در این مطلب قصد داریم تا به تفاوت های زبان برنامه نویسی سی شارپ با C++ بپردازیم و بسیاری از هنرجویان سوالاتی در مورد این دو زبان برنامه نویسی دارند و یک دو راهی برای یادگیری آن ها به وجود آمده است و ما می خواهیم مطالبی در این خصوص در اختیار هنرجویان قرار دهیم. ما مقالات بسیاری در مورد برنامه نویسی سی شارپ در داخل سایت قرار داده ایم ولی باز هم یک مرور می کنیم و بیشتر با زبان برنامه نویسی سی شارپ آشنا می شویم.

قبل از این که به بحث اصلی بپردازیم، هنرجویان می توانند آموزش برنامه نویسی سی شارپ و آموزش برنامه نویسی C++ را در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب زیر نظر برترین اساتید این مجموعه بگذرانند و جهت ثبت نام می توانید از طریق وب سایت این مجموعه اقدام نمایید.

زبان برنامه نویسی سی شارپ

همان طور که می دانید زبان برنامه نویسی سی شارپ یک زبان سطح بالا و شیءگرا می باشد جزء خانواده زبان های C محسوب می شود و شباهت هایی هم با یکدیگر دارند. زبان برنامه نویسی سی شارپ توسط شرکت مایکروسافت پشتیبانی می شود و این زبان یک زبان برنامه نویسی چند الگویی و منظم می باشد که در بستر دات نت قرار گرفته است. برای طراحی برنامه و کدنویسی توسط سی شارپ می توان از محیط نرم افزار ویژوال استدیو که به صورت تخصصی برای سی شارپ طراحی شده است، استفاده کنید.

زبان سی شارپ نسبت به دیگر زبان های برنامه نویسی ساده تر ولی در عین حال بسیار کاربردی می باشد و مورد علاقه بسیاری از برنامه نویسان واقع شده است. سی شارپ در سال 2000 به صورت رسمی کار خود را شروع کرد و در مدت زمان کمی طرفداران بسیاری از سرتاسر جهان پیدا کرد و در حال حاضر جزء 5 زبان برنامه نویسی محبوب شناخته می شود. سی شارپ با توجه به سادگی که دارد در صنعت های مختلفی از آن استفاده می شود و به کمک این زبان می توان در زمینه های طراحی اپلیکیشن، طراحی نرم افزار، طراحی سایت، طراحی و توسعه بازی، کدنویسی ماژول های الکترونیکی و … فعالیت کرد.

در ایران شرکت های بسیاری به برنامه نویس مسلط به سی شارپ نیاز دارند و با جستوجو در وب سایت های کاریابی می توان شغل های بسیاری پیدا کرد. سی شارپ آینده بسیاری روشنی در ایران دارد و با پیشرفت زبان برنامه نویسی سی شارپ اکثر کسب و کارها گسترش پیدا می کنند و می توان افراد بیشتری را جذب بازار کار کرد. درآمد برنامه نویسی با سی شارپ در ایران بسیار خوب است و یک برنامه نویسی می تواند هم به صورت استخدامی و هم به صورت آزاد در این زمینه فعالیت کند. در تفاوت های زبان برنامه نویسی سی شارپ با C++ شباهت هایی هم وجود دارد و در ادامه بیشتر با زبان C++ آشنا خواهیم شد.

7 دلیل برای یادگیری زبان سی شارپ

تفاوت های زبان برنامه نویسی سی شارپ با C++

زبان برنامه نویسی C++

زبان برنامه نویسی C++ یک زبان سطح متوسط و شیءگرا می باشد و در بسیاری از نرم افزارهای سیستمی از آن استفاده می شود. به کمک زبان برنامه نویسی C++ می توان هم برنامه های شیءگرا  هم برنامه های غیر شیءگرا طراحی کرد. بازار کار زبان برنامه نویسی C++ هم تقریب هم رده زبان برنامه نویسی سی شارپ می باشد و می توانید با یادگیری این زبان در ایران کسب و کار خوبی راه انداخت. زبان برنامه نویسی C++ از زبان برنامه نویسی سی شارپ قدیمی تر است و کار خود را در سال 1985 شروع کرد و استقبال خوبی هم از این زبان برنامه نویسی شد.

این زبان هم جزء خانواده برنامه نویسی C می باشد و بر پایه همین زبان هم بنا شده است و موارد مصرف این زبان برنامه نویسی بسیار گسترده می باشد و از آن می توان در سیستم عامل ها یا تولید نرم افزارهای مختلف استفاده کرد. انتخاب بین یادگیری زبان برنامه نویسی سی شارپ و C++ بسیار سخت می باشد و نمی توان گفت که کدام زبان برنامه نویسی بهتر از دیگری می باشد. تمامی زبان های برنامه نویسی مزایا و معایب خود را دارند و هر کدام در یک حوزه تخصصی کاربرد دارند.

هنرجویان می توانند با توجه به علاقه و استعداد خود زبان برنامه نویسی مورد نظر خود را انتخاب نمایند و یا در صورتی که به هر دو زبان علاقمند هستند می توانند در دو دوره جداگانه هر دو زبان را آموزش ببیند. هنرجویان می توانند جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ و آموزش برنامه نویسی C++ به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایند.

جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی می توانید روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

آموزش برنامه نویسی اندروید به زبان ساده