معرفی شغل طراحی دکوراسیون داخلی

در این مطلب می خواهیم به معرفی شغل طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم و هر آنچه که لازم است درباره این شغل بدانید را بیان کنیم، امیدواریم که این مطلب برای شما علاقمندان به طراحی دکوراسیون داخلی مفید و موثر باشد.

شغل طراحی دکوراسیون در جهان یکی از شغل هایی بسیار پر طرفدار بوده که در آن هنر و خلاقیت فردی بسیار اهمیت دارد. در واقع طراحی دکوراسیون داخلی، هنر چیدمان داخل فضای ساختمان است و به نوعی علم ارتقا درون یک محیط است که هدف آن ایجاد یک فضا بر پایه سلامت روحی و زیبایی شناختی سازه ای است که فرد یا افرادی داخل آن زندگی می ‌کنند و یا فعالیت اجتماعی انجام می‌ دهند. براساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد،  دکوراسیون داخلی عبارت است از: «هماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه». تاریخچه رشته طراحی دکوراسیون داخلی به اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم باز می ‌گردد. جایی که پیش از آن هر چه در مورد طراحی و اجرا وجود داشته بر اساس ذوق قریحه درونی و به صورت غریزی انجام می ‌گرفته است.

از آنجایی که طراحی دکوراسیون داخلی و رشد آن موجبات توسعه جامعه و رشد معماری را در پی داشته است، اتصال این بخش با اتفاقات انقلاب صنعتی، نمود تحول عظیمی در این شغل را خبر می ‌دهد. طراح دکوراسیون داخلی کسی است که در این شغل وظایف گوناگونی را بر عهده می‌گیرد مانند برنامه ریزی، تحقیق، هماهنگی، مدیریت پروژه‌ هایی که در دست دارد، ایجاد و تولید برخی لوازم، طراحی، بازرسی و نظارت بر پروسه و کیفیت انجام کار و همچنین ارتباط با مشتری‌ها. رشته طراحی دکوراسیون داخلی از جمله شغل ‌های پر طرفدار میان علاقمندان به طراحی معماری می باشد و این موضوع ارتباطی به داخل و یا خارج ایران نداشته و نشان از محبوبیت آن در سراسر جهان دارد.

عناوین دوره پیشرفته آموزش طراحی دکوراسیون

بازارکار شغل طراحی دکوراسیون داخلی

معرفی شغل طراحی دکوراسیون داخلی

بازار کار دکوراسیون داخلی در ایران در سال های اخیر روند رو به رشدی داشته است. چهار سبک محبوب در بازار دکوراسیون داخلی ایران عبارتند از: سبک مدرن، سبک کلاسیک، سبک مینیمالیسم و سبک یونان باستان. حوزه طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی در منازل، شرکت ها، اداره ها در سال های اخیر از سوی مردم مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. با پیشرفت علم و تکنولوژی، بازار کار بهتری پیش روی طراحان داخلی قرار دارد. البته با توجه به رقابت شدید در این شغل، افرادی که دانش، تخصص، مهارت و تجربه لازم و کافی را دارند می توانند در این بازار کار موفق شده و درآمد خوبی کسب کنند. امروزه به لطف گسترش کامپیوتر و نرم افزارهای مختلف بخش اعظم طراحی به وسیله نرم افزارهای کامپیوتری صورت می گیرد. کافی است که مهارت طراحی و مدل سازی کامپیوتری را توسط نرم افزارهای تخصصی مانند اتوکد، رویت، تری دی مکس، راینو، فتوشاپ و… را یاد بگیرید و با داشتن تخصص نرم افزاری خود با معماران و شرکت های بزرگ وارد بازار کار شوید و فرصت های جدیدی را برای آینده کاری خود تجربه کنید.

به طور کلی میزان درآمد طراح دکوراسیون داخلی به تخصص، مهارت و تجربه شما بستگی دارد. پس مهارت و تخصص خود را افزایش دهید و بازار را به سوی خود جذب کنید. میزان درآمد شما به موفقیت پروژه ‌های اولیه و رضایت مشتریانتان بستگی شدیدی دارد. هر چه در سال‌ های اولیه کیفیت و هنر خود را بهتر و بیشتر به نمایش بگذارید نتایج مالی و شغلی آن را در سال‌ های بعد لمس خواهید کرد. طراحی دکوراسیون داخلی یکی از محبوب ‌ترین‌های مشاغل دنیا است. طراحی داخلی علاوه بر رشته شغلی محبوب یک تجارت رقابتی بزرگ در دنیا محسوب می ‌شود که حتی در بعضی کشورها از آن برای جذب توریست بهره می ‌برند. اما کلید موفقیت در آن در دستان شماست. استفاده از دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی گزینه مناسبی برای یادگیری اصولی و حرفه ای این شغل است است. در ادامه توضیحات بیشتری در این باره می دهیم، همچنان با ما همراه باشید.

دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی

همانطور که گفتیم مهارت و تخصص در شغل طراح دکوراسیون حرف اول را می زند، در واقع هر چه فرد به صورت حرفه ای تر و اصولی تر این کار را انجام دهد در این شغل نیز بیشتر پیشرفت می کند. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگترین و معتبر ترین برگزار کننده  آموزش طراحی دکوراسیون داخلی در ایران می باشد. هنرجویانی که در این دوره های آموزشی شرکت می کنند طراحی دکوراسیون د اخلی  را از مرحله مقدماتی تا مرحله پیشرفته آموزش می بینند. همچنین به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نیز تعلق می گیرد. عزیزانی که در این دوره ها شرکت می کنند می توانند بعد از اتمام دوره های آموزشی وارد بازار کار شوند.

برای شرکت در دوره های آموزش طراحی دکوراسیون داخلی بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید

شماره های تماس: 66939772 – 66933439