مدلسازی با نرم افزار Revit

در هر جایی که اسم طراحی و مدلسازی می آید، تمام تفکرات به سمت نرم افزارهای طراحی مانند Revit، 3D Max، V-Rey و اتوکد می رود و این نرم افزارها بهترین برنامه برای طراحی داخلی و مدلسازی اطلاعات ساختمان می باشند. در این مطلب قصد داریم به مدلسازی به نرم افزار Revit بپرازیم و این نرم افزار بهترین گزینه برای مدلسازی اطلاعات ساختمانی می باشد. برای طراحی یک ساختمان باید یک طرحی از مدل های سازه های آن داشته باشید و امروزه این کارها به کمک نرم افزارهای طراحی مانند Revit انجام می شود.

مدلسازی با نرم افزار Revit با جزئیات کامل و به صورت دقیق انجام می شود و شما می توانید یک نمای شبیه سازی شده از ساختمان مورد نظر خود داشته باشید. مهارت مدلسازی با نرم افزار Revit بستگی به تجربه و آموزش های شما دارد و اگر به خوبی به نرم افزار Revit مسلط باشید، به راحتی می توانید تمامی پروژه های ساختمانی را انجام دهید. مسلط بودن به تمامی نرم افزار Revit این قابلیت را به شما می دهد تا بتوانید از تمامی ابزارهای نرم افزار برای انجام پروژه خود استفاده کنید.

نرم افزار Revit را می توان بدون شرکت در دوره های آموزشی یاد گرفت ولی شرکت در دوره های آموزشی باعث می شود تا شما به صورت کاربردی و با جزئیات بیشتری این نرم افزار را آموزش ببینید و حتی استفاده از تجربه اساتید می تواند برای شما مفید باشد. دوره های آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب زیر نظر اساتید برجسته کشور به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و تمامی علاقمندان می توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

زبان برنامه نویسی پایتون چیست و چه ویژگی هایی دارد
بیشتر بخوانید

طراحی های ساختمانی با نرم افزار Revit

مدلسازی با نرم افزار Revit

طراحی و مدلسازی با نرم افزار Revit یک کار بسیار لذت بخش و حرفه ای می باشد و اگر ساعت های زیادی با این نرم افزار کار کنید، ذره ای احساس خستگی نمی کنید و این نرم افزار امکانات و ابزارهایی در اختیار شما قرار می دهد که هر بار می توانید مدلسازی اطلاعات ساختمانی خود را بروز کنید و طراحی های جدیدی را انجام دهید. داشتن استعداد و ایده های جذاب و خلاقانه باعث می شود تا پروژه های خود را با بهترین طراحی و مدلسازی انجام دهید و این به رونق کسب و کار شما کمک بسیار زیادی می کند.

شاید در ایران کمتر کسی اسم نرم افزار Revit را شنیده باشد اما در کشورهای پیشرفته یکی از نرم افزارهای تخصصی به شمار می رود که در سه نسخه متفاوت عرضه شده است. نرم افزار Revit در سه نسخه برای رشته های متفاوت در دسترس کاربران قرار دارد و این سه نسخه عبارتند از:

  • Revit Architecture مخصوص معماری

این نسخه جزء نسخه های اصلی نرم افزار Revit به شمار می رود که از سال 2006 به بعد با این نام شناخته می شود و به کمک آن می توان عملیات طراحی و رسم نقشه های معماری دو بعدی و سه بعدی را انجام داد. رندینگ در این نرم افزار تنظیمات پیچیده ای ندارد و خروجی آن با کیفیت فوق العاده ای انجام می شود و پس از رسم پلان ها توسط کاربر، نماها، مقاطع، پرسپکتیو و حجم ها به صورت خودکار توسط نرم افزار رسم می شوند.

  • Revit Structure مخصوص عمران

این نرم افزار در سال 2005 به بازار عرضه شد و در زمینه طراحی، تحلیل سازه و فونداسیون مورد استفاده قرار می گیرد و به کمک این نرم افزار می توان یک طراحی کامل با جزئیات دقیق مانند اتصالات، تیر و ستون داشته باشیم.

  • Revit MEP مخصوص تاسیسات

این نسخه از نرم افزار به صورت تخصصی مربوط به تاسیسات می باشد و از سال 2006 وارد بازار شد و ترسیم نقشه های تهویه هوا، آسانسور، شبکه ی برق ساختمان، لوله کشی، نردبان های اضطراری و تجهزات آتش نشانی از جمله کاربردهای مهم این نرم افزار می باشد.

بیشتر بخوانید: تفاوت نرم افزار Revit با اتوکد

آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران

مدلسازی با نرم افزار Revit

نحوه یادگیری و نوع آموزش در یک زمینه تخصصی بسیار مهم می باشد و مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب از تمامی امکانات آموزشی خود برای برگزاری این دوره ها استفاده می کند و اگر قصد شرکت در دوره های آموزش نرم افزار Revit را دارید، می توانید از طریق وب سایت این مجموعه اقدام به ثبت نام نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

ثبت نام در دوره های مجتمع فنی تهران
بیشتر بخوانید