بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

بازار کار شغل برنامه نویسی سی شارپ یکی از مسائلی است که افراد قبل از این که اقدام به آموزش برنامه نویسی سی شارپ کنند به آن توجه می کنند. چرا که برای ورود به هر کاری علاوه بر داشتن علاقه و توانایی یادگیری آن باید از درآمد و بازار کار آن نیز اطلاعاتی داشته باشید تا دچار مشکل نشوید. در این مطلب می خواهیم اطلاعاتی را درباره زبان برنامه نویسی سی شارپ و درآمد آن برای شما عزیزان بیان کنیم، با ما همراه باشید.

بدون شک یکی از محبوب ترین و پر کاربرد ترین زبان های برنامه نویسی حال حاضر دنیا سی شارپ نام دارد و بر اساس آخرین تحقیقات صورت گرفته این زبان جزو 5 زبان برنامه نویسی برتر در دنیا می باشد، همچنین این زبان بازار کار بسیار خوبی در ایران دارد. در واقع زبان برنامه نویسی سی شارپ به عنوان یکی از قدرتمند ترین زبان های ساختاری و شی گرا توانسته نقش مهمی در اجرای پرژه های برنامه نویسی تحت ویندوز و همچنین تحت وب داشته باشد. زبان برنامه نویسی سی شارپ در سال 2000 میلادی، توسط شرکت مایکروسافت توسعه و معرفی شد، دلیل اصلی محبوبیت و برتری سی شارپ این اس که در عین سادگی بسیار قدرتمند است و با آن تقریبا هر کاری می توانید انجام دهید. سی شارپ از زبان های C++ و Java تاثیر گرفته و از نظر ساختار دستورات (Syntax) بسیار نزدیک به آن ها است به طوری که جز خانواده زبان های برنامه نویسی سی محسوب می شود.

از زبان برنامه نویسی سی شارپ می توان برای ساخت برنامه های تحت ویندوز (دسکتاپ)، برنامه های تحت وب،Web service  ها، برنامه های موبایل و بازی ها استفاده کرد. برای توسعه برنامه های ویندوز از طریق زبان سی شارپ می توان از پلتفرم های  WinForms، WPF   و UWP استفاده کرد. حتی با استفاده از زبان سی شارپ و پلتفرم هایی مانند Xamarin و UWP می ‌توان برای اندروید،  iOS و ویندوزفون‌ ها برنامه ایجاد کرد. همچنین فریمورک های ASP.NET MVC  و ASP.NET Core دو تکنولوژی برای طراحی و ایجاد برنامه های تحت وب مدرن هستند که امروزه در دنیای برنامه نویسی بسیار پرکاربرد و پر آوازه می باشند. بنابراین اگر تسلط خوبی به زبان برنامه نویسی سی شارپ داشته باشید، شما آمادگی کافی برای شروع یادگیری فریمورک قدرتمند ASP.NET Core را نیز خواهید داشت.

دور ه های آموزش برنامه نویسی

آینده و ویژگی های زبان برنامه نویسی سی شارپ

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

این زبان برنامه نویسی زبانی کاربردی و تمام نشدنی خواهد بود چرا که نسخه های جدید آن نیز هر چند وقت یک بار توسط مایکروسافت ارائه می ‌شود و دارای قابلیت‌ های جدیدی است. و اگر بخواهیم درباره‌ رنکینگ و رتبه‌ آن در دنیا صحبت کنیم می ‌توانیم بگوییم که سی ‌شارپ از دیدگاه‌ های مخلتف چهارمین و در برخی پنجمین زبان کاربردی، قدرتمند و محبوب دنیا محسوب می شود. بنابراین این زبان برنامه نویسی از محبوبیت و اعتبار بسیار بالایی برخوردار است. در ایران دو زبان برنامه نویسی بخش اعظم نرم افزارها و وب سایت های سازمان های دولتی و خصوصی را فرا گرفته است که C# (ASP.NET) و جاوا پرچم دار هستند. طبق فهرست بندی انجمن TIOBE ، رنکینگ این زبان در ردیف چهارم جدول زبان های برنامه نویسی قرار دارد. طبق فهرست بندی  IEEE که فهرست برترین زبان ‌های برنامه ‌نویسی سال 2017 را منتشر کرد در ردیف پنجم زبان های برنامه‌ نویسی قرار دارد.

از ویژگی سی شارپ می توان به بازار کار جهانی خوب، چند سکویی بودن، شیء گرا بودن، همه منظوره بودن …. اشاره کرد. برای پا گذاشتن به این حوزه باید روحیه مناسب آن را داشته باشید. از ویژگی های یک برنامه نویس خوب می توان به مهارت های فنی موثر، تمایل به یادگیری، مهارت رفع اشکال، اشتیاق به کار، دید تجاری، توانایی مدیریت شکست، روحیه کار تیمی، تمایل به تحقیق، اهمیت به زمان نهایی پروژه و منظم بودن اشاره کرد.

درآمد برنامه نویسی سی شارپ در ایران

درآمد و بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

بازار کار برنامه نویسی سی شارپ

شما از طریق برنامه نویسی سی شارپ می توانید به سه روش کسب درآمد کنید یکی روش کارمندی است، روش دوم آزاد کاری یا فریلنسری و روش آخر هم پیاده سازی ایده های خود و کسب درآمد از طریق آن است. البته شما در صورتی می توانید در زمینه برنامه نویسی سی شارپ پیشرفت کنید و از کسب درآمد خوبی برخوردار شوید، دانش و مهارت بالایی در این زمینه داشته باشید.

بنابراین اگر می خواهید شروع به یادگیری زبان برنامه نویسی سی شارپ کنید حتما از راه و روش اصولی آن استفاده کنید تا بتوانید به عنوان یک برنامه نویس سی شارپ حرفه ای وارد بازار کار شوید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برای علاقمندان به زبان سی شارپ دوره های آموزش برنامه نویسی سی شارپ به صورت حرفه ای را فراهم کرده است. شما عزیزان می توانید برای شرکت در این دوره ها بر روی گزینه ثبت نام کلیک کرده و از این دوره ها بهرمند شوید.

شماره های تماس: 66939772 – 66933439