساختمانی  امروزی دیجیتالی ترسیم می شود. با کمک نرم افزار اتوکد خطاهای انسانی به حداقل می رسد زیرا دقت بالایی دارد و می توان به کمک آن طراحی سیستم های الکترونیکی و مکانیکی را با دقت بسیار بالا انجام داد.

بیشتر بخوانید: آموزش حرفه ای اتوکد دو بعدی

سرفصل دوره آموزش اتوکد دو بعدی

آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

 • معرفی درس، روند ترم و آشنایی با محیط نرم افزار
 • آشنایی با تنظیمات کلی نرم افزار
 • تدریس فرمان های مورد نیاز برای ترسیم یک اتاق
 • مساحت خوانی، دوران و …
 • نقطه گذاری و انواع مختصات
 • انواع خطوط و ضخامت قلم، تدریس هاشور و نحوه به کارگیری آن در پلان، مقطع و نما
 • آشنایی با لایه ها و قابلیت های آن ها
 • درج نوشته و بلاک
 • اندازه گیری و یادداشت گذاری
 • شیت بندی، پلات و بزرگنمایی ها (Layoot)
 • درج تراز، ترسیم پله، تکمیل فرامین ترسیمی و رفع اشکال روی فرامین اتوکد
 • تحویل نهایی Auto CAD
 • معرفی محیط، معرفی انواع سیستم های مختصات دهی، Draw ،Modify، معرفی کمک رسم ها (Osnap, Intersection, Mid Point, End Point) و معرفی روش های اندازه گیری
 • نحوه تعریف سبک ابعاد اختصاصی (Dimension Style)
 • فرمان Change,Match Properties, Change Pro…. و فرمان Minsert , Insert
 • معرفی Design Center

دوره آموزش اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران

آموزش اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

آموزش و یادگیری اتوکد دو بعدی، مقدمه و زمینه ای برای ورود به دنیای طراحی های مهندسی است. تمامی علاقه مندان به یادگیری نرم افزار اتوکد و تمامی دانشجویان معماری و عمران و تمامی رشته های مهندسی که تمایل به ترسیم نقشه های دو بعدی و سه بعدی و ترسیمات دقیق مهندسی دارند می توانند در کلاس های آموزشی اتوکد دو بعدی شرکت کرده و مدرک دو زبانه و بین المللی مربوط به آن را در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دریافت کنند. مدرک دوره اتوکد مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. برای شرکت در این دوره ها کافی است بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید و از این دوره بهرمند شوید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439