آموزش برنامه نویسی اندروید سخت نیست اگر از راه و روش مناسبی اقدام کنید. در واقع آموزش برنامه نویسی اندروید باید هم اصولی باشد هم به زبان ساده بیان شود. بسیاری از افرادی که مبتدی هستند و می خواهند وارد دنیای برنامه نویسی شوند به علت سردرگمی و یا آموزش نامناسب از این کار منصرف می شوند، به همین دلیل آموزش و یادگیری مناسب در این امر بسیار مهم است. توصیه ما عزیزانی که علاقمند به برنامه نویسی هستند این است که حتماً از دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید استفاده کنند تا بدون سردرگمی و مشکل مسیر موفقیت خود را طی کنند. چرا که امروزه شغل برنامه نویسی از مهیج ترین و پر درآمد ترین شغل های دنیا محسوب می شود. از این رو انتخاب شغل برنامه نویسی می تواند برای شما موفقیت را به ارمغان آورد. ما در این مطلب سعی داریم اطلاعاتی را درباره برنامه نویسی اندروید به شما عزیزان بدهیم، امیدواریم که کمکی مفید به شما عزیزان در این زمینه باشد.

آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان ساده

زبان های مناسب برای برنامه نویسی اندروید

  • جاوا
  • جاوا اسکریپت
  • دارت
  • کاتلین

جاوا و کاتلین از زبان های اصلی برنامه نویسی اندروید می باشند که از طرف سیستم عامل اندروید ساپورت می شوند. در واقع هنگام ایجاد و توسعه برنامه های اندرویدی، اولین گزینه استفاده از جاوا است. جاوا برای اولین بار در سال 1995 توسط Sun Microsystemes به بازار معرفی شد و به طور وسیعی در برنامه ریزی اپلیکیشن ها مورد استفاده قرار گرفت. کد های جاوا توسط یک ماشین مجازی ران می شود، این ماشین مجازی روی سیستم عامل اندروید قرار می گیرد و توانایی تفسیر کد را دارد. و اما کاتلین، کاتلین اخیراً به بازار معرفی شده و زبان برنامه نویسی اندرویدی محسوب می شود. مشابه جاوا، کاتلین نیز روی ماشین مجازی ران می شود. تفاوت کاتلین با جاوا در این است که این زبان راحت تر توسط سیستم خوانده می شود. این زبان برای افراد مبتدی بسیار مناسب است. برای اینکه از زبان های دیگر برنامه نویسی استفاده کنیم، ابزاری وجود دارد که با استفاده از آنها می توانیم کد ها را تبدیل به خروجی قابل نصب در سیستم عامل اندروید کنیم، چرا که سیستم عامل اندروید به صورت پیش فرض از آن ها پشتیبانی نمی کند.

مجموعه آموزش زبان سی شارپ
بیشتر بخوانید

اندروید چیست

اندروید یک سیستم عاملی متن باز و مبتنی بر لینوکس برای دستگاه های تلفن همراه مانند تلفن های هوشمند و رایانه های لوحی است. این سیستم عامل توسط شرکت گوگل توسعه داده شده است. سورس کد اصلی اندروید در دسترس عموم قرار دارد و این یعنی اینکه برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست، از این رو به اندروید سیستم عامل متن باز می گویند. اکثر برند های تولید کننده گوشی های هوشمند از سیستم عامل اندروی استفاده می کنند. جالب است بدانید که درصد گوشی های استفاده کننده از سیستم عامل اندروید بسیار بالاست و در رتبه نخست قرار دارد. به دلیل متن باز بودن و مشخصه های انعطاف پذیر این سیستم عامل، حضور اندروید محدود به گوشی ها نمانده است و گجت های متعددی مانند کنسول های بازی، یخچال های هوشمند و دیگر موارد از اندروید بهره می برند. انعطاف پذیر بودن اندروید فقط به این معنا نیست که تنها سازندگان می توانند تغییراتی را در آن ایجاد کنند، بلکه انعطاف پذیر بودن به کاربران هم این اجازه را می دهد که تا حد ممکن شخصی سازی هایی را در گجت اندرویدی خود اعمال کنند.

برای یادگیری برنامه نویسی اندروید چکار باید بکنیم؟

برای یادگیری بهتر و سریع تر برنامه نویسی به ویژه برنامه نویسی اندروید باید از دوره های آموزش برنامه نویسی استفاده کنند. چرا که با شرکت در دوره های آموزش شما می توانید به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای وارد بازار کار برنامه نویسی می شوید، بنابراین می توانید در این زمینه پله های ترقی را طی کنید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش برنامه نویسی و آموزش برنامه نویسی اندروید را فراهم کرده تا علاقمندان به یادگیری برنامه نویسی اندروید در این دوره ها بدون اتلاف وقت شرکت کنند. این دوره های اموزشی زیر نظر اساتید برجسته برنامه نویسی برگزار می شود از این رو هنرجویان می توانند با اطمینان خاطر در این دوره ها شرکت کنند. همینطور به هنرجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند مدرک معتبر دوزبانه مجتمع فنی تهران تعلق می گیرد.

آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران
بیشتر بخوانید

برای شرکت در این دوره ها می توانید بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره های آموزشی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.

فرصت های شغلی برنامه نویسی پایتون