مزایای استفاده از نرم افزار اتوکد دو بعدی

از آن جایی که نرم افزار اتوکد یکی از بهترین نرم افزارها در معماری و همینطور سایر رشته ها می باشد، تصمیم گرفتیم مقاله ای با عنوان مزایای استفاده از نرم افزار اتوکد دو بعدی برای شما عزیزان فراهم کنیم تا بیشتر با این نرم افزار پر کاربرد آشنا شوید.

اتوکد، یکی از نرم افزارهای کاربردی و مفید است که می توان آن را روی دسکتاپ نصب کرده و با استفاده ازکنترل کننده های گرافیکی داخلی سیستم راه اندازی کرد. این نرم افزار، کار معماران، طراحان و گرافیست ها را تسهیل کرده و در رسم طرح ها و نقشه های مختلف به آن ها کمک می کند. این نرم افزار با استفاده از کامپیوتر کار می کند اما برنامه های مشابه پیش از این، روی مینی کامپیوترها نصب شده و با استفاده از اپراتورهایی راه اندازی می شدند که ترمینال گرافیکی جدا داشتند. این نرم افزار از محبوبیت و جایگاه خاصی در میان مهندسان و طراحان برخوردار است. در این مقاله ضمن معرفی اتوکد و کاربردهای آن، منابع یادگیری آسان و تخصصی این نرم افزار در سطوح مقدماتی تا پیشرفته را به شما معرفی می ‌کنیم.

بیشتر بخوانید: اهمیت یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی

کاربرد نرم افزار اتوکد

مزایای استفاده از نرم افزار اتوکد دو بعدی

اتوکد، از جمله نرم افزار های کاربردی است که کار طراحی انواع نقشه را برای  مهندسین تسهیل می کند. کاربرد اتوکد این است که می توان با استفاده از آن طرح های دو بعدی مسطح و یا سه بعدی عمق دار ایجاد کرده و جزئیات طرح را بهتر متوجه شد. علاوه بر این، مهندسین می توانند این طرح ها را راحت تر تجزیه و تحلیل کرده و تناسب و صحت شان را بررسی کنند. البته در صورت وجود هر گونه اشکال، آن ها می توانند طرح ها را تغییر داده و یا اصلاح کنند.

مهندسینی که آموزش اتوکد دو بعدی را گذرانده باشند، می توانند این اشکالات را به سرعت شناسایی کنند. علاوه بر این، در اتوکد امکان تهیه طرح طبق مشخصات پروژه، شبیه سازی گرافیکی، استفاده از فرم های طرح آماده و اطمینان از کیفیت طرح وجود دارد. همچنین، می توان عملی بودن کشیدن یک طرح را با استفاده از طرح های دستی بررسی کرده و سپس، آن را با اتوکد رسم نمود. مهندسینی که گواهینامه اتوکد دریافت کرده باشند، در تشخیص عملی بودن انواع طرح ها خبره و ماهرتر هستند.

مهم ترین مزایای اتوکد

مزایای استفاده از نرم افزار اتوکد دو بعدی

افزایش بهره وری: اتوکد به شما کمک می کند تا اجزای یک ساختمان یا یک قسمت مکانیکی را در مدت زمان بسیار کوتاهی کنار هم قرار دهید. همچنین یک ویژگی متحرک وجود دارد که به شما کمک می کند نحوه عملکرد این اجزا با یک دیگر را درک کنید. شما می توانید تنظیمات و بهبودها را در زمان واقعی انجام دهید و این می تواند بهره وری را در دراز مدت به طرز چشمگیری افزایش دهد.

ایجاد اسناد: نه تنها اتوکد به شما در طراحی وسایل کمک می کند، بلکه می توانید اطلاعاتی مانند مشخصات، جزئیات، ابعاد، نام مواد و… را در کنار اجزاء اضافه کنید. این به تولید کنندگان کمک می کند تا هزینه ها را برآورد کرده و دقیقاً بدانند که هنگام ایجاد محصولات جدید باید چه کار کنند.

داده ها را می توان ذخیره کرد: یکی دیگر از مزیت های اصلی اتوکد این است که همه چیز در زمان واقعی در ابر ذخیره می شود. از دست دادن اطلاعات تقریباً غیرممکن است و این به روند تولید کمک زیادی می کند. به عنوان مثال، لازم نیست یک قطعه را دو بار طراحی کنید. به سادگی می توانید از تکنیک “copy-paste” برای افزودن اجزای یکسان یا استفاده از یک قطعه از یک پروژه به پروژه دیگر استفاده کنید.

کاهش خطا های طراحی: یکی از بهترین چیزها در مورد اتوکد این است که می تواند به مهندسان در شناسایی مشکلات و رفع آن ها قبل از اینکه طرح به تولید انبوه برسد کمک کند. این برنامه ویژگی های تجسم عالی را ارائه می دهد که به کشف خطاها و مشکلات کمک می کند. با حذف این خطا ها از همان ابتدا، تولیدکنندگان در زمان، هزینه و تلاش زیادی صرفه جویی می کنند.

بهترین منبع یادگیری اتوکد دو بعدی

به طور کلی منابع نوشتاری و ویدیویی بسیار زیادی برای یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی وجود دارند. اما قطعا نمی تواند تضمین کرد که افراد با خواندن و مشاهده این منابع بتوانند به صورت حرفه ای و تخصصی این نرم افزار را آموزش ببینند. بنابراین افرادی که به یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی علاقمند هستند باید به دنبال روشی برای یادگیری باشند که این نرم افزار را به صورت حرفه ای و تخصصی به آن ها آموزش دهد و تمام نکات اصولی آن را بیان کند. پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره های آموزش نرم افزار اتوکد دو بعدی می باشد.

ما به شما دوره های آموزش اتوکد مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب را پیشنهاد می دهیم. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش نرم افزار اتوکد از مبتدی تا پیشرفته را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است. این دوره های آموزشی زیر نظر اساتیدی متبحر و با تجربه در زمینه آموزش نرم افزار اتوکد برگزار می شود. در اتمام دوره ها نیز به هنرجویان یک مدرک معتبر دو زبانه مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تعلق خواهد گرفت. برای ثبت نام می توانید به دپارتمان مورد نظر رفته و اقدام به ثبت نام در دوره مورد نظر نمایید یا بر روی لینک ثبت نام کلیک کنید تا مستقیم به صفحه ثبت نام آنلاین منتقل شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455