طراحی لباس با نرم افزار

طراحی لباس مانند هر شغل دیگری با گذشت زمان تغییر زیادی کرده است و با پیشرفت تکنولوژی، الگوسازی دو بعدی به ساخت الگو به صورت سه بعدی تغییر پیدا کرد و خیاط ها و طراحان حرفه ای، دیگر از روش های سنتی و دستی برای تهیه پوشاک افراد خوش سلیقه و مشکل پسند استفاده نمی کنند و امروزه طراحی لباس با نرم افزار انجام می شود که باعث بالا رفتن کیفیت طرح لباس می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ابزارهای کاربردی، استفاده از روش های سنتی به دلیل داشتن هزینه بالا و زمان بر بودن، غیر کارآمد و منسوخ شده اند. در دنیای کنونی، رمز موفقیت کشورهای جهان اول در تولیدات پوشاک، استفاده از روش های صنعتی و در کنار آن بهره گیری صحیح از ابزار های روز، روش های نوین طراحی و مدیریت تولید است که یکی از این ابزارها، طراحی لباس با نرم افزار می باشد که برای یادگیری آن، باید در دوره های آموزشی پیشرفته شرکت نمایید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش طراحی لباس در سطح مقدماتی و پیشرفته می باشد و تمامی علاقمندان به این حرفه می توانند در دوره ها شرکت نمایند.

آراستگی ظاهر از جمله مباحثی است که بشر همواره به آن اهمیت داده است و به همین دلیل است که رشته هایی همچون طراحی مد، طراحی لباس، طراحی پارچه و … به وجود آمده اند. جالب است بدانید که این رشته ها از جمله رشته های پر طرفدار در سراسر جهان محسوب می شود و هر روز بر تعداد افراد علاقه مند به این رشته نیز افزوده می شود. از آن جایی که نیاز بازار به تولید انبوه بسیار زیاد است و طراحان لباس باید متناسب با مد روز این نیاز را برطرف کنند، طراحی لباس با نرم افزارایجاد شدند. آموزش طراحی لباس با نرم افزار این امکان را به صاحبان صنایع و طراحان لباس می دهد که استفاده بهینه تری از زمان خود داشته باشند و مراحل طراحی را با استفاده از روش های آسان تری انجام دهند تا در کوتاه ترین زمان بشترین بازدهی را داشته باشند.

سه مورد از فواید طراحی لباس با نرم افزار

طراحی لباس با نرم افزار

  1. طراحی لباس به صورت واقع گرایانه با نرم افزار:

به طور معمول به عنوان طراح لباس اگر لباسی بر روی مانکن طراحی کنید بیشتر از همه باید از تصورات و خلاقیت خود برای تشخیص چگونگی ایستادگی پارچه و لباس روی مانکن استفاده کنید در صورتی که در نرم افزارهای سه بعدی طراحی لباس شما می توانید مدل واقعی لباس را با برش های مختلف در لباس و از زوایای متفاوت مشاهده کنید.

  1. توانایی امتحان کردن پارچه ها بر روی مانکن با نرم افزار:

معمولاً هر پارچه ای بسته به نوع الیاف و جنس آن به گونه های متفاوتی بر روی مانکن و لباس می نشیند و شما با استفاده از طراحی لباس با نرم افزار لباس توانایی آن را دارید که طرح خود را با انواع پاچه ها امتحان کنید و بهترین پارچه را که با طرح شما همخوانی دارد را انتخاب کنید کاری که در طراحی دستی عملاً غیر قابل انجام است.

  1. امتحان کردن طرح با ظاهرهای متفاوت در نرم افزار:

شما بعد از انتخاب پارچه مناسب طرح خود می توانید ابعاد مختلف طرح را از جمله برش ها، تزئینات، رنگ و تمام جزئیات دیگر را تغییر دهید و از تمام ابعاد، طرح خود را مورد بررسی قرار دهید چیزی که در طراحی دستی می تواند زمان بر و طاقت فرسا باشد. این فرآیند به شما امکان می دهد ظرف چند دقیقه آن را کامل کنید. در صورت رضایت از محصول نهایی، طراحی می تواند تقریباً فوری آماده انتشار شود.

شغل طراحی لباس

آموزش طراحی لباس با نرم افزار یا کلاسیک؟

طراحی لباس با نرم افزار

امروزه با توجه به توسعه ی تکنولوژی و همچنین ابزارهای خاص نرم افزاری، استفاده از روش های کلاسیک و سنتی طراحی لباس و مد به علت زمانبر بودن همچین هزینه گزاف غیر کارآمد شده است و دیگر کسی از این روش استفاده نمی کند. در دنیای امروزی، رمز موفقیت کشورهای پیشرفته در زمینه صنعت مد و پوشاک، استفاده از طراحی لباس با نرم افزار و به همراه آن استفاده درست از ابزارهای بروز و مدرن گرافیک و طراحی می باشد. در سال 1980 برای نخستین بار از نرم افزار CAD و CAM در طراحی لباس و مد استفاده کردند.

با گذشت زمان و پیشرفت در این زمینه نرم افزارهای خاصی در زمینه ی طراحی لباس، الگوبرداری، رسم، الگو کشی و سایر موارد در طراحی لباس و مد ارائه شد. این روزها نیز از نرم افزارهای ویژه گرافیکی در این زمینه استفاده می شود و یکی از بهترین نرم افزارها در این زمینه، نرم افزار طراحی لباس مارولوس می باشد. نرم افزار مارولوس، بهترین و قدرتمندترین نرم افزار در زمینه طراحی لباس می باشد که اکثر طراحان متخصص، از این نرم افزار برای انجام کارهای خود استفاده می کنند که در دوره های آموزشی پیشرفته به هرجویان آموزش داده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439