آموزش طراحی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

اگر علاقمند به آموزش طراحی با نرم افزار اتوکد دو بعدی هستید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را تا آخر بخوانید. چرا که می خواهیم درباره نرم افزار اتوکد دو بعدی و آموزش این نرم افزار اطلاعاتی را بیان کنیم که قطعاً برای علاقمندان در این زمینه کارآمد خواهد بود، پس با ما همراه باشید.

در عصر حاضر، استفاده از کامپیوتر در طراحی های معماری محبوبیت ویژه ای دارد. نرم افزارهای متعددی در زمینه ترسیم نقشه های معماری وجود دارند که هر یک از این نرم افزارها دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. یکی از این نرم افزارها، نرم افزار اتوکد (AutoCAD) است. امروزه یکی از پیش نیازهای لازم جهت اشتغال در رشته معماری، آشنایی با نرم افزارهای مرتبط از جمله اتوکد است. در کنار آشنایی با این نرم افزار، درک صحیح از ضوابط و الزامات عمومی در ترسیم های معماری، می تواند زمینه ساز تولید یک نقشه معماری اصولی و دقیق باشد. بنابراین یادگیری این نرم افزار به صورت حرفه ای و تخصصی یکی از لازمه های پیشرفت معماران، طراحان و مهندسان باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش صفر تا صد نرم افزار اتوکد دو بعدی

نرم افزار اتوکد چیست

آموزش طراحی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

نرم افزار AutoCAD یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین نرم افزارهای طراحی های دو و سه بعدی و همچنین ترسیم فنی است. در واقع، وجود عبارت CAD در نام این نرم افزار مخففی است از عبارت Computer Aided Design به معنی طراحی به کمک نرم افزار است. البته در منابع مختلف دیگر CAD را به عنوان کلمه اختصاری عبارت Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک نرم افزار نیز معرفی کرده اند. اتوکد (AutoCAD) نرم‌ افزاری برای ترسیم و طراحی نقشه‌ های دقیق و حرفه‌ ای مهندسی و صنعتی می‌ باشد. این نرم‌ افزار هیجان‌ انگیز از محصولات  محبوب شرکت آمریکایی اتودسک می‌ باشد. به زبان ساده بگوییم، به جای این که یک شی را با خط کش یا دست بکشید، با اتوکد همان را به صورت دقیق و سریع، با رایانه ترسیم می کنید.

ویژگی های بارز اتوکد در طراحی و ترسیم نقشه هایی دقیق و حرفه ای، نگاه بسیاری از مهندسین عمران، مهندسی مکانیک، معماری، راه سازی، ساخت تولید، برق، الکترونیک، طراحی صنعتی، نقشه کشی و… را به سوی خود جلب کرده است. کاربردهای بی شمار این نرم افزار، زمینه ساز اشتغال بخش عمده ای از کاربران کامپیوتر بوده و می توان این نرم افزار قدرتمند را به عنوان یک بنگاه اشتغال زایی حرفه ای معرفی کرد. در دوره آموزش اتوکد دو بعدی، فراگیری نحوه استفاده از این نرم افزار قدرتمند به شما آموزش داده می شود تا هر چه سریع تر مسیر صحیحی را برای کسب در آمد انتخاب کرده و به سوی آن حرکت کنید. در ادامه می خواهیم توضیحاتی درباره دوره آموزش اتوکد دو بعدی بدهیم، همچنان با ما همراه باشید.

دوره آموزش اتوکد دو بعدی

آموزش طراحی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

برای یادگیری اصولی و حرفه ای این نرم افزار می توانید در دوره های آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران شرکت کنید. در این دوره ها صفر تا صد کار با این نرم افزار به هنرجویان آموزش داده می شود و سعی شده است با به کارگیری آموزش های تئوری و عملی هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده کنند. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. یکی دیگر از نکات این است که یکی از ملاک های انتخاب و شرکت در کلاس ها و دوره های آموزشی، مدرک معتبر و بین المللی می باشد. پس باید توجه داشته باشید که صدور مدرک معتبر توسط مراکز و آموزشگاه های تاییده شده ای مانند مجتمع فنی تهران انجام می شود.

مدرک معتبر مجتمع فنی تهران یکی از معتبرترین مدارک مراکز آموزشی ایران در مجامع بین المللی شناخته می شود، دلیل این اعتبار سطح بالای دوره های آموزشی برگزار شده در مجتمع فنی تهران و نمایندگی های آن می باشد. مدرک دوره اتوکد دوبعدی AUTOCAD مجتمع فنی تهران قابل ترجمه رسمی مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه می باشد. جهت ثبت نام در دوره آموزش اتوکد می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس گرفته تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455