بازارکار و آینده شغلی حسابداری

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بازار کار و آینده شغلی حسابداری چگونه است و آیا می توان از این طریق کسب درآمد خوبی داشته باشید یا خیر. ما در این مطلب قصد داریم درباره بازار کار و آینده شغلی حسابداری توضیحاتی را برای شما دوستان عزیز بیان کنیم. امیدواریم که این مطلب برای شما همراهان عزیز مفید و موثر واقع گردد.

شغل حسابداری جزء آن دسته از مشاغلی به شمار می ‌آید که آینده و چشم انداز خوبی دارد و درآمد آن نیز بالا تر از حد متوسط است. به مدیریت یا بازرسی سوابق مالی شخص یا شرکت و سازمان، حسابداری می ‌گویند. مشاغل زیادی وجود دارند که جزء شغل های رشته حسابداری به شمار می ‌آیند، از جمله حسابدار، حسابرس، بازرس مالی، دفتردار، کارمند دفتری حسابداری و موارد دیگر. تمام این موقعیت ‌های شغلی به مهارت‌ هایی حسابداری نیازمند هستند. حسابداران اطلاعات مالی سازمان‌ها و شرکت‌ها را جمع آوری، سازماندهی و بررسی می ‌کنند. آن ها گزارش‌ های مالی به دست آمده از درآمد ها، هزینه ‌ها، دارایی ‌ها و بدهی‌ های مربوط به سازمان را تهیه می‌ کنند و بر اساس این گزارش ‌ها نیازمندی‌ های مالی دولت، سهامداران و سایر نهاد های خارجی را برآورده می‌ کنند. حسابداران، برای اینکه مطمئن شوند سازمان‌ ها یا کارفرمای خودشان از شیوه‌ های قانونی و سیاست‌ های مشخص شده شرکت برای معاملات مالی و نگهداری سوابق پیروی می ‌کنند، حسابرسی را انجام می ‌دهند. آن ها با استناد به یافته‌ های خود گزارش‌ هایی تهیه می ‌کنند و راه‌ حل ‌هایی را برای حل مشکلات و کاهش خطر دعاوی و خسارات مالی به دلیل خطا های کارکنان، توصیه می‌ کنند.

بهترین زبان های برنامه نویسی موبایل در سال ۲۰۲۰
بیشتر بخوانید

به طور کلی وظایف حسابداران به شرح زیر می باشد:

 • ثبت اسناد حسابداری در دفاتر و یا نرم افزار حسابداری (این روزها نرم افزارهای حسابداری جای دفاتر حسابداری را گرفته اند)
 • ثبت اطلاعات کارکنان و محاسبه حقوق و دستمزد ماهیانه آنها و پرداخت فیش حقوقی به آن ها
 • تهیه و بررسی صورت های مالی و کسب اطمینان از درستی و انطباق آن ها با قوانین و مقررات مالی و محاسباتی جاری کشور
 • محاسبه بدهی مالیاتی، تهیه اظهارنامه مالیاتی و نظارت بر پرداخت صحیح و به موقع مالیات ها
 • ثبت درآمد ها و هزینه های شرکت و کنترل حساب سود و زیان و ارائه گزارش های دوره ای در این خصوص به مدیریت
 • تهیه، سازماندهی و نگهداری گزارشات مالی قانونی
 • ارزیابی عملیات مالی و پیشنهاد بهترین روش ها به مدیریت
 • پیشنهاد روش های کاهش هزینه، افزایش درآمد و بهبود سود

بیشتر بخوانید: اهمیت دوره حسابداری

فرصت های شغلی حسابداری

بازارکار و آینده شغلی حسابداری

کلیه فارغ التحصیلان رشته حسابداری می توانند در کلیه موسسات (تجاری، دولتی، خصوصی) در شاخه های زیر مشغول به کار شوند:

 • حسابداری دولتی (در ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی حساب)
 • حسابداری مالی (در موسسات تجاری و خصوصی)
 • حسابداری صنعتی (در شرکتهای تولیدی و کارخانه های صنعتی)
 • حسابداری مالیاتی ( در ادارات دارایی)
 • بیمه ها ( موسسات بیمه)
 • بانک ها (در شعبه ها و سرپرستی بانک ها)

بازارکار و آینده شغلی حسابداری چگونه است

بازارکار و آینده شغلی حسابداری

به نظر می‌ رسد فارغ‌ التحصیلان دوره‌ های تحصیلات تکمیلی این رشته، آمادگی و پختگی بیشتری برای حضور در بازار کار دارند. فرصت‌ های شغلی یک حسابدار بسیار گسترده است و از پایین‌ ترین سطح تا بالا ترین سطح را در بر می‌گیرد. در واقع حسابداری شغلی پر تقاضا با حقوق چشمگیر و رشد شغلی بسیار خوبی در آینده است. فارغ‌ التحصیلان رشته حسابداری پس از اتمام تحصیل می‌ توانند در سطوح مختلف و شاخه‌ های متفاوت عهده‌ دار انجام امور مالی گردند و در مؤسسات و واحد های تجاری اعم از دولتی یا خصوصی به عنوان حسابدار مشغول کار شوند. میزان درآمد افراد به میزان دانش و مهارتی که در این زمینه بستگی دارد، یعنی هر چه فرد تجربه بیشتری را در این زمینه کسب کند، می تواند به درآمد های دو برابر و یا بیشتر، دست یابد. از این رو بسیاری افراد برای یادگیری حرفه ای حسبداری اقدام به شرکت در دوره های آموزش حسابداری می کنند. در ادامه توضیحاتی بیشتری در این رابطه می دهیم همچنان با ما همراه باشید.

آموزش نرم افزار 3D Max برای انیمیشن سازان
بیشتر بخوانید

دوره های آموزش حسابداری در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزشی از جمله آموزش حسابداری، آموزش برنامه نویسی، آموزش سینمای دیجیتال و… می باشد. هنرجویان در این دوره ها حسابداری را از مقدماتی تا پیشرفته آموزش می بینند و بعد از اتمام دوره آموزشی یک مدرک معتبر دو زبانه دریافت خواهند کرد. عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند بعد از اتمام دوره های می توانند وارد بازار کار شوند و از کسب درآمد خوبی برخوردار شوند. برای شرکت در این دوره ها کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره های آموزشی بهرمند شوید.