آموزش مهارت های هفتگانه ICDL

آموزش مهارت های هفتگانه ICDL یکی از بهترین اقداماتی است که هر فرد می تواند در زندگی خود انجام دهد. در دنيای مدرن امروز که انجام ساده ترين و پيش پا افتاده ترين امور نيازمند آشنایی با ابزارهای مدرن و کامپيوتری است می توان ادعا کرد که عدم آشنایی با اصول و مبانی پایه کامپيوتر برابر با بی سوادی، کم سوادی و نا توانی افراد محسوب می شود.

لذا، شرکت در دوره های ویژه مانند آی سی دی ال می تواند تاثیر زیادی بر کارایی افراد چه در زندگی شخصی و چه در کار بگذارد. ICDL چشم‌ انداز و انعطاف ‌پذیری مهارت‌ های جدید دیجیتالی است که به داوطلب یا افراد امکان توسعه مهارت ‌هایشان را جهت برآوردن نیازهایشان می ‌دهد. ازآن‌ رو که تکنولوژی و تعاملات انسان‌ها تغییر می ‌کند، مهارت ‌هایی که در محیط کار و اساساً در جامعه به آن‌ ها نیاز دارند نیز تغییر خواهد کرد. لذا، تمام این نیازها و مهارت‌ هایی که لازم خواهید داشت در ICDL گنجانده شده است.

بیشتر بخوانید: چرا باید ICDL یاد بگیریم

چرا مهارت های هفتگانه ICDL مهم است

آموزش مهارت های هفتگانه ICDL

همانطور که گفته شد مهارت های هفت گانه ICDL بیانگر کفایت کاربر در مهارت های کامپیوتری است. از این رو سازمانی که در نظر دارد نیروی انسانی یا کارمندان استخدام بکند باید اطمینان حاصل کند فرد مورد نظر توانایی های لازم برای انجام امور اداری و کامپیوتری را داد تا پولی که قرار است صرف حقوق و… شود، به خوبی صرف گردد. اهمیت یادگیری و کاربرد علوم مهارت های هفت گانه ICDL به قدری واضح و حیاتی است که بسیاری از سازمان ها و حتی کشورها در طرح های آتی و توسعه ای خود یکی از استراتژی های اصلی خود را به آن اختصاص داده اند. از مزایای آموزش ICDL و دریافت گواهینامه بین ‌المللی می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قابل‌ ارائه برای ادارات و سازمان‌های داخلی و خارجی
  • به‌ عنوان یک مدرک معتبر جهت استخدام و ارتقا، درجه شغلی
  • شناخته ‌شده ‌ترین، گسترده ‌ترین و بزرگ ‌ترین مدرک در سطح جهانی برای کاربری کامپیوتر
  • افزایش سطح مهارت ‌ها در استفاده ‌های کارآمد و درست از IT و کامپیوتر
  • دروازه ‌ای برای ورود به جامعه اطلاعاتی و تحصیلات عالیه در زمینه IT
  • ارائه الگویی برای آموزش در جامعه اطلاعاتی

مهارت های هفتگانه ICDL

آموزش مهارت های هفتگانه ICDL

IT: یادگیری مفاهیم اولیه فناوری اطلاعات، نرم افزار، سخت افزار، شبکه های اطلاعاتی و رایانه.

Windows: آشنایی با ویندوز به عنوان یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین سیستم عامل ها. یادگیری استفاده از ویندوز، مدیریت فایل ها و فولدرها و یادگیری بخش های مختلف آن.

Word: واژه پرداز ورد، یکی از پرکاربرد ترین نرم افزارهای مجموعه ماکروسافت آفیس Office است. در این بخش کاربران با برنامه ورد، نحوه استفاده از آن، نحوه تایپ، تنظیم و چاپ متون و اشکال مختلف را فرا می گیرند.

Excel: اکسل، یکی دیگر از نرم افزارهای مجموعه آفیس است. نرم افزار صفحه گسترده برای محاسبات عددی، حسابرسی، نمودار و استفاده از فرمول های ریاضی استفاده می شود. در این بخش کاربران با نحوه فرمول نویسی و محاسبات در اکسل آشنا خواهند شد.

Access: اکسس یکی از نرم افزارهای آفیس است که برای مدیریت پایگاه داده استفاده می شود. در این بخش کاربران نحوه ورود اطلاعات به پایگاه داده، مدیریت پایگاه داده، ساخت کوئری و پرسشنامه را فرا می گیرند.

PowerPoint: اگر دانشجو هستید احتمالا با این نرم افزار به خوبی آشنا هستید، یکی از محبوب ترین نرم افزارها برای ارائه مطالب پاورپوینت است. در این بخش کاربران با ساخت اسلاید ها و تنظیمات مختلف آن برای ارائه مطالب آشنا می شوند.

Internet: در این بخش، کاربران با اینترنت، ارتباطات، جستجو در ایترنت و تنظیمات مختلف ویندوز و مرورگرها آشنا می شوند.

دوره آموزش مهارت های هفتگانه ICDL

آموزش مهارت های هفتگانه ICDL

با یادگیری مهارت های ICDL بیشتر می توانید با کارایی کامپیوتر آشنا شوید و کامپیوتر سیستمی است که می توان با آن کارهای بی نظیر و غیر قابل تصور انجام داد و فقط باید به طور کامل بر روی تسلط داشت و مهارت های ICDL تا حدودی می تواند شما را با کامپیوتر آشنا کند. نرم افزارهای بی شماری وجود دارند که هر کدام از آن ها در حوزه های مختلفی کاربرد دارند و کاربردی ترین آن ها مربوط به مهارت های ICDL می باشد که یادگیری آن برای هر فردی یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

همانطور که گفتیم برای یادگیری مهارت های ICDL می توانید در دوره های آموزش ICDL در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت نمایید، این دوره ها چندین بار در طول سال برگزار می شود یکی از دوره های پر مخاطب این مجموعه به شما می رود. برای شرکت در دوره های آموزشی می توانید به صورت حضوری به این مجموعه مراجعه نمایید کارشناسان ما فرم های ثبت نام را در اختیار شما قرار می دهند و یا می توانید در کمترین زمان و به صورت آنلاین از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید.

جهت شرکت دوره آموزش ICDL می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455