معرفی نرم افزار 3d max

شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که 3d max چیست و چه کاربردی دارد. از این رو تصمیم گرفتیم مقاله ای درباره معرفی نرم افزار 3d max برای شما عزیزان فراهم کردیم تا به طور کامل شما را با این نرم افزار کاربردی آشنا کنیم.

نرم افزار های سه بعدی و به طور خاص نرم افزار تری دی مکس کاربرد های زیادی در بخش های مختلف صنعت، هنر، سرگرمی و… ایفا می کند. 3d max نرم‌ افزاری با قابلیت ساخت مدل های سه بعدی، متحرک سازی و رندر می ‌باشد. این نرم‌ افزار یکی از قدرتمند ترین برنامه های طراحی مدل های سه بعدی انیمیشن سازی و رندرینگ در عرصه گرافیک کامپیوتری است. 3d max سال هاست که توسط کمپانی اصلی خود یعنی Autodesk توسعه داده می شود. تری دی مکس شامل قسمت ‌های کلیدی همچون مدل ‌سازی، شبیه ‌سازی فیزیکال، نورپردازی، ریگینگ، متحرک‌ سازی، رندرینگ و… است. امکانات بسیار گسترده و کارایی نسبتا آسان و به طور گسترده ای در معماری ساختمان، طراحی صنعتی، طراحی دکوراسیون داخلی، ساخت فیلم و انیمیشن، ساخت بازی های کامپیوتری و پیش پردازش جلوه های ویژه استفاده می شود و بزرگ ترین قابلیتش امکانات خوب مدل سازی است. این نرم افزار همچنین دارای سیستم آنالیز نور بسیار قدرتمندی است که محیطی مناسب برای شبیه سازی تصاویر و صحنه های واقعی برای کاربر ایجاد می کند.

3ds Max ابتدا با نام تجاری3d studio  برای محیط dos توسط گروه yost با مدیریت gary yost در سال 1990 وارد بازار شدGary yost. بیش از 10 سال هدایت و مدیریت گروهی از مهندسین نرم افزار که در طراحی و ساخت 3ds Max  مشارکت داشتند را برعهده داشت. یکی از قابلیت های منحصر به فرد نرم افزار 3d max  ابزارهایی است که با کمک آن ها تمامی طراح های مورد نظر طراح قابلی اجرا می باشد. محدودیت خاصی در اجرای طرح های منحنی و قوس دار وجود ندارد به طور کلی مجموعه نرم افزار 3d max دارای آرشیو بسیار قوی می باشد و برای اجرای یک پروژه حرفه ای به هیچ مشکلی برخورد نخواهد کرد و دست وی برای هر نوع طراحی باز می باشد. نرم افزار 3d max  قابلیت نصب پلاگین های رندر گیری مانند v-ray, mental ray و… را دارا می باشد که این پلاگین ها در کیفیت رندر گیری بسیار تاثیر گذار می باشد از این رو در نرم افزار 3d max  می توان به طراحی 4 فصل اشاره کرد که این امر در چند نرم افزار محدود قابل اجرا می باشد.

دوره های آموزش نرم افزار 3d max

کاربرد 3d max در طراحی دکوراسیون داخلی

معرفی نرم افزار 3d max

طراحی داخلی و دکوراسیون منزل مقوله ای است که بسیاری از مردم به آن اهمیت ویژه می دهند و دوس دارند در طراحی منزل خود زیبا ترین طرح های هنری را با توجه به محدودیت های خاص اجرا نمایند. برای تعریفی از طراحی دکوراسیون داخلی نیز می توانیم بگوییم که بر اساس معنی مندرج در لغت نامه آکسفورد، دکوراسیون داخلی عبارت است ازهماهنگ سازی طراحی شده برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها، اثاثیه و سایر اشیاء در یک اتاق یا ساختمان به صورت هنرمندانه.

امروزه طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی منازل از نرم افزار پر کاربرد 3d max استفاده می کنند. در واقع طراحان دکوراسیون داخلی می ‌توانند از این برنامه برای پیش‌ نمایش طرح ها و مدل ‌هایی که هنوز طراحی نشده ‌اند، استفاده کنند. بدین صورت که در نرم افزار 3d max می توان قبل از چیدمان هر وسیله ای آن را شبیه سازی کرد و حتی می توان یک مدل سه بعدی از آن تهیه کرد تا یک تصویر واقع گرایانه از طراحی که مد نظر دارند در دست داشته باشند. در واقع می توان گفت که 3d max  یک نرم افزار محبوب و کاملا تخصصی در زمینه طراحی های دو بعدی و سه بعدی می باشد که در زمینه های مختلفی مانند انیمیشن، طراحی های صنعتی، فیلم سازی، جلوه های ویژه و … مورد استفاده قرار می گیرد.

اهمیت معماری داخلی

آموزش نرم افزار 3d max

مجتمع فنی تهران برای علاقمندان به یادگیری نرم افزار 3d max دوره های آموزشی را فراهم کرده است. این دوره های آموزشی با حضور اساتیدی برجسته و ماهر در زمینه نرم افزار 3d max برگزار می شود. افرادی که در این دوره ها شرکت می کنند نرم افزار 3d max را به صورت حرفه ای آموزش می بینند و بعد از اتمام دوره ها می توانند وارد بازار کار شوند و به کسب درآمد خوبی دست یابند. همچنین به هنرجویانی که در این دوره ها شرکت یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران تعلق خواهد گرفت.

برای شرکت در دوره های آموزش نرم افزار 3d max بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید

شماره های تماس: 66939772 – 66933439