کاربرد نرم افزار اتوکد دو بعدی

در این مطلب می خواهیم به موضوع کاربرد نرم افزار اتوکد دو بعدی بپردازیم، اگر شما نیز خواهان کسب اطلاعاتی در این زمینه هستید این مطلب را دنبال کنید.

اتوکد CAD مخفف Computer-aided design می باشد. نرم افزار اتوکد یکی از پرکاربرد ترین و مهم ترین نرم افزارهای ترسیمات دو بعدی و سه بعدی می باشد. اگر بخواهیم ترسیماتی دقیق، فنی و مهندسی داشته باشیم قطعا نام نرم افزار اتوکد (AutoCAD) در صدر لیست قرار خواهد گرفت. نرم افزاری که سال ها است به عنوان نرم افزار شماره یک دنیا در طراحی های مهندسی و معماری مورد استفاده قرار می گیرد. قطعا این نرم افزار برای تمام مهندسین عمران، معمار، مکانیک و سایر رشته های مرتبط با ترسیمات فنی یک ضرورت محسوب می گردد. نرم افزار اتوکد از قابلیت های زیادی برخوردار است و در زمینه های مختلفی از پروژه ها کاربرد دارد. این برنامه توانایی انجام یک طراحی ساده تا ترسیمات پیچیده و یا ترسیمات معماری را دارد. نرم افزار اتوکد تعامل مناسبی با نرم افزارهای سه بعدی همچون مایا، 3d max و… دارد که همین علت سبب محبوبیت این نرم افزار در بین معماران شده است.

آموزش اتوکد دو بعدی

اتوکد دو بعدی

کاربرد نرم افزار اتوکد دو بعدی

می دانید که این نرم افزار دارای دو فضاست. یکی از این فضا ها فضای دو بعدی اتوکد است که مهمترین کاربرد اتوکد را برای مهندسین دارد که بسیار کاربردی بوده و برای رسم نقشه ها و پلان های دو بعدی بسیار کاربردی است. معماران و مهندسان صنعتی از این فضا استفاده می کنند. فضای دو بعدی اتوکد یکی از محبوب ترین فضا ها برای ترسیمات نقشه است. در واقع همان طور که از نام این فضا مشخص است. برای ترسیم خطوط و نقشه هایی است که در فضای دو بعدی قرار دارند. این نقشه ها شامل پلان ها، مقطع، سایت پلان و… است که شما برای معرفی کارتان رسم می نمایید.

هم چنین این فضا توانایی کشیدن پلان های معماری شما به همراه تمامی نقشه های فاز2 و اجرایی را دارد. و همین امر سبب محبوبیت زیاد این نرم افزار شده است. به دلیل فراگیر بودن این نرم افزار در محیط های اداری و آموزشی و هم چنین سرعت بالا در ترسیم و دقت زیاد آن است که یادگیری این نرم افزار برای رشته های مهندسی و فنی یک از ملزومات می باشد. هم چنین این نرم افزار و کاربرد های مختلف آن به شما در کسب درآمد بیشتر، کمک خواهد کرد.

آشنایی با نرم افزار اتوکد دو بعدی

مزیت و کاربردهای اتوکد (Auto CAD) چیست

کاربرد نرم افزار اتوکد دو بعدی

 • می توان از اتوکد در زمینه طراحی لباس استفاده کرد
 • قابلیت اسکن سه بعدی دارد
 • برای بازیابی برخی از فایل ها می توان ار اتوکد استفاده کرد
 • از اتوکد برای طراحی انواع محصولات صنعتی و مهندسی استفاده می شود
 • با استفاده از کد می توان لایه های مختلف نقشه ها را مدیریت کرد
 • می توان با استفاده از نرم افزار اتوکد طرح های دو بعدی مسطح و یا سه بعدی عمق دار ایجاد کرده و جزئیات طرح را بهتر متوجه شد
 • تجزیه و تحلیل طرح ها توسط مهندسین با استفاده از نرم افزار اتوکد آسان تر صورت می گیرد. البته، در صورت وجود هر گونه اشکال، آن ها می توانند طرح ها را تغییر داده و یا اصلاح کنند
 • قابلیت حاشیه نویسی در کنار نقشه در این برنامه وجود دارد
 • تهیه کارت های گرافیکی مثل کارت ویزیت، کارت تبریک و… در نرم افزار اتوکد وجود دارد
 • قابلیت رسم نقشه‌ های معماری، انواع چارت‌ ها و دیاگرام‌ و نمودار ها، رسم نقشه‌ های ساختمانی، انجام رسم‌ های صنعتی برای مونتاژ قطعات، رسم نقشه‌ های تاسیسات و لوله‌ کشی، طراحی برچسب‌ های گرافیکی و لوگو، رسم نقشه‌ ها و طرح ‌های دو بُعدی و سه ‌بعدی و… در نرم افزار اتوکد وجود دارد
 • امکان طراحی مدل‌ های سه ‌بعدی در صنعت انیمیشن‌ سازی در نرم افزار اتوکد
 • کیفیت بالا در پردازش و چاپ طراحی ها با کم ترین حجم
 • قابلیت انعطاف پذیری بالا در محیط کاربری در نرم افزار اتوکد و هماهنگ سازی تنظیمات آن ها
 • برخورداری از محیط برنامه نویسی حرفه ای
 • قابلیت ترکیب چارت های اکسل(Excel) و اتوکد (Auto CAD)
 • امکان خروجی گرفتن با فرمت های مختلف
 • و…

دوره آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی

کاربرد نرم افزار اتوکد دو بعدی

برای یادگیری اصولی و حرفه ای این نرم افزار می توانید در دوره های آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی مجتمع فنی تهران شرکت کنید. در این دوره ها صفر تا صد کار با این نرم افزار به هنرجویان آموزش داده می شود و سعی شده است با به کارگیری آموزش های تئوری و عملی هنرجویان را برای ورود به بازار کار آماده کنند.

این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت. جهت ثبت نام در دوره آموزش اتوکد می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید و یا بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس گرفته تا آن ها شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439

کلاس های آموزش عکاسی دیجیتال
بیشتر بخوانید