اهمیت نرم افزار Revit در معماری

در این مطلب قصد داریم تا به اهمیت نرم افزار Revit در معماری بپردازیم و تا پایان همراه ما باشید. همان طور که می دانید، نرم افزار Revit یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه معماری می باشد که اکثر دانشجویان رشته معماری با آن آشنایی دارند و می توانند پروژه های معماری خود را با این نرم افزار انجام دهند. معماری یک رشته پرمخاطب با بازار کار فوق العاده در ایران می باشد و زمینه های شغلی متفاوتی در زمینه معماری وجود دارد.

رشته های تخصصی مانند معماری دارای نرم افزارهای تخصصی می باشند که کار را برای انجام پروژه ها راحت تر می کنند و این روزها اکثر کارها توسط همین نرم افزارهای تخصصی انجام می شود و یک پیشرفت بزرگ در این زمینه محسوب می شود. نرم افزار Revit یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه معماری است که در کنار دیگر نرم افزارهای تخصصی معماری از آن می توان برای انجام پروژه های ساختمانی استفاده کرد. اهمیت نرم افزار Revit در معماری در زمان انجام پروژه ها مشخص می شود و اگر هنوز این نرم افزارها با بازار نیامده بودند، هنوز انجام پروژه های ساختمانی به روش سنتی و دستی انجام می شد.

نرم افزار Revit در زمینه مدلسازی اطلاعات ساختمان کاربرد دارد و با ظهور این نرم افزار، اکثر پروژه های مدلسازی اطلاعات ساختمان با این نرم افزار انجام می شود. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش نرم افزار Revit می باشد و این دوره ها زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و در پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان ارائه می شود و برای ثبت نام می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

ویژگی های نرم افزار Revit

اهمیت نرم افزار Revit در معماری

  • طراحی مفهومی

یکی از مهمترین ویژگی های این نرم افزار طراحی مفهومی می باشد و با این قابلیت می توان پیش نمایش پروژه هایی که قرار است آن را عملی کنید را ببینید و حتی قبل از اجرایی کردن پروژه، ایرادات آن را برطرف کنید. با این قابلیت می توان به مشتریان پیش نمایش پروژه را نشان داد و مشتری می تواند ذهنیت خود را برای انجام پروژه به واقعیت تبدیل کند.

  • تغییرات خودکار

نرم افزار Revit تمامی ابزارهایی که برای ترسیم مدسازی اطلاعات ساختمان نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد و هر گونه تغییری که در نرم افزار انجام دهید، به طور اتوماتیک بر روی سایر اجزا تغییرات اهمال می شود و نیازی نیست تغییرات را در تمامی پروژه انجام دهید و این باعث انجام کار با سرعت بیشتری می شود.

  • هماهنگی مشترک

نرم افزار Revit با استفاده از امکانات و قابلیت های خود توانسته طراحی، مدسازی و مدیریت تسهیلات را در یک محیط واحد و مشخص مجزا کند، این ویژگی در نرم افزار Revit باعث شده تا اهمیت نرم افزار Revit در معماری برای کاربران به طور کامل مشخص شود و کاربران از مسئولیت های خود آگاهی داشته باشند و این باعث هماهنگی بیشتر میان بخش ها می شود.

  • استفاده از کامپوننت ها در Revit

این نرم افزار دارای یک مجموعه کامل از کامپوننت های پارامتریک ساختمانی می باشد و همچنین تغییرات در کامپوننت ها هم با سرعت بالایی انجام می شود.

  • امکان مستند سازی

نرم افزار Revit دارای ظرفیت مدلسازی بالایی می باشد و این ظرفیت مدلسازی بالا باعث شده تا طراحان به راحتی مشکلات به وجود آمده را شناسایی و بررسی کنند و در مراحل اولیه ترسیم آن را برطرف کنند.

  • به دست آوردن خودکار اندازه ها

نرم افزار Revit این امکان را برای طراحان فراهم می کند تا مقدار دقیق متریالی که مورد نیاز است را به عنوان محصول جانبی به دست آورند. این قابلیت باعث می شود تا بودجه ای که مورد نیاز پروژه است برای پیمانکاران و کارفرمایان مشخص شود.

بیشتر بخوانید: آموزش نرم افزار Revit به صورت تخصصی

آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران

اگر تصمیم خود را برای یادگیری نرم افزار Revit گرفته اید، برای شروع می توانید در دوره های آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران نمایندگی های انقلاب شرکت نمایید. یادگیری نرم افزار Revit به سیستم های بروز و فوق العاده قوی نیاز ندارد و با سیستم های متوسط هم قابل اجرا می باشد و پس از مدتی کار با نرم افزار، به خوبی می توانید با آن مسلط شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد اهمیت نرم افزار Revit در معماری و ثبت نام در دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455