ویژگی های نرم افزار Revit

در این مطلب قصد داریم به ویژگی های نرم افزار Revit بپردازیم تا کسانی که علاقمند به یادگیری این نرم افزار هستند، بیشتر با آن آشنا شوند. نرم افزار Revit هم مانند دیگر نرم افزارهای حوزه معماری، دارای ویژگی های خاصی است که باعث می شود کاربران بتوانند از تمامی امکانات آن برای انجام پروژه های خود استفاده کنند و این روزها اکثر شغل ها توسط همین نرم افزارها انجام می شود و می توان گفت برای فعالیت در شغل مورد نظر، یادگیری برخی از آن ها لازم و ضروری می باشد.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش نرم افزار Revit به صورت هر ساله می باشد و این دوره ها زیر نظر اساتید برجسته کشور در یک محیط کاملا آموزشی به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می شود و تمامی علاقمندان به این حرفه می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. در پایان دوره هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه از طرف مجتمع فنی تهران دریافت می کنند و این مدرک یکی از معتبرترین مدارک رسمی در کشور می باشد که مورد تایید اکثر شرکت های دولتی و خصوصی می باشد و حتی در خارج از ایران هم ارزش دارد.

ویژگی های مهم نرم افزار Revit

ویژگی های نرم افزار Revit

  • بالا بودن کیفیت در اسناد ساختمانی

نرم افزار Revit با ظرفیت مدلسازی بالایی که دارد این امکان را به طراحان و مدلسازان می دهد که به راحتی بتوانند مشکلات پروژه را بررسی و در کمترین زمان آن ها را رفع کنند و این ویژگی باعث می شود تا پروژه مدلسازی خود را بدون خطا و با کیفیت بسیار بالا تکمیل کنید.

  • هماهنگی بهبود یافته

طراحی، مدلسازی، سازه و مدیریت در نرم افزار Revit مجزا می باشد و این ویژگی باعث می شود تا هر فردی که بر روی پروژه کار می کند یک مسئولیت مشخش داشته باشد و یک هماهنگی میان افراد ایجاد می شود.

  • سرعت بالا در تغییرات طراحی و بدون نیاز به تکرار

ویژگی که باعث بالا رفتن سرعت انجام پروژه ها می شود، سرعت بالا در تغییرات طراحی و بدون نیاز به تکرار می باشد که با این نرم افزار طراحی و بازبینی با سرعت و دقت بیشتری انجام می شود و برش ها، دیدها، پلان ها، نماها و تمامی اجزای ساختمان در نرم افزار Revit با یک دیگر در ارتباط هستند. تغییرات در نرم افزار Revit به صورت کلی انجام می شود و نیازی نیست هر قسمت را به صورت جداگانه تغییر دهید.

  • ارزیابی دقیق پروژه و هزینه های آن

برآورد هزینه ها برای مقایسه با سرمایه یکی از ویژگی های نرم افزار Revit می باشد که می توان به صورت خودکار هزینه ها را برآورد کند و این به پیمانکاران و کارفرمایان کمک بسیار زیادی می کند تا بودجه مورد خود را تکمیل کنند.

  • پیش نمایش خانه در قالب مدلینگ BIM سه بعدی

برای طراحی مفهومی و مدلسازی پارامتری از این نرم افزار استفاده می شود و طراحان معمار با استفاده از نرم افزار Revit می توانند در مدت زمان کمی طرح کلی طبقات را ترسیم نمایند و در اختیار مشتریان قرار دهند و با این ویژگی می توان یک پیش نمایش از خانه مور نظر دریافت کرد و این تصاویر سه بعدی به طراحان این اجازه را می دهد تا ایده ها و طرح های متفاوتی که به ذهنشان می آید قبل از انجام پروژه توسط نرم افزار آن را پیاده سازی کنند.

  • مرجعی برای کامپوننت های ساختمان

در نرم افزار Revit مرجعی از کامپوننت های ساختمانی موجود می باشد و به راحتی و در کمترین زمان می توان کامپوننت های موجود را تغییر دهیم. همچنین می توان این کامپوننت ها را ذخیره کرد تا در پروژه های بعدی بتوان از ان ها استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد آموزش نرم افزار Revit

بازار کار نرم افزار Revit در ایران

ویژگی های نرم افزار Revit

اگر به دنبال یک شغل مناسب و آینده دار در حوزه معماری می باشید و اگر به کارهای مدلسازی علاقمند هستید، می توانید برای یادگیری نرم افزار Revit اقدام نمایید و یادگیری این نرم افزار کار سختی نمی باشد و با شرکت در دوره های آموزشی به طور کامل می توانید بر این نرم افزار مسلط شوید. Revit یک نرم افزار تخصصی در زمینه ترسیم و مدلسازی اطلاعات ساختمانی می باشد و این حرفه در ایران به صورت پیشرفته در حال رشد می باشد و شرکت های بسیاری در این زمینه فعالیت می کنند.

آموزش فتوشاپ برای طراحان
بیشتر بخوانید

با یادگیری یک نرم افزار تخصصی می توانید یک شغل بسیار عالی با درآمد بسیار خوب داشته باشید و همچنین این حرفه در ایران در حال پیشرفت می باشد و آینده ی بسیار درخشانی دارد و همچنین نرم افزار Revit در بسیاری از کشورها توسط کاربران مورد استفاده قرار می گیرد و حتی در خارج از ایران هم می توانید با این نرم افزار مشغول به کار شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های نرم افزار Revit و آموزش نرم افزار Revit می توانید با کارشناسان مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تماس بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 6657645