هر آنچه که درباره برنامه نویسی باید بدانید

امروزه برنامه نویسی یکی از حرفه هایی است که بسیاری از افراد به آن علاقمند هستند و اقدام به آموزش برنامه نویسی در حوزه های مختلف می کنند. ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعاتی را در این زمینه برای شما عزیزان بدهیم تا هر آنچه که درباره برنامه نویسی باید بدانید، را بدانید و با اطلاعات کامل تری وارد این دنیا شوید. برنامه نویسی به عنوان یکی از محبوب ترین و البته پر درآمد ترین مشاغل در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات شناخته می‌ شود. برنامه نویسی در واقع راهی برای دستور دادن به کامپیوتر در مورد کاری که باید انجام دهد، می ‌باشد. این دستور العمل ها به عنوان کد شناخته می شوند و برنامه نویسان کامپیوتر برای حل مشکلات یا انجام یک وظیفه، کد می نویسند. هدف نهایی از این کار، خلق یک چیز جدید است از قبیل یک صفحه وب، یک نرم افزار موبایل یا دسکتاپ و یا حتی تولید بازی است. برنامه‌ نویسی کاری بسیار تکنیکی و تحلیلی، در عین حال خلاقانه و نیازمند روحیه ای هنری است. به همین دلیل است که فرآیند برنامه‌ نویسی را می ‌توان اغلب به عنوان ترکیبی از هنر و علم تلقی کرد.

حرفه برنامه ‌نویسی مدام در معرض تغییر است و حوزه کاری و وظایف او نیز با توجه به پیشرفت‌ های سریعی که در این حوزه بدست می‌ آید تغییر می ‌کنند. روز به روز بر حوزه کاری این شغل افزوده می‌ شود. جالب است بدانید هر چیز هوشمندی که در اطرافتان می ‌بینید ردپایی از برنامه نویسی با خود به همراه دارد. از یک سیستم نوبت ‌دهی بیمارستان گرفته تا دستگاه خودپرداز، وسایل آزمایشگاهی پیشرفته تا هر چیزی که در گوشی تلفنتان از آن به ‌عنوان برنامه ‌های اندرویدی و جاوا و ios استفاده می‌ کنید، سیستم ‌های آماری، دستگاه زلزله ‌نگار، چراغ راهنمایی و رانندگی، دوربین ‌های ثبت تخلفات، صفحات سایت ‌های اینترنتی و خیلی چیزهای دیگر. در واقع می ‌توان گفت برنامه ‌نویسی یک علم است که به کمک آن می ‌توان به کامپیوتر دستوراتی برای اجرا داد. دستورات را در قالب کد هایی به کامپیوتر می ‌دهیم این اطلاعات و دستورات در مغز کامپیوتر (CPU) پردازش می ‌شوند و خروجی کار به کاربر نمایش داده می‌ شود.

10 وظیفه کلی برنامه نویس

هر آنچه که درباره برنامه نویسی باید بدانید

  • آشنایی با فناوری‌های به روز در برنامه نویسی و استفاده از تکنیک‌های جدید
  • آشنایی با نیاز بازار و به روز کردن و گسترش برنامه‌های موجود
  • استفاده از کتابخانه‌های مختلف برای سهولت در نوشتن برنامه‌ها
  • تهیه گزارش‌های لازم از عملکرد سیستم‌ها و ارائه به مدیران مجموعه
  • همکاری با تیم برنامه نویسی برای جلوگیری از دوباره کاری و بهبود کدها
  • همکاری با گرافیست‌ها و طراحان گرافیکی برای ایجاد یک تجربه خوب کاربری
  • تسلط بر بانک‌های اطلاعاتی برای ذخیره سازی و تحلیل داده‌ها
  • تست و اشکال زدایی برنامه‌های تولید شده
  • مستند سازی فعالیت‌ها
  • تسلط به زبان انگلیسی

بیشتر بدانید: اهمیت زبان برنامه نویسی در جهان

حوزه های مختلف برنامه نویسی

هر آنچه که درباره برنامه نویسی باید بدانید

اولین دغدغه هر برنامه نویسی انتخاب حوزه برنامه‌ نویسی است. در واقع برنامه نویسان در رده‌ ها و شاخه‌ های مختلف دسته بندی می‌ شوند. در ذیل به 5 حوزه رایج در شغل برنامه نویسی اشاره کرده‌ ایم:

١) Application Programmers (برنامه نویسان اپلیکیشن)

٢) System Programmers (برنامه نویسان سیستمی)

٣) Game Programmers (برنامه نویسان بازی)

۴) Mobile Programmers (برنامه نویسان موبایل)

۵) Web Programmers (برنامه نویسان وب)

انتخاب این موضوع در ارتباط با علاقه و سلیقه فردی و همینطور اطلاعات فرد در آن زمینه می باشد و هر فردی با توجه به توانایی ها و مهارت هایی که دارد می تواند یکی از حوزه های مختلف برنامه نویسی را انتخاب کند. برخی افراد برای اینکه بتوانند در همه حوزه های برنامه نویسی دستی داشته باشند بدون هیچ برنامه ریزی از هر شاخه به شاخه دیگری می روند که این مورد باعث سردرگمی و در نهایت با مشکل مواجه شدن فرد می شود. پس برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است در ابتدا یک مسیر را انتخاب کنید و یادگیری آن را ادامه دهید. سپس در نهایت که تفکر برنامه نویسی در شما شکل گرفت، یاد گرفتن زبان‌ های مختلف و گوناگون برایتان آسان ‌تر می ‌شود.

استفاده از دوره های آموزشی، بهترین روش یادگیری برنامه نویسی

هر آنچه که درباره برنامه نویسی باید بدانید

یکی از بهترین روش هایی که روند آموزش برنامه نویسی را تسریع می بخشد و باعث می شود فرد به صورت حرفه ای و پیشرفته برنامه نویسی را یاد بگیرد، شرت در دوره های آموزش برنامه نویسی می باشد. افراد با شرکت در این دوره ها برنامه نویسی را از مبتدی تا پیشرفته آموزش دیده و در نهایت می توانند با مهارت های بیشتری در این زمینه وارد دنیای کاری برنامه نویسان شوند. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب یکی از بزرگ ترین و برترین مراکز برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی می باشد. همچنین مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب علاوه بر دوره های آموزش برنامه نویسی، دوره های دیگری نیز از جمله آموزش طراحی وب، آموزش سئو سایت، آموزش وردپرس و همینطور آموزش طراحی دکوراسیون و نرم افزار 3d max و… برگزار می کند. علاقمندانی که می خواهند در این دوره ها آموزشی شرکت کنند کافی است بر روی ثبت نام کلیک کنند تا از دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران بهرمند شوند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439