درآمد مهندسی شبکه در ایران

بسیاری از افراد برای یادگیری یک تخصص ابتدا تحقیقاتی در مورد بازار کار آن در ایران و درآمد آن می کنند و این که آینده حرفه مورد نظر خود به چه صورت می باشد. درآمد یکی از مهمترین پارامترهایی است که برای یادگیری یک تخصص برای هنرجویان اهمیت بسیار بالایی دارند و ما همیشه به دنبال شغل هایی هستیم که علاوه بر جایگاه شغلی بسیار خوب، درآمد بسیار خوبی هم بتوان از آن به دست آورد. در این مطلب قصد داریم به درآمد مهندسی شبکه در ایران بپردازیم و این حرفه سال هاست که در ایران به آن پرداخته می شود و مهندسان بسیاری در این زمینه مشغول به فعالیت در حوزه های کاری مختلفی هستند.

درآمد یک مهندس شبکه حداقل از ماهی 5 میلیون تومان شروع می شود و حتی تا ماهی 15 میلیون تومان هم می رسد و البته این مقدار برای کسانی که به صورت آزادکاری فعالیت می کنند ممکن است کمتر و یا حتی بیشتر باشد. شبکه جزو آن دسته از شغل هایی است خواهان بسیاری دارد و حتی شرکت های بسیاری هم در ایران در این زمینه وجود دارند که به دنبال نیروهای جوان و با استعداد هستند.

مهندسی شبکه شامل چندین شاخه می باشد که هر کدام از شاخه ها شامل چندین دوره آموزشی می باشد و برای رسیدن به بالاترین سطح شغلی، نیاز است تا در تمامی دوره های آموزشی شرکت نمایید و تمامی مطالب و مفاهیم را به خوبی آموزش ببینید. دوره های مهندسی شبکه سختی های خاص خود را دارد و اگر می خواهید جایگاه شغلی بسیار خوب و با درآمد بالا داشته باشید، باید هر آن چه که لازم است را آموزش ببینید و گواهینامه آن را دریافت کنید.

کاربرد برنامه نویسی پایتون
بیشتر بخوانید

به عنوان مثال دوره های سیسکو یکی از دوره های زیر مجموعه آموزش مهندسی شبکه می باشد و شامل چندین دوره آموزشی می باشد و زمانی که تمامی آن ها را با موفقیت پشت سر بگذارید، شما یک مهندس شبکه در زمینه سیسکو می باشید که می توانید با توجه به رزومه و تجربه کاری خود در یک شغل مشغول به کار شوید. درآمد مهندسی شبکه در ایران بستگی به تجربه کاری، جایگاه شغلی و میزان سواد فرد دارد و شاید در ابتدای مسیر شغلی خود درآمد معمولی داشته باشید ولی می توانید در ادامه درآمد خود را افزایش دهید.

شاخه های مهندسی شبکه

درآمد مهندسی شبکه در ایران

کسانی که قصد دارند تا در حوزه شبکه مشغول به کار شوند، می توانید در یکی از شاخه های زیر کار خود را آغاز کنند و در دوره های آموزشی هر کدام از آن ها شرکت نمایند.

دوره های Network +: ابتدایی ترین دوره برای ورود به دنیای شبکه دوره ی Network + می باشد و برای ورود به دیگر دوره های آموزشی شبکه باید این دوره را پشت سر بگذارید. در این دوره مفاهیم ابتدایی شبکه به هنرجویان آموزش داده می شود و دوره ی مهمی به شمار می رود.

دوره های سیسکو: دوره های سیسکو یکی از شاخه های مهندسی شبکه می باشد که دوره های آموزشی آن CCNA، CCNP و بالاتر می باشد و همین دوره ها هم به چندین بخش تقسیم می شود که هنرجو با توجه به علاقه و استعداد خود می تواند دوره های آموزشی آن را پشت سر بگذارد.

کلاس های آموزش نرم افزار Revit
بیشتر بخوانید

دوره های مایکروسافت: مایکروسافت هم از دیگر دوره های شاخه مهندسی شبکه می باشد که دوره های آموزشی آن شامل دوره های MCSA، MCSE و بالاتر می باشد.

دوره های لینوکس: لینوکس یک نوع سیستم عامل می باشد و برخی از پلتفرم های مهم جهان مانند اندروید بر پایه سیستم عامل لینوکس می باشد و که علاقمندان می توانند برای یادگیری آن اقدام نمایند.

دوره های میکروتیک: دوره های میکروتیک هم به مهندسی شبکه ارتباط دارد و میکروتیک نام شرکتی است که فعالیت های آن مربوط به تولید تجهیزات شبکه می باشد و هنرجویان در این دوره با دستگاه های مربوط به شبکه آشنا می شوند و در زمینه راه اندازی و پشتیبانی آن ها می توانند فعالیت کنند.

اگر بخواهیم درآمد مهندسی شبکه در ایران را محاسبه کنیم می توان گفت که درآمد حاصل از این شغل بالاتر از شغل های دیگر می باشد و اگر به صورت پروژه ای و آزادکاری در این زمینه فعالیت می کنید، می توانید درآمدتان را خودتان تعیین کنید و از هر پروژه درآمد مشخصی دریافت کنید و یا می توانید به صورت استخدامی در یک شرکت یا سازمان با یک درآمد ثابت و مشخص این حرفه را دنبال کنید.

آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزارکننده دوره های آموزش مهندسی شبکه می باشد و این دوره ها زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و در پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تکمیل ظرفیت طراحی دکوراسیون داخلی مقدماتی
بیشتر بخوانید

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455