آینده شغل برنامه نویسی اندروید

امروزه تقریبا همه کاربران برای رفع نیاز های روزانه خود از جمله خرید کردن، درخواست تاکسی، برقراری ارتباط، انجام امور مالی و….، از گوشی ‌های هوشمند استفاده می ‌کنند. با فراگیر شدن گوشی‌ های هوشمند در میان مردم، برنامه نویسی اپلیکیشن‌ های کاربردی برای سیستم عامل‌ های این دستگاه ‌ها به یکی از پر درآمد ترین شغل‌ ها تبدیل شده است، میزان استفاده از گوشی‌ های هوشمند در میان مردم بیش از پیش در حال افزایش است و مردم روز به روز به آن ‌ها وابسته‌ تر می‌ شوند. طی چند سال اخیر شاهد افزایش تعداد برنامه نویسان اندروید و کار آن ها در بازار هستیم، کار در زمینه توسعه نرم افزار یک شغل پویا است و نیاز های شغلی آن به طور مداوم در حال تغییر است. بسیاری از جوانان امروزی در سراسر جهان به دنبال یادگیری این حرفه در حوزه های مختلف هستند و کدنویسی را مسیر آینده شغلی خود تعریف کرده اند. اما به دلیل اینکه اطلاعات درست و دقیقی درباره آینده شغل برنامه نویسی اندروید ندارند خیلی سردرگم هستند. ما در این مقاله می خواهیم درباره آینده شغل برنامه نویسی اندروید و وضعیت بازار کار آن صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

دوره های آموزش طراحی وب

آینده شغل برنامه نویسی در ایران و خارج از ایران

آینده شغل برنامه نویسی اندروید

با ظهور گوشی ‌های هوشمند به ویژه گوشی ‌های مبتنی بر سیستم عامل اندروید، بازاری جدید و بزرگ برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان ایجاد شد. به تدریج با افزایش کاربرد این دستگاه‌ ها در میان مردم و احساس نیاز به نرم افزارهای مختلف، بازار اپلیکیشن‌ های موبایل روز به روز گسترده‌ تر شد و بسیار رونق گرفت. بر این اساس برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایلی به یکی از محبوب‌ ترین و پر درآمد ترین شاخه‌ های برنامه نویسی تبدیل شد. تا کنون سیستم عامل ‌های مختلفی مانند  Symbian، BadaOs  و… برای گوشی ‌های موبایل ارائه شده اند، اما نتوانستند در میدان رقابت با سیستم عامل‌ های دیگر دوام بیاورند.

در ایران مشاهده می ‌کنیم که روز به روز به افرادی که به رشته و حرفه برنامه نویسی اندروید علاقه مند می ‌شوند، افزوده می ‌شود. آن ها به دنبال کسب درآمد بالا و همچنین همگام شدن با تکنولوژی هستند. درست کردن اپلیکیشن های موبایل و همچنین طراحی وب‌ سایت، از جمله کارهای مهمی هستند که برنامه نویسان بزرگ سراغ آن می روند و از آن ها درآمد کسب می‌ کنند. در خارج از ایران نیز برنامه نویسی و طراحی سایت جزء کارهای مهندسی محسوب می شوند و وضعیت حقوقی عالی دارند. آینده شغلی برنامه نویسی، تماما به تکنولوژی و فناوری مرتبط است و با ظهور هر علم و فناوری جدید، این حرفه دستخوش تغییر می‌ شود. در واقع مهم ‌ترین دلیل برای یادگیری برنامه نویسی اندروید، بازار کار خوب آن در ایران و سایر کشورهای جهان است. شما پس از آموزش برنامه نویسی اندروید، هیچ گاه بیکار نخواهید ماند و در هر کجا که باشید می‌ توانید کسب درآمد کنید.

برنامه نویسی چیست

آینده شغل برنامه نویسی اندروید

به زبان خیلی ساده،‌ برنامه نویسی عبارت است از نوشتن دستوراتی که یک سیستم مثل کامپیوتر آن‌ ها را متوجه شده و دستورات ما را یکی پس از دیگری اجرا می کند. بنابراین می ‌توان گفت برنامه ‌نویسی یک علم است که به کمک آن می ‌توان به کامپیوتر دستوراتی برای اجرا داد. دستورات را در قالب کدهایی به کامپیوتر می ‌دهیم، این اطلاعات و دستورات در مغز کامپیوتر (CPU) پردازش می ‌شوند و خروجی کار به کاربر نمایش داده می ‌شود. حال اندروید چیست، برای تعریف اندروید باید بگوییم سیستم عاملی است که هسته اصلی آن لینوکس بوده، بر روی ابزاری مانند تلفن های هوشمند و به صورت متن باز استفاده می‌ شود. متن باز بودن به این معنی است که رایگان و قابل توسعه دادن است. شرکت پشتیبانی کننده اندروید، گوگل است که کمک بزرگی به توسعه این سیستم عامل نموده است.

بهترین روش یادگیری برنامه نویسی اندروید

پیشنهاد ما به عزیزانی که می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند این است که از دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید استفاده کنند، تا بتوانند به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای وارد بازار کار شوند و به کسب درآمد بالایی دست پیدا کنند. حرفه ای بودن در این زمینه بسیار به پیشرفت شما در این شغل کمک خواهد کرد و آینده شغلی شما را تضمین خواهد کرد. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید را برای علاقمند در این زمینه فراهم کرده است، در این دوره ها صفر تا صد برنامه نویسی اندروید به هنرجویان آموزش داده می شود و در پایان دوره به آن ها یک مدرک معتبر دو زبانه تعلق می گیرد. همچنین شما عزیزان می توانید از سایر دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران از جمله آموزش طراحی وب، آموزش سئو، آموزش وردپرس و… استفاده کنید. برای شرکت در این دوره های آموزشی کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا از این دوره ها بهرمند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های 66939772 66933439 تماس حاصل فرمایید.