آشنایی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

در این مطلب می خواهیم به موضوع آشنایی با نرم افزار اتوکد دو بعدی بپردازیم، اگر شما نیز علاقمند به آشنایی با این نرم افزار هستید با ما همراه شوید. در ابتدا می خواهیم توضیح مختصری از نرم افزار اتوکد دو بعدی برای شما بیان کنیم. نرم افزار اتوکد (Auto CAD)، برای ترسیم نقشه های مهندسی (معماری، عمران، صنایع، شهرسازی) و صنعتی استفاده می شود. این نرم افزار محصول شرکت آمریکایی Auto Desk است. ترسیم نقشه ها و عناصر در نرم افزار اتوکد، به دو محیط دو بعدی و سه بعدی تقسیم بندی می شود. در واقع نرم افزار اتوکد جز اولین و اصلی ترین نرم افزار ها برای طراحی به کمک رایانه است. نرم افزار اتوکد (Auto CAD)، برای حذف ترسیمات دستی و طراحی سنتی به بازار آمد. ورژن های مختلف اتوکد در حال پیشرفت هستند این در حالی است که ورژن های ابتدایی برنامه تنها قادر بودن که خطوط ساده را ترسیم نماید. از نسخه ۲۰۰۷ به بعد نیز امکان ترسیمات سه بعدی به نرم افزار اضافه شد. از قابلیت های نرم افزار اتوکد می توان به ترسیم خطوط به صورت عمودی و افقی و خطوط زاویه دار با کمک اسنپ در زاویه مورد نظر و ترسیم خطوط آزاد و منحنی و دست آزاد، انتقال فایل ها و شبکه کردن بین چند سیستم اشاره نمود. اتوکد به طراحان و مهندسان اجازه کار سیستم شبکه ای را می دهد.

اتوکد توسط دانشجویان، اساتید، معماران، فریلنسرها، مهندسان و دیزاینر ها استفاده می شود. اتوکد برنامه ای است که بر اساس هندسه، لاین و آرک و… کار می کند. کاربران می توانند ترسیم کنند، ویرایش انجام دهند و کامنت بگذارند. در سطح جهانی اتوکد یک برنامه کاربر پسند و کارآمد است. به دلیل قابلیت ویرایش این نرم افزار، نقشه های ساختمانی  امروزی دیجیتالی ترسیم می شود. با کمک نرم افزار اتوکد خطاهای انسانی به حداقل می رسد زیرا دقت بالایی دارد و می توان به کمک آن طراحی سیستم های الکترونیکی و مکانیکی را با دقت بسیار بالا انجام داد.

آموزش اتوکد دو بعدی

Table of Contents
اهمیت طراحی وب برای کسب و کار ها
بیشتر بخوانید

اتوکد دو بعدی و سه بعدی

آشنایی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

در اتوکد دو بعدی تمامی ترسیمات به سادگی انجام می شود و می توان یک نقشه دقیق از طرحی که می خواهیم داشته باشیم. اتوکد دو بعدی مقدمه ای برای ورود به دنیای طراحی مهندسی می باشد و اگر اتوکد دو بعدی را به خوبی یاد بگیرد، هر طرح مهندسی را می توانید با جزییات ترسیم کنید. در اکثر اوقات شما بیشتر با اتوکد دو بعدی سر و کار دارید و ترسیمات مهم ترین پارامتری است که برای طرفین اهمیت دارد.

در اتوکد سه بعدی، زمانی که شما یک طرح دو بعدی را ترسیم می کنید، می توانید به کمک اتوکد سه بعدی یک نمای سه بعدی از آن طرحی که برنامه ریزی کرده اید داشته باشید و این به شما کمک می کند تا یک مدل سه بعدی از ترسیم خود داشته باشید. در نسخه های اولیه اتوکد فقط انجام ترسیمات با خطوط امکان پذیر بود از بعد از سال نسخه سه بعدی آن در دسترس کاربران قرار گرفت و بدین ترتیب اتوکد به یک نرم افزار سه بعدی تبدیل شد.

یادگیری اصولی نرم افزار اتوکد دو بعدی

آشنایی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

زمانی که به این نرم‌ افزار فوق‌ العاده مسلط می ‌شوید و آن را به‌ طور کامل یاد می ‌گیرید، این نرم افزار قدرتمند و محبوب به شما کمک خواهد کرد که هر چه سریع ‌تر در مسیر درست و دقیق قرار بگیرید و بتوانید پروژه ‌های حرفه‌ ای و دقیقی طراحی کنید و حتی برای کسب درآمد از روش حرفه ‌ای تری استفاده نمایید و هر روز بیشتر از قبل پیشرفت کنید. پس همان‌ طور که بسیار تاکید کردیم یادگیری و شناخت به  نحوه استفاده از این نرم افزار به شما بسیار کمک خواهد کرد که در مسیر درست و حرفه ‌ای قرار بگیرید.

ما به شما دوره های آموزش اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب را پیشنهاد می دهیم. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش نرم افزار اتوکد از مبتدی تا پیشرفته را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت. جهت ثبت نام در دوره آموزش اتوکد می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439

تفاوت نرم افزار Revit و اسکچاپ
بیشتر بخوانید