در این مطلب قصد داریم تا همه چیز در مورد برنامه نویسی سی شارپ را به صورت کلی برای شما مورد ارزیابی قرار دهیم تا آن دسته از افرادی که قصد یادگیری این زبان را دارند، اطلاعاتی در این زمینه داشته باشند. قبل از این که به بحث اصلی بپردازیم، سی شارپ یک زبان برنامه نویسی بین المللی می باشد که در ایران و خارج از ایران کاربرد بسیار زیادی دارد و نمی توان آن را با دیگر زبان های برنامه نویسی از نظر قوی یا ضعیف بودن مقایسه کرد و هر زبان برنامه نویسی نقاط ضعف و قوتی برای خود دارد.

تاریخچه زبان برنامه نویسی سی شارپ

در سال های نه چندان دور و در سال 2000، سی شارپ توسط شرکت مایکروسافت به طور رسمی عرضه شد و قبل از این تاریخ زبان برنامه نویسی سی شارپ با نامی دیگر و شرکتی دیگر شروع به کار کرده بود ولی از سال 2000 به بعد با نام تجاری سی شارپ (C#) شروع به کار کرد. در سال های اولیه زبان برنامه نویسی سی شارپ طرفداران زیادی داشت اما رفته رفته با بروزرسانی و اضافه شدن امکانات جدید به این زبان، سی شارپ خود را در بین برترین زبان های برنامه نویسی دید.

سی شارپ یک زبان شی گرا و سطح بالا محسوب می شود و بر پایه .NET شروع به کار کرد و در حال حاضر بسیاری از اپلیکیشن های موبایل و تحت وب، نرم افزارها، وب سایت ها، بازی های ویدیویی و … به کمک این زبان طراحی و توسعه داده شده اند. در سال های اولیه زبان برنامه نویسی سی شارپ و جاوا شباهت های بسیاری به یکدیگر داشته اند و همین موضوع باعث شد تا برنامه نویسان سی شارپ را نسخه کپی شده جاوا بنامند ولی حدودا در سال 2005، سی شارپ و جاوا راه خود را از یکدیگر جدا کردند و هر کدام مسیر جداگانه ای را طی کردند.

از زمان پیدایش زبان های برنامه نویسی بخصوص زبان برنامه نویسی سی شارپ، شاهد پیشرفت عظیم در زمینه های مختلفی بوده ایم و در حال حاضر زبان های برنامه نویسی در هر زمینه ای کاربرد دارند. در حال حاضر برنامه نویسان بسیاری در سراسر جهان هستند که به زبان های مختلف برنامه نویسی تسلط دارند و از این طریق درآمد خوبی هم کسب کرده اند. در ادامه کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ را برای شما نام می بریم و شما می توانید پس از یادگیری این زبان، در حوزه های مختلف مشغول به کار شوید.

بررسی زبان ها برای نوشتن اپلیکیشن اندروید

همه چیز در مورد برنامه نویسی سی شارپ

کاربرد زبان برنامه نویسی سی شارپ

  • طراحی اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن های موبایل و تحت وب توسط برنامه نویسی سی شارپ یکی از حوزه های کاری است که اکثر برنامه نویسان مشغول فعالیت می باشند. اپلیکیشن های بسیاری به کمک زبان سی شارپ طراحی شده اند و حتی امروزه هر شرکتی برای ارائه خدمات خود به بهترین نحو، از اپلیکیشن ها استفاده می کنند که برای طراحی آن ها از زبان برنامه نویسی سی شارپ کمک می گیرند. بازار کار طراحی اپلیکیشن در ایران به خوبی در حال فعالیت می باشد و از این طریق می توان درآمد خوبی هم کسب کرد.

اپلیکیشن ها فقط به طراحی ختم نمی شوند و توسعه و پشتیبانی آن ها هم می توان توسط برنامه نویسان انجام شود و هر اپلیکیشنی پس از مدتی نیاز به تغییرات دارد تا بتواند خدمات خود را بروزرسانی و دسترسی را برای کاربران راحت تر کند.

  • طراحی نرم افزار

طراحی نرم افزارهای ویندوز و تحت وب دیگر حوزه ای است که به کمک برنامه نویسی سی شارپ می توان در آن فعالیت کرد. نرم افزارها به کمک زبان های برنامه نویسی مختلفی طراحی می شوند که برخی از آن ها را می توان به کمک برنامه نویسی سی شارپ توسعه داد.

  • طراحی وب

برای طراحی وب سایت راه های مختلفی وجود دارد که سی شارپ یکی از این راه ها می باشد و حتی به کمک دیگر زبان های برنامه نویسی هم می توان در زمینه طراحی وب فعالیت کرد. سی شارپ به صورت تخصصی برای طراحی وب ساخته نشده است اما می توان با آن یک وب سایت تخصصی طراحی کرد و آن را توسعه داد.

مشاغل دیگری هم هستند که فقط با یادگیری زبان برنامه نویسی سی شارپ می توانید در آن ها فعالیت کنید و در آینده می توان در این زمینه پیشرفت خوبی کرد. سی شارپ آینده بسیار روشنی دارد و همان طور که از سال های قبل تا کنون توانسته جایگاه خود را بالا بکشد، در آینده هم امکانات و ویژگی های جدیدی به آن افزوده می شود که آن را از سایر زبان های برنامه نویسی متمایز می کند.

جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ می توانید به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید و این مجموعه تمامی دوره های خود را در بالاترین سطح آموزشی برگزار می کند که به هنرجو کمک می کند در بهترین شرایط دوره مورد نظر خود را پشت سر بگذارد.

جهت ثبت نام در دوره آموزش برنامه نویسی سی شارپ می توانید به صورت تلفنی، اینترنتی و حضوری اقدام نمایید که در صورت ثبت نام آنلاین می توانید از تخفیفات سایت بهره مند شوید. جهت مشاوره می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.