آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی

بسیاری از افراد سوال می پرسند که آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی چیست و آیا حتما باید اول در این دوره شرکت کرد یا نه می توانند مستقیماً در دوره آموزش پیشرفته اتوکد دو بعدی شرکت کرد. اگر شما نیز به دنبال پاسخی برای این سوال هستید با ما همراه باشید. اتوکد، یک برنامه‌ تجاری طراحی به کمک رایانه (یا CAD مخفف computer-aided design) است. این نرم ‌افزار، به صورت دو بعدی و سه بعدی، نقشه‌ های تجاری و صنعتی را طراحی می ‌کند. شرکت آمریکاییAutodesk ، نرم ‌افزار اتوکد را در سال 1982 به عنوان یک برنامه‌ دسکتاپ عرضه کرد که تا به امروز نسخه ‌های گوناگونی از این محصول به بازار، آمده است. همچنین در سال 2010، نسخه‌ موبایل، وب و فضای ابری (cloud computing) این نرم ‌افزار با عنوان AutoCAD 360، راهی بازار شده است.

ویژگی‌ های بارز اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسین عمران، مکانیک، معماری، راه‌ سازی، ساخت و تولید، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی و همه‌ افرادی که با ترسیمات دقیق سر و کار دارند را به سوی خود جلب کرده است. به طور کلی اتوکد، جایگزینی عالی برای میز و وسایل نقشه ‌کشی مهندسان محسوب می ‌شود و می ‌توان آن را به جرأت، یکی از کارآمد ترین و کاربردی ‌ترین نرم ‌افزارها در حوزه‌ مهندسی و نقشه ‌کشی دانست. هدف از برگزاری دوره‌ پیش ‌رو، آموزش نرم‌ افزار اتوکد در محیط دو بعدی آن است.

Table of Contents
بازار کار شغل مهندسی شبکه
بیشتر بخوانید

درباره دوره آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی

آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی

این دوره آموزشی برای آشنایی کلی و ورود هنرجو به بخش حرفه ای تدارک دیده شده است. هیچ پیش نیازی برای شرکت در این دوره وجود ندارد، هر چند شایان ذکر است که آشنایی ابتدایی هنرجویان با اصول نقشه‌ کشی صنعتی و آشنایی با ویندوز،‌ می‌ تواند در بهبود روند آموزش تاثیرگذار باشد. شما در دوره آموزش مقدماتی اتوکد ابتدا با محیط کلی نرم افزار آشنا شده و به راحتی قادر به ویرایش تنظیمات نرم افزار خواهید بود. با نحوه خروجی گرفتن از نرم افزار به صورت پرینت و PDF آشنا می شوید و کار با نوار ابزارها و دستورات ترسیمی را فرا گرفته و به راحتی می توانید از آن ها در جای مناسب هنگام ترسیم استفاده نمایید. همچنین در انتها به صورت پروژه محور با نحوه ترسیم پلان و استفاده مناسب ابزارها در ترسیم آشنا خواهید شد.

درباره مخاطبین این دوره آموزشی نیز باید بگوییم که همه علاقمندان، دانشجویان و یا حتی فارغ التحصیلان رشته عمران، معماری، برق، تاسیسات و یا افرادی که به هر دلیلی نیازمند آشنایی با این نرم افزار می باشند، می توانند از این دوره استفاده کنند. این دوره فرصت خوبی را محیا نموده تا بتوانید به صورت کامل تمام نکات و ضوابط ترسیمی مربوط به نرم افزار اتوکد دو بعدی را فرا بگیرید.

بیشتر بخوانید: روشی مناسب برای یادگیری اتوکد دو بعدی

اتوکد دو بعدی به چه معناست

آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی

همانطور که می دانید که این نرم افزار دارای دو فضاست. یکی از این فضا ها فضای دو بعدی اتوکد است که مهم ترین کاربرد اتوکد را برای مهندسین دارد که بسیار کاربردی بوده و برای رسم نقشه ها و پلان های دو بعدی بسیار کاربردی است. معماران و مهندسان صنعتی از این فضا استفاده می کنند. فضای دو بعدی اتوکد یکی از محبوب ترین فضا ها برای ترسیمات نقشه است. در واقع همان طور که از نام این فضا مشخص است. برای ترسیم خطوط و نقشه هایی است که در فضای دو بعدی قرار دارند. این نقشه ها شامل پلان ها، مقطع، سایت پلان و… است که شما برای معرفی کارتان رسم می نمایید.

هم چنین این فضا توانایی کشیدن پلان های معماری شما به همراه تمامی نقشه های فاز 2 و اجرایی را دارد و همین امر سبب محبوبیت زیاد این نرم افزار شده است. به دلیل فراگیر بودن این نرم افزار در محیط های اداری و آموزشی و هم چنین سرعت بالا در ترسیم و دقت زیاد آن است که یادگیری این نرم افزار برای رشته های مهندسی و فنی یک از ملزومات می باشد. هم چنین این نرم افزار و کاربرد های مختلف آن به شما در کسب درآمد بیشتر، کمک خواهد کرد.

دوره مقدماتی اتوکد دو بعدی در مجتمع فنی تهران

آموزش مقدماتی اتوکد دو بعدی

آموزش و یادگیری اتوکد دو بعدی، مقدمه و زمینه ای برای ورود به دنیای طراحی های مهندسی است. همانطور که می دانید آموزش اصولی و حرفه ای یکی از مهم ترین نکات در یادگیری می باشد. بنابراین انتخاب روشی مناسب و تخصصی که باعث شود شما بسیار در این حرفه موفق شوید بسیار حائز اهمیت است.

شما بعد از شرکت در دوره های آموزش مقدماتی و آموزش پیشرفه اتوکد دو بعدی یک مدرک معتبر بین المللی از مجتمع فنی تهران نمانیدگی انقلاب دریافت خواهید کرد. مدرک دوره اتوکد مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و می تواند به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی هنرجو قرار گیرد. برای شرکت در این دوره ها کافی است بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید و از این دوره بهرمند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455