آینده شغلی عکاسی دیجیتال

آینده شغلی عکاسی دیجیتال یکی از متداول ترین سوالات افرادی است که در رشته عکاسی تحصیل می کنند و یا در دوره های آموزش عکاسی دیجیتال شرکت می کنند. در واقع این موضوع یکی از مباحث مهم است که بر روی آینده کاری افراد تاثیر بسزایی دارد. در حال حاضر اکثر افراد در سراسر جهان علاقه زیادی به عکاسی دارند و از آن لذت می برند، عده زیادی نیز سعی می کنند این هنر را به صورت حرفه ای دنبال کنند و به عنوان یک عکاس حرفه ای وارد بازار کار شوند.

عکاسی دیجیتال در واقع نوعی از عکاسی است که در آن پرتوهای نوری تابیده شده از اشیاء مختلف با تاثیر گذاری روی سطح حساس به نور در دوربین سبب ثبت تصاویر می شود. عکاسی دیجیتال در عصر حاضر اصلی ترین روش عکاسی در میان عکاسان حرفه ای می باشد. امروه کسب و کاری را نمی‌ بینید که نیازمند به عکاسی دیجیتال نباشد. وجود انواع عکس در صنایع مختلف، تبلیغات، مقاله نویسی و روزنامه نگاری، حوزه‌های مختلف سینما، نجوم، فیزیک، جانورشناسی، سند تاریخی، خبرگذاری ها و… اهمیت آموزش عکاسی دیجیتال را بیش از پیش بیان می ‌کند.

تاریخچه عکاسی دیجیتال به دهه 60 میلادی باز می گردد. 1968  میلادی، ادوارد استاپ، پیتر کت و سولت زیلاگی‌ که در کارگاه فیلیپس در نیویورک مشغول کار بودند دستگاهی را اختراع کردند. این دستگاه تصویر اپتیک را دریافت و بر روی ماتریسی متشکل از یک سری فوتویود ثبت می‌ کرد. فوتودیودها (Photodiodes) یک نوع حسگر حساس به نور هستند که بسته به کاربرد می ‌تواند انرژی نوری را به جریان الکتریکی تبدیل کند. می ‌توان گفت دستگاهی که آن‌ها اختراع کردند ادامه تکنولوژی CCD (Charge-coupled device) است که یک حسگر تصویر برداری متشکل از یک مدار یکپارچه شامل یک سری اتصالات یا خازن‌ های حساس است. تکنولوژی CCD را پدر عکاسی دیجیتال می ‌دانند که یک روش آنالوگ در ثبت تصاویر بسیار شفاف با قدرت تفکیک بالا (high resolution) به حساب می ‌آید. عکاسی دیجیتال در حال حاضر رایج ‌ترین تکنولوژی برای ثبت تصویرهای 2 بعدی و 3 بعدی در بازارهای مصرف ‌کننده و حرفه ‌ای است. آسانی نسبی ویرایش عکاس‌ های دیجیتال و در دسترس بودن نرم ‌افزارهای قدرتمند برای این کار، باعث پیش آمدن جنجال ‌های بسیاری در مورد صداقت و قابل اعتماد بودن عکس‌ های دیجیتالی در عرصه‌ های خبرنگاری و تاریخ ‌نگاری شده‌ است.

بازار کار و آینده شغل عکاسی دیجیتال

آینده شغلی عکاسی دیجیتال

بازار کار عکاسی دیجیتال در کشور تغییر کرده است و رو به بهبودی است، شاید تا قبل از این بازار کار عکاسی دیجیتال در کشورمان داغ نبود. این شغل این روز ها یکی از پر درآمدترین مشاغل است، ضمن اینکه عکاسی تبلیغاتی هم بیش از گذشته در ایران اهمیت پیدا کرده است. از آنجایی که بیشتر خرید ها اینترنتی شده است و مردم بیشتر زمان خود را در فضای مجازی سپری می کنند، ثبت تصاویر محصولات و خدمات یکی از جذاب ترین مشاغل این روز ها و البته پردرآمد ترین ها است. همچنین امروزه در آگهی کاریابی بیشتر شاهد همین موارد هستیم که معمولا بسیاری از انواع گرایش شغل عکاسی را شامل می شوند. علاوه بر این، این روز ها سایت های خبری، کانال های خبری و دیگر بستر های آنلاین همه به تصاویری نیاز دارند که حرفه ای و به روز باشند، که شما به عنوان یک عکاس دیجیتال حرفه ای می توانید نیاز آن ها را برآورده سازید. حتی اگر هیچ کدام از این کار ها را هم نکردید، می توانید آموخته های خود را در این رشته، با دیگران به اشتراک گذارید و با آموزش دادن، کسب درآمد کنید. پس می بینید که به نسبت گذشته عکاسی دیجیتال در کشور ما اهمیت بیشتری پیدا کرده است و می تواند یک شغل پردرآمدی برای شما باشد. البته باز هم خاطر نشان می کنیم که تمام موفقیت شما در این حرفه به تلاش و پشتکار شما بستگی دارد و باید خلاقانه و پویا به دنبال این حرفه بروید.

دوره آموزش عکاسی دیجیتال

ویژگی ها و مزیت های عکاسی دیجیتال

آینده شغلی عکاسی دیجیتال

 

آسانی نسبی استفاده، سرعت بالای بازدید، انتقال و چاپ و نیز در بسیاری از موارد، کیفیت برتر، تعدادی از ویژگی‌ های متمایز کننده عکاسی دیجیتال هستند. آشكارترین مزیت این عكاسی، فوری بودن آن است. شما می توانید عكس را بگیرید و بلا فاصله بعد از آن می توانید تصویر را مشاهده كنید. هیچ نیازی به انتظار جهت ظهور و چاپ عكس نیست، شما همچنین كنترل تقریبا آنی بر روی كیفیت تصاویر خود را دارید. در صورت نیاز با استفاده از یك نرم افزار اصلاح عكس می توانید آخرین مشکلات روی عكس خود را حذف و بدین وسیله می توانید كیفیت مطلوبی بدست آورید. نیاز به ظهور فیلم عكاسی ندارد و هزینه آن را می توانید پس‌انداز كنید. همچنین در عکاسی دیجیتال هیچ ضایعاتی به وجود نمی‌ آید، یعنی در عكاسی با فیلم اگر عكس خراب شود شما فیلم و داروی ظهور و كاغذ چاپ را تباه كرده‌ اید اما در عكاسی دیجیتال می توانید عكس نامطلوب را از حافظه پاک كنید و مجددا عكس خوب و مطلوب بگیرید.

دوره های آموزش عکاسی دیجیتال در مجتمع فنی تهران

 

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش عکاسی دیجیتال را برای شما عزیزان فراهم کرده است، شما عزیزان می توانید با شرکت در این دوره ها صفر تا صد عکاسی دیجیتال را آموزش ببینید. عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند مدرک معتبر دوزبانه مجتمع فنی تهران را دریافت می کنند، همچنین هنرجویان بعد از اتمام دوره های آموزشی می توانند وارد بازار کار شوند.

برای شرکت در دوره های آموزش عکاسی دیجیتال بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید.

شماره های تماس: 66939772 – 66933439