برنامه نویسی اندروید چیست؟؟ چه اندازه با این زبان مهم برنامه نویسی در دنیا آشنا هستید؟ در دنیای مدرن امروزی تقریبا همه کاربران در سرتاسر دنیا برای رفع نیازهای روزانه خود، از گوشی ‌های هوشمند استفاده می‌کنند. با فراگیر شدن گوشی ‌های هوشمند در میان مردم، برنامه نویسی اپلیکیشن‌ های کاربردی برای سیستم عامل‌ های این دستگاه‌ها به یکی از پردرآمدترین شغل ‌های موجود تبدیل شده است. با توجه به این موضوع، افراد زیادی به یادگیری برنامه نویسی در این زمینه علاقه مند شده اند. اگر شما نیز جزو علاقمندان به آموزش برنامه نویسی اندروید (Android) هستید و قصد دارید با آگاهی کامل یک دوره آموزش اندروید را انتخاب کنید، پیشنهاد می کنیم ادامه این مطلب را بخوانید.

معرفی اندروید (Android)

به زبان ساده اندروید سیستم عاملی است برای دستگاه های موبایل و گوشی های هوشمند که توسط بیش از 30 کمپانی معروف پشتیبانی می شود. این سیستم عامل به پرکاربرد ترین و محبوب ترین سیستم عامل گوشی های هوشمند تبدیل شده است و توانسته است بیش از 73 درصد از بازار سیستم عامل گوشی های هوشمند را در اختیار خود درآورده است. اندروید اوپن سورس است و برنامه نویسان می توانند با استفاده از Android SDK برنامه های مختلفی برای این سیستم عامل بنویسند. همچنین می توان گفت اندروید سیستم عاملی متن باز است که بر پایه هسته لینوکس توسط شرکت Google توسعه داده شده است. متن باز بودن اندروید به این معناست که سورس کد اصلی آن در دسترس عموم قرار دارد یا به عبارتی برای استفاده از آن نیازی به دریافت مجوز و یا صرف هزینه نیست. متن باز بودن اندروید باعث می شود که سورس کد اصلی آن به راحتی در اختیار کاربران و توسعه دهندگان مختلف در سراسر جهان قرار گیرد و این امر موجب شده اندروید توسط توسعه دهندگان بیشماری بررسی شود و در نهایت ارتقا یابد. درواقع اندروید بستری را فراهم می کند تا برنامه نویسان بتوانند هرچه سریع تر و بهتر برنامه هایی بسازند که از تمام ویژگی های یک گوشی هوشمند استفاده کند. اندروید در سال 2003 توسط اندی رابین برای دوربین های دیجیتالی ایجاد شد، و در سال 2005 شرکت اندروید توسط گوگل خریداری شد و در سال 2008 اولین نسخه سیستم عامل اندروید توسط این شرکت ارائه شد.

آموزش برنامه نویسی اندروید (Android)

یادگیری اندروید نیاز به قدرت فکری بالایی دارد؟

در مسیر یادگیری برنامه نویسی اندروید بسیاری بر این باورند یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید کار هر کسی نیست. شاید شما هم این زمزمه ‌های ترسناک را شنیده باشید! برنامه نویسی اندروید سختی ‌ها و مخاطرات خاص خود را دارد.

اما در عمل بیشتر برنامه نویسان اندروید با هوش متوسط وارد این شغل شده اند. در اغلب موارد مهم‌ ترین فاکتور برای موفقیت در برنامه نویسی پشتکار و تمرین است. کافی است یک هدف داشته باشید و آن را با تمام قدرت دنبال کنید. البته در این مسیر، منابعی که استفاده می‌کنید و کسب تجربه از دیگران هم مهم است. بنابراین به جای نگرانی برای ضریب هوشی خودتان، میزان سماجت و تلاشتان را بسنجید.

بهترین راه برای شروع یادگیری زبان اندروید چیست؟

یکی از ساده ‌ترین و مطمئن ‌ترین راه‌ ها برای یادگیری برنامه نویسی استفاده از کلاس‌ ها و دوره‌ های حضوری برنامه نویسی است. در این کلاس‌ ها شما می ‌توانید سوال‌ های خود را مستقیماً از استاد بپرسید. ارتباط چشمی با استاد به شما احساس دلگرمی می ‌دهد. استرس تمرین‌ های کلاسی شما را وادار به کد زدن می ‌کند. و مهم‌ تر از همه اینکه کلاس‌ های برنامه نویسی معمولاً فضای خوبی برای ایجاد حلقه ‌های ارتباطی هستند. این حلقه‌های ارتباطی بعدها برای تبادل پروژه و ایجاد تیم به شما کمک خواهند کرد.

در کلاس های برنامه نویسی شما به صورت زنده فرآیند کد زدن را تماشا می‌کنید و یا خودتان در آن دخیل هستید. یعنی در نوشتن بهتر پروژه نظر می ‌دهید و ایده‌ های خود را بیان می‌ کنید. در صورت تشکیل تیم‌ های برنامه نویسی هم برای ایجاد پروژه شما به طور عملی با کار تیمی آشنا می ‌شوید. در ضمن فضای این کلاس باعث ایجاد حس رقابت در شما می‌شوند و از این طریق انگیزه شما را برای تلاش بیشتر زیاد می‌کنند!

در صورت داشتن تلاش و پشتکار و همین طور انتخاب کلاس‌ های مناسب، چیزی که در نهایت این کلاس‌ ها از شما یک برنامه نویس خواهد ساخت! مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره هایی در زمینه آموزش برنامه نویسی برگزار می کند.

شرکت در دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره هایی در زمینه آموزش برنامه نویسی شامل آموزش برنامه نویسی پایتون، آموزش برنامه نویسی سی شارپ، آموزش برنامه نویسی اندروید و… برگزار می کند. اگر علاقمند به یادگیری زبان برنامه نویسی اندروید و شرکت در این دوره های آموزشی می باشید برروی لینک ثبت نام کلیک نمایید.

هنرجویان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برگزاری دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، می توانید با شماره تلفن های 66939772 – 66933439 تماس حاصل فرمایید.

دوره آموزش برنامه نویسی پایتون