سی شارپ بهتر است یا جاوا ؟ این سوالیست که اکثر کاربران برای شروع یادگیری برنامه نویسی برایشان پیش می آید. انتخاب بین سی شارپ و جاوا کار سختی می باشد و به کاری که قرار است با آن انجام دهید بستگی دارد و سی شارپ و جاوا هر دو جزء محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیا محسوب می شود و مورد استفاده اکثر برنامه نویسان می باشد.

این دو زبان شباهت هایی به یک دیگر دارند و فرصت خوبیست که با مطالعه این مطالب، اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید. جاوا کار خود را از سال 1991 با هدف طراحی یک زبان قابل حمل و با کارایی خوب شروع کرد. با یک بار نوشتن برنامه توسط جاوا می توان آن را بر روی هر پلتفرمی اجرا کرد که یکی از ویژگی های مهم آن محسوب می شود.

در سال 2000 مایکروسافت قصد داشت تا جاوا را متناسب با نیازهای خود تغییر دهد و شرکت میکروسیستمز با آن مخالف کرد و مایکروسافت تصمیم گرفت زبان برنامه نویسی خود را طراحی کند که شباهت هایی با زبان جاوا هم دارد و مایکروسافت نام این زبان را سی شارپ گذاشت. از گذشته تا کنون جاوا و سی شارپ پیشرفت های بسیاری داشته اند و با یک دیگر به رقابت پرداخته اند و امروزه تفاوت های بسیاری می توان بین این دو زبان مشاهده کرد.

سی شارپ یک زبان محبوب در کل دنیا می باشد و هر فردی که می خواهد به دنیای برنامه نویسی ورود کند، ابتدا برای آموزش برنامه نویسی سی شارپ اقدام می کند. زبان برنامه نویسی سی شارپ یک زبان سطح بالا و شیءگرا می باشد و در عین سادگی کاربردهای فراوانی دارد. حتی بسیاری از برنامه نویسان که به دیگر زبان های برنامه نویسی تسلط داشتند، به دلیل کارایی بالای این زبان برای یادگیری آن اقدام کردند.

آموزش برنامه نویسی سی شارپ در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب

سی شارپ بهتر است یا جاوا

بازار کار سی شارپ و جاوا

  • جاوا

برنامه نویسی جاوا به خوبی در ایران جا افتاده است اما پیدا کردن شغل این روزها کمی مشکل می باشد و برای پیدا کردن شغل مورد نظر خود باید به خوبی به آن حرفه تسلط داشته باشید تا مورد توجه شرکت های بزرگ قرار بگیرید. کسانی که در زمینه جاوا فعالیت می کنند از درآمد بالایی برخوردار می باشند.

برخی از برنامه نویسان، برنامه نویسی جاوا را به دلیل یادگیری دیگر زبان های برنامه نویسی یاد می گیرند تا به طور مثال اگر وارد حوزه برنامه نویسی اندروید شدند راحت تر بتوانند کد نویسی کنند. با این حال برنامه نویسی جاوا بازار کار خاص خود را دارد و برای پیدا کردن شغل مناسب با این حرفه، باید به شرکت هایی در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه نمایید.

  • سی شارپ

بازار کار سی شارپ بر خلاف جاوا در ایران به خوبی جا افتاده است هر چند که در خارج از ایران به صورت جدی تر و تخصصی تر به آن پرداخته می شود. کسانی که به برنامه نویسی سی شارپ مسلط باشند راحت تر می توانند در این زمینه فعالیت کنند و حوزه های شغلی مختلفی در این زمینه وجود دارد.

طراحی نرم افزار، طراحی اپلیکیشن، طراحی وب سایت، برنامه نویسی ماژول های الکترونیکی، توسعه و طراحی بازی های ویدیویی و … حوزه هایی است که پس از یادگیری می توانید در آن ها مشغول به کار شوید. در ایران طراحی اپلیکیشن و نرم افزار به صورت جدی دنبال می شود و شما هم می توانید با یادگیری این حرفه به سرعت جذب بازار کار شوید.

جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ و آموزش برنامه نویسی جاوا می توانید بر روی گزینه ثبت نام کلیک نمایید.

آموزش برنامه نویسی سی شارپ و جاوا

حال که مقاله سی شارپ بهتر است یا جاوا را مطالعه کردید، تصمیم با شماست که کدام زبان برنامه نویسی را یاد بگیرید. با یادگیری زبان برنامه نویسی جاوا می توانید دیگر زبان های برنامه نویسی مانند اندروید را هم آموزش ببینید و با یادگیری برنامه نویسی سی شارپ هم می توانید در حوزه های مختلفی فعالیت کنید و هر دو زبان پیشرفت بسیار خوبی در آینده آن ها می باشد.

شما می توانید جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ و آموزش برنامه نویسی جاوا به مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب مراجعه نمایید. این مجموعه تمامی دوره های آموزشی خود را در یک محیط کاملا آموزشی با بروزترین سیستم های آموزشی برگزار می کند و در پایان دوره به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه که مورد تایید شرکت های دولتی و خصوصی می باشد، ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید از دیگر مطالب سایت بازدید نمایید و یا با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

برنامه نویسی اندروید از کجا شروع کنیم