آموزش وردپرس به صورت حرفه ای

شاید اسم وردپرس را زیاد شنیده باشید و دوست دارید بدانید که وردپرس چیست و چه کاربردی دارد. از این رو خواستیم درباره آموزش وردپرس به صورت حرفه ای به شما دوستان عزیز توضیحاتی بدهیم تا به طور کامل با وردپرس آشنا شوید و سوالی بی جواب در این زمینه در ذهنتان باقی نماند.

مت مولنوگ (Matt Mullenweg) طراح و پایه گذار وردپرس، اثر خود را در سال ۲۰۰۳ به کاربران وب عرضه کرد. وردپرس (WordPress)  در ابتدا تنها یک سیستم رایگان وبلاگ ‌نویسی بود که امکانات خوبی را در اختیار وبلاگ نویسان قرار می‌ داد، از این رو توسط وبلاگ ‌نویسان به طور گسترده مورد استقبال قرار گرفت. سپس به صورت یک سامانه مدیریت محتوا یا نرم‌ افزار متن باز برای مدیریت محتوای سایت‌ها معرفی شد. به عبارتی دیگر وردپرس عبارت است از یک سیستم مدیریت محتوای سایت ساز که با استفاده از آن قادر خواهید بود تا به راه اندازی انواع گوناگونی از وبسایت و وبلاگ بپردازید. درواقع باید گفت که وردپرس ابزاری برای ایجاد یک وب‌ سایت است که به زبان php نوشته شده است که تمامی افراد می‌ توانند، اقدام به دانلود برنامه ورد پرس به صورت رایگان کنند و برای مدیریت تولید محتوای وب ‌سایت خود، از آن استفاده کنند. همچنین به دلیل انعطاف بالایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد، شما با استفاده از آن قادر خواهید بود تا اقدام به راه اندازی هر نوع وبسایت با وردپرس کنید.

اما ممکن است عده‌ای تصور کنند که استفاده از نرم افزار مدیریت محتوای وردپرس، جزو یکی از ابتدایی ترین نرم افزارهای مدیریت محتوا و تولید محتوا است. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید، بسیاری از وبلاگ‌های بزرگ رسانه‌های معروف خبری، سایت‌های موسیقی و حتی وب سایت‌های افراد و شرکت‌های مشهور، از قالب وردپرس برای وب سایت خود استفاده می‌‍ کنند. هر شخصی در جایگاه برنامه نویس یا طراح وب ‌سایت باید بداند وردپرس چیست، تا بتواند به نحو احسن از قابلیت‌های آن استفاده کند، وردپرس بسیار کارآمد و حرفه‌ای خواهد بود به شرطی که به خوبی با آن آشنا باشیم. از این رو ما به کسانی که به کار وردپرس علاقمند هستند پیشنهاد می کنیم که حتما در دوره های آموزش وردپرس شرکت کنند، چرا که اگر وردپرس را به صورت حرفه ای آموزش ببینند و به عنوان یک وردپرس کار از مهارت کافی و مناسب برخوردار باشند قطعاً در این زمینه موفق خواهند شد.

مزایای وردپرس

  • نصب آسان و راحت
  • قابلیت ایجاد بخش های گوناگون
  • مدیریت آسان
  • امنیت
  • پیشتیبانی مطلوب
  • رایگان بودن

با وردپرس چه وب سایت هایی را می توان راه اندازی کرد

همانگونه که گفتیم به دلیل انعطاف بالایی که سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد، شما می توانید با وردپرس  بدون محدودیت هر نوع وب ‌سایتی از جمله وبلاگ، وب ‌سایت تجارت الکترونیک، وب سایت شرکتی، وب سایت فیلم و موزیک، وب‌ سایت کسب و کار، وب ‌سایت عکاسی، وب ‌سایت موسیقی، وب ‌سایت خبری، وب سایت آموزشی، و از همه مهم‌ تر وب ‌سایت فروشگاهی و… را ایجاد کنید.

درباره قالب ورد پرس

قالب وردپرس یا همان WordPress theme طرح ظاهری وب سایت شما را تشکیل می‌ دهند که می توانید با استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی همچون CSS ، بسته های فونت آیکون و… از ظاهری بروز در آن استفاده کنید. قالب های رایگان برای وردپرس بسیار زیاد هستند و می توانید آن ها را در سرتا سر اینترنت جستجو کنید. پس از انتخاب قالب وردپرس مناسب، می توانید با تغییر در چیدمان المان های مختلف صفحه همچون نمایش بخش های دسته بندی، آخرین مطالب، آخرین دیدگاه ها و… اقدام به سفارشی سازی ظاهر سایت خود کرده و بخش های مختلف را با سلیقه مناسب و دلخواه خود در سایت اختصاصی سازی کنید. خوشبختانه وردپرس در سایت رسمی خود در دسترس می باشد که شامل منبع عظیمی از انواع قالب ها و پوسته های وردپرسی می باشد.

دوره های آموزش وردپرس در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از معتبر ترین برگزار کننده دوره های آموزشی در زمینه وردپرس، برنامه نویسی، سئو سایت، طراحی سایت و… می باشد. عزیزانی که قصد دارند در این دوره های اموزشی شرکت کنند می توانند بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنند و از این کلاس های آموزشی بهرمند گردند. هنرجویانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند آموزش وردپرس و سایر دوره های آموزشی را به صورت حرفه ای آموزش دیده ومی توانند بعد از اتمام دوره آموزشی وارد بازار کار شوند، همینطور به هنرجویان آموزش وردپرس مدرک معتبر دوزبانه مجتمع فنی تهران نیز تعلق می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت مجتمع فنی تهران نمیاندگی انقلاب مراجعه کنید.

دوره آموزش طراحی وب در مجتمع فنی تهران