معرفی نسخه های نرم افزار Revit

در این مطلب قصد داریم تا به معرفی نسخه های نرم افزار Revit بپردازیم و کسانی که قصد یادگیری این نرم افزار را دارند، پیشنهاد می کنیم حتما این مطالب را مطالعه نمایند. قبل از این که به معرفی نسخه های نرم افزار Revit بپردازیم، اطلاعاتی در مورد این نرم افزار در اختیار شما قرار می دهیم. نرم افزار Revit از محصولات کمپانی بزرگ Autodesk می باشد که نرم افزارهای بسیاری معرفی کرده است و این نرم افزار در سال 2002 نرم افزار Revit را به بازار ارائه کرد و پس از آن در سال های مختلف نسخه های مختلفی از آن ارائه شد.

نرم افزار Revit ابزاری قدرتمند در زمینه مدلسازی سه بعدی و ترسیم جزییات ساختمانی می باشد و این نرم افزار از قدرت بالایی در خلق طرح های متنوع و پیچیده ی مهندسی برخوردار است. از این رو نام آن از ریشه ی Revitalization گرفته شده است و معنای آن حیات بخش و زندگی آفرین می باشد. نرم افزار Revit علاوه برترسیم سه بعدی، از امکان مدیریت مالی بر پایه ی زمان نیز برخوردار می باشد.

دوره های آموزش نرم افزار Revit هر ساله در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و تمامی علاقمندان به این دوره می توانند در آن شرکت نمایند. پس از آشنایی با معرفی نسخه های نرم افزار Revit می توانید از طریق وب سایت این مجموعه در دوره ها ثبت نام نمایید و یا با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

نسخه های نرم افزار Revit

معرفی نسخه های نرم افزار Revit

  • نسخه Revit Architecture

این نسخه از نرم افزار Revit در سال 2006 با نام رسمی Revit Building به بازار عرضه شد و در این نسخه عملیات طراحی و رسم نقشه های معماری دو بعدی و سه بعدی انجام می شود. رندرینگ در نرم افزار Revit Architecture تنظیمات پیچیده ای ندارد و خروجی آن از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. در نرم افزار Revit پس از رسم پلان توسط کاربر، نماها، مقاطع، احجام و پرسپکتیوها به صورت خودکار توسط نرم افزار رسم می شوند.

  • نسخه Revit Structure

این نسخه در سال 2005 به بازار عرضه شد و جزوه اولین نسخه نرم افزار Revit می باشد و از این نرم افزار در طراحی و تحلیل سازه و فونداسیون به کار گرفته می شود و این نسخه از نرم افزار Revit مانند نرم افزارهای ETABS و SAFE می باشد و این نرم افزارها در این زمینه نسبت به نرم افزار Revit تخصصی تر می باشند. این نسخه از نرم افزار قادر به طراحی کامل سازه با جزییاتی مانند ستون، اتصالات، تیر و … می باشد و از دیگر قابلیت های کاربردی این نرم افزار می توان به توانایی آن در ویرایش اشاره کرد. از جمله ویژگی های این نسخه تحلیل استاتیکی سازه، تقویت سازه با بتن در نواحی مختلف و بررسی میزان مقاوت مصالح می باشد.

  • نسخه Revit MEP

این نسخه در سال 2006 به بازار عرضه شد و عبارت MEP از حروف اول Mechanical Electrical Plumbing (مکانیکی، الکتریکی و لوله کشی) می باشد. این سه رشته از سرشاخه های مهم و پرکاربرد تاسیسات ساختمان به شمار می روند. ورودی ها و خروجی ها در این نرم افزار قابل لینک شدن با نرم افزارهایی همچون اتوکد الکتریکی و اتوکد مکانیکی هستند. از جمله کاربردهای نرم افزار Revit MEP ترسیم نقشه آسانسورها، تهویه هوا، تجهیزات آتش نشانی، لوله کشی، نردبان های اضطراری، شبکه برق ساختمان و … می باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش نرم افزار Revit به صورت کاربردی

آموزش نرم افزار Revit در مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب آماده برگزاری دوره های آموزش نرم افزار Revit در این مجموعه می باشد و این دوره ها در راستای نیازهای بازار کار به هنرجویان آموزش داده می شود و هنرجویان پس از این که دوره های آموزشی را با موفقیت پشت سر گذاشتند، به راحتی می توانند جذب بازار کار شوند. در پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان ارائه می شود و این مدرک مورد تایید اکثر شرکت های دولتی و خصوصی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.