درحال حاضر سال های سال است که اندروید رواج پیدا کرده است! اما این بدین معنا نیست که شما دیگر فرصتی برای یادگیری تولید اپلکیشن های اندرویدی ندارید. درواقع الان بهترین زمان برای یادگیری ساخت اپلیکیشن های اندرویدی است.

درهیچ سالی به اندازه حال حاضر راه های مختلف برای نوشتن اپلیکیشن های اندرویدی وجود نداشته است. از آنجایی که تمام Chrome book های جدید قادر به نصب و راه اندازی برنامه های اندرویدی هستند، بازارکار برنامه های اندرویدی روز به روز درحال رشد است.

جای نگرانی نیست دیر نشده است، تنها کاری که لازم است انجام بدهید این است که بشینید و با بررسی زبان ها، زبان مناسب را برای برنامه نویسی انتخاب کنید و دست بکار شوید.

قبل از اینکه به معرفی زبان ها در این زمینه بپردازیم قابل ذکر است که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دور های متعددی در زمینه آموزش برنامه نویسی زیر نظر اساتید بنام کشوری برگزار می کند. پیشنهاد ما برای شروع یادگیری زبان های برنامه نویسی شرکت در دوره های آموزشی معتبر می باشد. توجه داشته باشید با شرکت در این دوره ها شما مدرک معتبر بین المللی اخذ خواهید کرد.

دوره های آموزش برنامه نویسی اندروید (Android)

بررسی های مناسب برای نوشتن اپلیکیشن های اندروید

زبان جاوا

انتخاب زبان Java انتخاب خوبی است. این زبان، زبان رسمی اندروید است. Java دومین زبان فعال در GitHub به حساب می‌آید و بیشتر از 20 سال سابقه دارد. تمام این حرف‌ها به این معناست که آموزش‌های فراوانی برای این زبان وجود دارد و به این زودی نگران از دور خارج شدن و منسوخ شدن این زبان نیستید. از آن جایی که Java در ده‌ها صنعت به کار گرفته می‌شود، ما به شما توصیه می‌کنیم از کتاب‌های آموزشی Java برای اندروید شروع کنید.

مشخصاً زبان Java در هر حال به همان شکل است اما الگوها و اصطلاح‌ هایی وجود دارند که می ‌توانند به داشتن درکی بهتر از برنامه نویسی در اندروید کمک کنند. این هدفی است که اکثر کتاب ‌های اصولی اندروید در نظر دارند. به یاد داشته باشید از آنجایی که Java قدیمی است، برخی از خصوصیات و ظرافت‌های زبان ‌های جدید را ندارد. اگر شما یک تازه ‌کار هستید این موضوع بر شما تأثیر چندانی نمی‌ گذارد اما اگر زبان‌ های دیگر مانند Swift را بلد باشید، ممکن است در Java کمی احساس محدودیت به شما دست بدهد.

زبان Kotlin

Kotlin یک زبان برنامه‌ نویسی است که برای اجرا در ماشین مجازی Java طراحی شده است. این یعنی برنامه ‌های Kotlin بر روی Bytecode های Java سوار هستند و به برنامه‌ ها اجازه می ‌دهد تا بر روی هر ماشینی که Java runtime Environment را پشتیبانی می‌ کند، اجرا شوند. از آن جایی که اکثر ماشین ‌ها این محیط را پشتیبانی می‌کنند، Kotlin یک راه به‌ نسبت راحت برای خلق نرم‌افزارهای چندسکویی (Cross-platform) است. با Kotlin شما بهترین خصوصیات Java را بدون نقاط ضعف آن در اختیار دارید. هماهنگی قسمت‌ های مختلف و خصوصیات Kotlin امروزی، تمیز و سریع هستند و تجربه‌ برنامه‌ نویسی راحتی را ارائه می ‌کنند. در حالی که Java به نظر سنگین و منسوخ به نظر می‌رسد، Kotlin حس تازگی و هوشمندی دارد. درواقع به ‌گونه‌ای می‌ توانید به Kotlin به عنوان یک زبان طراحی‌شده برای نوشتن برنامه‌ های اندروید فکر کنید.

زبان سی شارپ

#C یک زبان فوق ‌العاده است. #C شامل تمام بخش‌ های خوب Java است، بدون نکات بد آن که حتی با بهینه ‌سازی ‌ها، بهتر هم شده است. شرکت مایکروسافت، پتانسیل Java را دید و تصمیم گرفت تا نسخه‌ بهتری از زبان برنامه ‌نویسی خودش را تولید کند.
برای مدتی، بزرگ ‌ترین اشکال سی شارپ این بود که تنها برای سیستم ‌های ویندوزی اجرا می‌شد زیرا به NET Framework. متکی بود. به تدریج اما تمام این ها تغییر کرد. وقتی که مایکروسافت تصمیم گرفت NET Framework. را در سال 2014 به صورت متن ‌باز در آورد و Xamarin (شرکتی که برقراری Mono (پروژه‌ای که به #C اجازه می‌دهد تا بر روی بسیاری از بسترها اجرا شود) را بر عهده دارد.) را خرید.

امروزه، شما می ‌توانید از Xamarin.Android و Xamarin.IOS استفاده کنید تا با Visual Studio یا Xamarin Studio برنامه ‌های موبایل بسازید. یادگیری #C انتخابی بسیار عالی است چون می ‌توانید از این زبان در زمینه‌ های دیگر، همچون ساختن بازی ‌های پیچیده با Unity و #C استفاده کنید. یک مثال از برنامه ‌های ساخته ‌شده با Xamarin برنامه‌ی MarketWatch است. توجه داشته باشید که Xamarin در ابتدا یک برنامه‌ پولی بود اما شرکت مایکروسافت آن را به به یک برنامه رایگان تبدیل کرد.

دوره های آموزش سی شارپ مجتمع فنی تهران

زبان پایتون

با این که اندروید از برنامه ‌نویسی بومی Python پشتیبانی نمی ‌کند، ابزار هایی وجود دارند که به شما اجازه می‌ دهند در زبان Python برنامه بنویسید و بعد آن ها را به APK تبدیل کنید که به صورت موفقیت ‌آمیز بر روی دستگاه‌ های اندروید قابل اجرا هستند. این یک مثال از Python به عنوان زبان دنیای واقعی کاربردی است، این خبر خوبی برای کاربران Python است که می‌ خواهند برنامه بسازند اما آن چنان از Java دل خوشی ندارند.

زبان ‌های HTML5 + CSS + JavaScript

این سه زبان که آغاز کارشان با عنوان هسته‌ سه ‌گانه‌ عالی برای برنامه ‌نویسی front-end بود، از آن زمان تکامل پیدا کردند و حتی به چیزی بهتر رسیده‌ اند. هم ‌اکنون می ‌توانید با آن‌ ها هر نوع برنامه ‌ای بسازید، چه برای گوشی و چه برای رایانه. در اصل شما دارید یک اپلیکیشن تحت وب (Web app) می ‌سازید که به عنوان یک برنامه‌ آفلاین در بستر جادویی رندر می ‌شود.

دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران

همانطور که در ابتدای مطلب عنوان کردیم، مجتمع فنی تهران (نمایندگی انقلاب) دوره های آموزشی در زمینه آموزش برنامه نویسی شامل آموزش برنامه نویسی سی شارپ، آموزش برنامه نویسی پایتون، آموزش برنامه نویسی اندروید و… را برگزار می کند.

اگر شما هنرجویان عزیز علاقمند به شرکت در این دوره ها می باشید می توانید از طریق لینک ثبت نام به صورت اینترنتی اقدام به نام نویسی نمایید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.