بازار کار شغل مهندسی شبکه

در این مطلب می خواهیم درباره بازار کار شغل مهندسی شبکه صحبت کنیم، اگر شما نیز علاقمند به این حرفه هستید و می خواهید اطلاعاتی را در این زمینه بدست آورید با ما همراه شوید. در ابتدا می خواهیم توضیح مختصری درباره شغل مهندس شبکه بدهیم. مهندس شبکه که معمار شبکه هم خطاب می ‌شود، برنامه‌ ریزی، ساخت و مدیریت شبکه ‌ها را برعهده دارد و باید از بهینگی و کارکرد صحیح این شبکه‌ ها اطمینان حاصل کند. یک فرد به عنوان مهندس شبکه مسئولیت سیستم فناوری اطلاعات (IT)‌ یک سازمان را برعهده دارد.

به طور پیش ‌فرض این مسئولیت، بازه کل سازمان را در بر می‌ گیرد. در حالی که تکنسین‌ های شبکه یا مدیران IT به وظایف مربوط به فناوری اطلاعات و رفع مشکلات IT کاربران و کارمندان سازمان می ‌پردازند، مهندس شبکه چالش ‌های سطح بالای طراحی و بهبود شبکه ‌ها را بر عهده دارد. با توجه به اینکه شبکه های کامپیوتری در زندگی روزمره ما نقش قابل توجهی دارند، مهندس شبکه های کامپیوتری و فرصت های شغلی مرتبط با این تخصص نیز در مورد توجه می باشد. امروزه از آن جهت که امور شبکه‌ به یکی از مهم ترین نیازهای شرکتها و سازمانهای بزرگ و کوچک تبدیل شده ‌اند، استخدام نیروی متخصص در رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری برای شرکت ها از اهمیت بالایی برخوردار است و بخش زیادی از شغل های موجود در بازار کار کامپیوتر و IT را به خود اختصاص داده است.

بیشتر بخوانید: آموزش کاربردی مهندسی شبکه

بازار کار و درآمد مهندسی شبکه

بازار کار شغل مهندسی شبکه

با اینکه فرصت شغلی مهندسی شبکه های کامپیوتری مدت زمان زیادی نیست که قدمت دارد اما در حال حاضر یکی از برجسته ترین شغل های موجود در جهان به شمار می رود، مهندسی شبکه یک شغل به سرعت در حال رشد است. بر اساس تخمین‌ ها، پیش‌ بینی شده است که بین سال‌ های 1394 تا 1404، شغل مهندس شبکه تا ۱۰ درصد فراتر از حد میانگین رشد داشته و خواهد داشت. شغل مهندس شبکه یک شغل حرفه‌ ای محسوب شده، نیاز به سطح دانش و مهارت بالایی دارد و همچنین حیطه اختیارات و مسئولیت‌ های این شغل گسترده است.

بنابراین، می‌ توان گفت که میانگین حقوق دریافتی شغل مهندس شبکه نسبت به سایر مشاغل مشابه این حوزه بالاتر است. گسترش روزافزون تکنولوژی های مرتبط با شبکه های کامپیوتری و پیچیدگی‌ هایی که دارند چه در ایران و چه در سراسر نقاط جهان نشان می دهد که افراد فارغ التحصیل این رشته در یک زمینه تخصصی در حال پیشرفت ورود پیدا کرده اند که از بازار کار پرتقاضا و رقابتی برخوردار است. بازار کار رشته های مهندسی شبکه در ایران نیز پیشرفت بسیاری داشته به طوری که امروزه مهندسین شبکه کمی می توان یافت که در شرکت ها و سازمان های دولتی و خصوصی مشغول به کار نباشند.

چگونه به عنوان یک مهندس شبکه استخدام شویم

بازار کار شغل مهندسی شبکه

برای این که بتوانیم به عنوان مهندس شبکه های کامپیوتری در بازار کار حوزه فناوری اطلاعات و کامپیوتر استخدام شوید باید از سطح دانش و مهارت بالایی برخوردار باشید و در کنار دانش و مهارت داشتن مدرک می باشد که نشان دهنده دانش شما در این زمینه به کارفرمایان می باشد.

مهندسی شبکه فقط مربوط به یک شغل نمی باشد و افراد بسیاری در سطح های مختلف در آن فعالیت می کنند، بنابراین هر چه دانش شما بیشتر و کار شما تخصصی تر باشد قطعا درآمد بیشتری می توانید از این راه به دست آورید. برای یادگیری اصولی مهندسی شبکه باید در دوره های آموزش مهندسی شبکه شرکت نمایید، این دوره های آموزشی در چندین شاخه برگزار می شود و بستگی دارد که شما قصد دارید در چه حوزه ای فعالیت کنید.

دوره های آموزش مجتمع فنی تهران

بازار کار شغل مهندسی شبکه

مجتمع فنی تهران با بیش از چهل سال سابقه درخشان آموزشی و برخورداری از لابراتورهای مجهز و تجهیزات روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهندسی شبکه، سئو سایت، طراحی وب، وردپرس، طراحی دکوراسیون داخلی و… کاملا عملی و کاربردی می نماید. تمامی دوره های آموزشی در این مجموعه به گونه ای برگزار می شود که هنرجو پس از گذراندن دوره آماده ورود به بازار کار باشد و هر آن چه که لازم است تا هنرجویان در این زمینه آموزش ببینید، به آن ها آموزش داده می شود.

کسانی که در این دوره های آموزش مهندسی شبکه شرکت می کنند، توانایی طراحی، پیاده سازی و مدیریت شبکه های کامپیوتری را به دست می آورند و معمولا در واحد انفورماتیک شرکت ها و سازمان ها می توانند مشغول به کار شوند. پس از آن که هنرجویان دوره های آموزش مهندسی شبکه را با موفقیت پشت سر گذاشتند، از طرف مجتمع فنی تهران یک مدرک دو زبانه به آن ها ارائه می شود. شما می توانید این مدرک را به انواع شرکت های دولتی و خصوصی ارائه دهید و می توانید از آن به عنوان یک رزومه قدرتمند استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها، تاریخ شروع دوره ها یا نحوه برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

جهت شرکت دوره آموزش مهندسی شبکه می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455