شما برای شما هم سوال باشد که جایگاه پایتون در جهان کجا می باشد و دیگر کشورها از زبان برنامه نویسی پایتون چه استفاده هایی می برند؟ طبیعتا نحوه به کار گیری زبان برنامه نویسی پایتون در ایران و خارج از آن متفاوت می باشد و کشورهای پیشرفته، بیشترین بهره را از بین برنامه نویسی پایتون می برند و اکثر پروژه های خود را با این زبان انجام می دهند.

در برخی از کشورها، شرکت هایی هستند که سرمایه گذاری های سنگینی بر روی انجام پروژه های خود با زبان برنامه نویسی پایتون انجام می دهند و کسب و کار وسیعی را از این راه می اندازند. اما در داخل ایران افراد زیادی هزینه های سنگین برای انجام پروژه های برنامه نویسی پایتون نمی کند و اکثر پروژه ها کوتاه مدت و با منابع محدودی انجام می شود و همین باعث می شود تا کسب و کارها بزرگی در این زمینه صورت نگیرد.

مهمترین مسئله قبل از ورود به یک حرفه بازار کار آن شغل در محدوده زندگی فرد می باشد و باید به درستی بررسی شود که حرفه مورد نظر شما تا چه میزان جای رشد دارد. شاید بسیاری بر این باور باشند که در ایران زبان برنامه نویسی پایتون جایی ندارد اما این چنین نیست و زبان برنامه نویسی پایتون یکی از محبوب ترین زبان ها بین برنامه نویسی داخل ایران می باشد. اگرچه نسبت به جایگاه پایتون در جهان جایگاه آن در ایران به خوبی کشورهای پیشرفته نمی باشد اما روز به روز در حال رشد می باشد.

هر ساله افراد زیادی به زبان برنامه نویسی پایتون علاقمند می شوند و برای یادگیری آن اقدام می کنند و همین باعث می شود تا بازار کار این حرفه رفته رفته رونق بگیرد و افراد متخصص بیشتری وارد این بازار کار شوند. حال در ادامه بیشتر با زبان برنامه نویسی پایتون آشنا خواهیم شد.

کاربرد زبان پایتون در طراحی سایت

جایگاه پایتون در جهان

نقاط ضعف و قدرت زبان برنامه نویسی پایتون

به طور قطع نمی توان گفت بهترین زبان برنامه نویسی جهان کدام می باشد و هر کدام از زبان های برنامه نویسی در مقاطع مختلفی می تواند بهترین باشد و بیشترین کارایی را داشته باشد. در جهان سلیقه های متفاوتی وجود دارد و هر فردی ممکن است با یک زبان برنامه نویسی رابطه بهتری داشته باشد و فقط در با یک زبان خاص استعداد داشته باشد. در ادامه ویژگی های زبان برنامه نویسی پایتون را برای شما نام می بریم.

نقاط قوت

  • یک زبان ساده در عین حال کاربردی
  • دارای فریم ورک های مختلف برای انجام پروژه های خاص
  • یادگیری در زمان کم
  • خوانایی بالای کد
  • پشتیبانی از کتابخانه غنی
  • مناسب برای پیاده سازی ایده ها به صورت سبک و سریع

نقاط ضعف

  • نامناسب برای پردازش روی موبایل
  • عدم دسترسی به دیتابیس های مورد نیاز

یادگیری زبان برنامه نویسی پایتون

پس از تحقیق در مورد جایگاه پایتون در جهان اگر تصمیم به یادگیری این حرفه دارید، می توانید از همین حالا کار خود آغاز کنید. بسیاری از علاقمندان سوالاتی در مورد زمان یادگیری این حرفه دارند و باید بگوییم که نمی توان زمان مشخصی برای آن اعلام کرد و هر فردی ممکن است از منابع مختلفی برای یادگیری این حرفه استفاده کند. اما برای این که به صورت اصولی و مبتدی تمامی این حرفه را یاد بگیرید، می توانید در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید.

دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون هر ساله زیر اساتید برجسته این مجموعه برگزار می شود و تا کنون هنرجویان زیادی از این دوره های آموزشی وارد بازار کار شده اند و شما می توانید برای شروع یادگیری در این دوره ها شرکت نمایید. جهت ثبت نام می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا به صورت حضوری به کارشناسان این مجموعه مراجعه نمایید.