در این مطلب می خواهیم فرآیند ساخت اپلیکیشن با پایتون را توضیح دهیم. پایتون یک زبان  قدرتمند و درعین حال ساده است. این زبان در زمینه های مختلفی به خصوص مبحث یادگیری ماشین کاربرد های زیادی دارد.

با این زبان و استفاده از فریم ورک های موجود می توانید اپلیکیشن های موبایل را طراحی کنید. با این وجودکه پایتون در زمینه توسعه اپلیکیشن های موبایل مشکلات مختص به خود را دارد اما همچنان به عنوان یک زبان قدرتمند در این زمینه به حساب می آید.

اپلیکیشن های اندرویدی، اپ هایی هستند که به منظور نصب و اجرا برروی سیستم های اندرویدی به کار می روند. زبان اصلی برای ساخت اپلیکیشن های اندروید زبان جاوا می باشد. علاوه بر این زبان ها و فریم ورک های دیگری نیز وجود دارند که می توان برای توسعه اپلیکیشن های اندرویدی استفاده نمود.

اما می توان به توسط زبان پایتون نیز می توان اقدام به ساخت اپلیکیشن های اندرویدی کرد. پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که در طراحی وب سایت، اپلیکیشن ها، تحلیل اطلاعات بزرگ، طراحی نرم افزار ها و تحلیل های علمی بکار می رود.

برای اینکه بتوان اپلیکیشن نوشته شده به توسط زبان پایتون را در محیط اندروید استفاده کنیم راه های گوناگونی وجود دارد. با استفاده از این روش ها اپلیکیشن نوشته شده در پایتون همانند یک اپلیکیشن نوشته شده با جاوا به خوبی کار خواهد کرد. ساخت برنامه اندروید با پایتون می تواند با استفاده از فریم ورک های زیر انجام شود.

طراحی اپلیکیشن با پایتون

منتقل کننده ها TRANSPILERS

منتقل کننده کد های اسکی ASCII نوشته به زبان پایتون را به بایتکودهای CPython تبدیل می کنند. سپس این بایتکود ها به بایتکود های مناسب با جاوا بازنویسی می شوند.

در این روش شما می توانید از شی های نیتیو جاوا به همان صورت در پایتون استفاده کنید. به این ترتیب برنامه نویسی اپلیکیشن با پایتون بدون ایراد و به سرعت به برنامه های نیتیو جاوا تبدیل می شوند. نتیجه این فرایند این است که کد های حاصله به طور مسقیم به کدهای نیتیو جاوا کامپایل می شوند.

برگزاری دوره های آموزش برنامه نویسی در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب.

پلتفرم های تکنولوژیکی TECHNOLOGICAL PLATFORMS

جدا از روشی که در بالا ذکر شد، پلتفرم های تجاری مختلفی وجود دارند که شما می تواند کد نوشته شده در پایتون را به طور مستقیم به اپلیکیشن اندروید تبدیل می کنند. یکی از این پلتفرم ها PyMob است. ویژگی های منحصر به فردی در چنین پلتفرم هایی وجود دارد که برای ما بسیار جذاب است. این پلتفرم یک از پلتفرم های مهم در فرایند ساخت اپلیکیشن اندروید با پایتون به حساب می آید.

  1. بدون شک برنامه نویسی با پایتون بسیار آسان تر از برنامه نویسی در C یا جاوا یا جاوا اسکریپ است.
  2. پس از برنامه نویسی اپلیکیشن در پایتون شما می توانید برای تمام پلتفرم ها مانند اندروید و iOS کدهای نیتیو تولید کنید. به عبارت دیگر با یک بار برنامه نویسی چندین خروجی برای پلتفرم های مختلف خواهید داشت. این یعنی کاهش مدت زمان برنامه و کاهش هزینه تولید است.

جهت شرکت در دوره های آموزش برنامه نویسی پایتون می توانید برروی لینک ثبت نام کلیک نمایید.

پلج بریف کیس Briefcase package

این پکیج برای انتقال کد های نوشته شده در پایتون به انواع کد های نیتیو مانند اندروید و iOS و حتی ویندوز است.

فریم ورک کیوی Kivy Framework

برای تولید اپلیکیشن های بر پایه اندروید در پایتون این فریم ورک عالی است. این فریم ورک انواع قسمت های طراحی یک اپلیکیشن به صورت آماده دارد. با این فریم ورک طراحی و کدنویسی اپلیکیشن بسیار سرعت می بخشد. این فریم ورک انواع پروتکل ها و ورودی ها و ابزار ها مانند WM_Touch, WM_Pen, Mac OS X Trackpad and Magic Mouse, Mtdev, Linux Kernel HID, TUIO را به صورت آماده در خود دارد. این فریم ورک کاملا رایگان است و بر پایه لایسنس MIT است. ورژن جدید این فریم ورک کاملا پایدار است و مستندات کاملی برای استفاده در اختیار شما می گذارد.

طراحی اپلیکیشن با پایتون

QPython

این یک موتور تبدیل کد پایتون به اندروید است. این کتابخانه شامل تفسیرکننده پایتون، کنسول و ادیتور است.

همه چیز در مورد برنامه نویسی سی شارپ