مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره آموزش زبان برنامه نویسی سی شارپ دات نت را برگزار می کند. هنرجویانی که قصد حضور در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب را دارند می توانند همین حالا از طریق لینک ثبت نام اقدام به نام نویسی نمایند.

به صورت کلی اگر بخواهیم درباره سی شارپ توضیحی بدهیم باید گفت که سی شارپ یک زبان برنامه‌نویسی سطح بالا بوده که توسط مایکروسافت ایجاد شده‌ است و در سال ۲۰۰۰ از آن رونمایی شد. مایکروسافت در سال‌ های بعد از آن به شدت برای توسعه این زبان سرمایه گذاری کرد. زبان سی شارپ بر پایه زبان های C و ++C ساخته شده است اما استفاده از آن نسبت به زبان های فوق آسان تر است. این زبان محبوب دارای مجموعه ی وسیعی از کتابخانه‌ ها برای انجام وظایف مختلف برنامه نویسی است.

زبان برنامه نویسی سی شارپ دات نت

برنامه نویسی NET. چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

فرض کنید که قصد دارید یک کار را انجام دهید و نیاز به مراحل از پیش تعیین شده ای دارید که باید یکی یکی انجام شوند. مطمئناً برای هرکدام هزینه و زمان زیادی باید صرف کنید تا به نتیجه برسید. برنامه نویسی Net. یکی از ابزار های از قبل آماده شده برای کار با زبان برنامه نویسی است که شما دیگر نیازی به پیمودن و هزینه کردن مراحل قبلی ندارید. شما به صورت مستقیم با برنامه نویسی Net. به سراغ هدف و مسیر اصلی خود هدایت خواهید شد. با استفاده از برنامه نویسی Net. شما نیازی به پیمودن خیلی از مراحل را ندارید.

در واقع Net. تقریبا برای هر مشکلی که یک برنامه نویس با آن ممکن است مواجه ‌شود، یک راه حل دارد و از چندین ابزار تشکیل شده است. منظور از ابزار، تکه کدهایی است که از قبل برای انجام وظیفه‌ ای خاص نوشته شده‌ اند. ابزارهای درون Net. به چند دسته تقسیم می ‌شوند. به این دسته‌ ها، فضای نام (Name Space) می‌گویند. یکی از این فضای نام‌ ها System.Windows.Forms است. این فضای نام از نسخه اول Net. حضور داشته است. System.Windows.Forms به ما این امکان را می‌ دهد که بتوانیم نرم افزار های مبتنی بر ویندوز توسعه بدهیم.

انواع NET.

Net Core.

اگر بخواهید یک جعبه ابزار بزرگ را هر جا که می‌روید با خود حمل کنید، کارتان خیلی سخت می‌ شود. به جای آن می‌توانید از یک جعبه کوچک که فقط یک پیچ گوشتی و یک آچار  درون آن گذاشته‌ اید استفاده کنید. Net Core. همان جعبه کوچک است و می‌ توانید با استفاده از آن، فقط ابزاری که مورد استفاده نرم افزارتان است را همراه داشته باشید.

Net Framework.

همان Net. قدیمی خودمان است. هرچند قدیمی است، اما کهنه نیست. بیش از یکسال است که نسخه ۴٫۷٫۱ «دات نت فریم ورک» منتشر شده. نرم‌افزاری که با Net Framework. توسعه پیدا می‌کند، در هیچ سیستم عاملی به جز ویندوز قابل اجرا نیست.

ابتدا به شکل متن باز (Open Source)‌ و توسط شرکتی غیر از مایکروسافت پشتیبانی می ‌شد. اما مایکروسافت زیر نظر مدیر عامل جدید خود، پس از تغییر رویه و ورود به دنیای سایر پلتفرم‌ها، به صورت رسمی از Mono پشتیبانی کرد.

با Mono می‌ توان برای دستگاه ‌های مختلف اپ تولید کرد؛ فرقی نمی‌کند، برای اندروید یا یکی از توزیع‌ های لینوکس باشد. زیبا نیست؟ کافی است یکی از زبان‌هایی که از Net. پشتیبانی می ‌کنند مانند زبان برنامه نویسی سی شارپ را یاد بگیرید، و بعد برای هر دستگاهی که دلتان بخواهد، می ‌توانید کد نویسی کنید.

NET. از چه زبان هایی پشتیبانی می کند؟

تعداد قابل توجهی از زبان‌ های برنامه نویسی، امکان استفاده از Net. را فراهم کرده‌ اند. در بین این زبان‌ های برنامه نویسی اسامی آشنایی مثل Python و Java نیز به چشم می‌ خورد. اما بیشتر برنامه نویسان در دنیا، از زبان #C برای بهره بردن از Net. استفاده می‌کنند.

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره هایی در زمینه آموزش برنامه نویسی سی شارپ تحت دات نت برگزار می کند علاقمندان می توانند در این دوره حضوریابند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر  درباره سایر دوره های آموزشی در زمینه زبان های برنامه نویسی برروی لینک ” آموزش برنامه نویسی ” کلیک فرمایید و یا با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.