نکات طلایی یادگیری مهندسی شبکه

اگر به دنبال نکات طلایی یادگیری مهندسی شبکه هستید پیشنهاد می کنیم در دوره های آموزش مهندسی شبکه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب شرکت کنید. در این دوره ها کلیدی ترین نکات مهندسی شبکه به صورت اصولی و تخصصی به هنرجویان آموزش داده می شود. در ادامه توضیحات بیشتری درباره این دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب بیان خواهیم کرد با ما همراه باشید.

یکی از جذاب ‌ترین مشاغل دنیای شبکه، عنوان شغلی مهندس شبکه یا کارشناس شبکه است که بازار کار خوبی دارد و تقریبا تمامی شرکت ‌ها و صنایع به آن نیاز دارند. مهندسان شبکه به معماران شبکه در پیاده‌ سازی شبکه‌ های کامپیوتری کمک می‌ کنند و علاوه بر این مسئولیت نگه‌ داری از معماری شبکه را بر عهده دارند.

تفاوت مهندس شبکه و معمار شبکه

نکات طلایی یادگیری مهندسی شبکه

اولین و مهم ‌ترین نکته ‌ای که باید به آن دقت کنید و متاسفانه بیشتر منابع فارسی در این زمینه توضیح اشتباهی ارائه می‌ کنند این است که مهندس شبکه و معمار شبکه را دو عنوان شغلی یکسان توصیف می ‌کنند و بر این باور هستند که هر دو یک کار را انجام می‌ دهند. این دیدگاه از آن جهت پدید آمده که شرکت ‌های ایرانی شرح وظایف این دو عنوان شغلی را با یک دیگر ترکیب کرده ‌اند و برای کاهش هزینه ‌ها سعی دارند تنها یک فرد را استخدام کنند که همه کارها را انجام دهد، اما در واقعیت این ‌گونه نیست.

معمار شبکه فردی است که مسئولیت برنامه ‌ریزی، ساخت و مدیریت شبکه ‌ها را عهده ‌دار است و اگر بخواهیم مدرک فناوری ‌اطلاعاتی این متخصصان را با نمونه‌ های دانشگاهی مقایسه کنیم، باید بگوییم مهندس شبکه مدرک کارشناسی ارشد (Cisco Certified Design Expert) و معمار شبکه مدرک دکترا (Cisco Certified Architect) در حوزه شبکه دارد. کاملا روشن است یک معمار شبکه هیچ‌ گاه کار عملیاتی انجام نمی ‌دهد و تنها وظیفه طراحی نقشه‌ های بزرگ شبکه‌ های کامپیوتری را دارد و سناریوهایی برای پیاده‌ سازی شبکه‌ های بزرگ ارائه می ‌کند.

بازار کار مهندسی شبکه در ایران

شاخه های مهندسی شبکه

نکات طلایی یادگیری مهندسی شبکه

دوره های مهندسی شبکه شاخه های مختلفی دارد و هر فردی با توجه به علاقه و استعداد خود می تواند در دوره مورد نظر خود شرکت نماید.

  • دوره های Network+ و A+

ابتدایی ترین دوره برای ورود به دنیای شبکه، Network+ و A+ می باشد که در به مسائل ابتدایی و آشنایی با شبکه پرداخته می شود که پیش نیاز دوره های بالاتر می باشد.

  • دوره های سیسکو

دوره های سیسکو (Cisco) یکی از زیر شاخه های مهندسی شبکه محسوب می شود که خود آن چندین دوره مختلف و سطح بندی شده دارد. ابتدایی ترین دوره پس از دوره Network+، دوره CCNA می باشد پس از گذراندن این دوره به مراتب می توانید در دوره های سطح بالاتر مانند CCNP Route یا CCNP Switch شرکت نمایید. پس از گذراندن دوره های نام برده، می توانید در سطح بالاتر یعنی دوره CCNP T-Shoot شرکت نمایید که مدارک این دوره ها بسیار ارزشمند می باشد.

  • دوره های مایکروسافت

دوره های مایکروسافت هم دیگر دوره ای است که در شاخه مهندسی شبکه برگزار می گردد و دوره های مانند MCSE و MCSA در آن برگزار می گردد.

  • دوره میکروتیک

دیگر دوره ای که در زیر شاخه مهندسی شبکه برگزار می شود، دوره میکروتیک می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و یک دوره کاربردی می باشد.

شرکت میکروتیک به منظور آشنایی کاربران و کارشناسان شبکه با دستگاه های این شرکت و توانایی نصب و پیکربندی آن ها، دوره های آموزشی را تعریف و طبقه بندی کرده است.

  • دوره لینوکس

هنرجویانی که علاقمند به یادگیری لینوکس می باشند، می توانند در دوره های آن شرکت نمایند و این دوره هم جزء زیر شاخه های مهندسی شبکه محسوب می شود. شما می توانید جهت اطلاع از سرفصل های هر کدام از دوره های فوق به سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

دوره آموزش مهندسی شبکه در مجتمع فنی تهران

نکات طلایی یادگیری مهندسی شبکه

مجتمع فنی تهران با بیش از چهل سال سابقه درخشان آموزشی و برخورداری از لابراتورهای مجهز و تجهیزات روز دنیا اقدام به برگزاری دوره های آموزش مهندسی شبکه کاملا عملی و کاربردی می نماید. دوره آموزش +A (مهندسی شبکه) در یک دوره 51 ساعته در روزه های مشخص برگزار می گردد که هنرجویان جهت اطلاعات بیشتر می توانند به تقویم آموزشی این مجموعه مراجعه نمایند.

برای شرکت در این دوره نیاز به گذراندن هیچ دوره دیگری به عنوان پیش نیاز نمی باشد اما هنرجویان باید به مفاهیم اولیه کامپیوتر و اصول کار با آن را بلد باشند. پس از آن که هنرجویان دوره های آموزش +A را با موفقیت پشت سر گذاشتند، از طرف مجتمع فنی تهران یک مدرک دو زبانه به آن ها ارائه می شود. شما می توانید این مدرک را به انواع شرکت های دولتی و خصوصی ارائه دهید و می توانید از آن به عنوان یک رزومه قدرتمند استفاده نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره ها، تاریخ شروع دوره ها یا نحوه برگزاری آن ها می توانید با کارشناسان ما از طریق راه های ارتباطی در تماس باشید.

جهت شرکت دوره آموزش مهندسی شبکه می توانید بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455