بازار کار حسابداری در ایران

بسیاری از افراد به یادگیری حسابداری علاقمند هستند و می خواهند قبل از این که اقدام به آموزش حسابداری کنند اطلاعاتی را درباره بازار کار حسابداری در ایران کسب کنند. ما در این مقاله می خواهیم توضیحات مفصلی درباره شغل حسابداری و بازار کار آن در ایران و همینطور در جهان برای شما علاقمندان بیان کنیم امیدواریم که این مقاله برای شما دوستان عزیز مفید باشد.

حسابداری یکی از قدیمی ‌ترین مشاغل تمدن بشری است و قدمت پیدایش آن به ۳۶۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در تمدن مصر، رم و یونان باستان باز می ‌گردد. شغل حسابداری ممکن است حرفه‌ ای نسبتاً ساده به نظر برسد و تنها اعداد را ضرب و تقسیم می ‌کند، اما حسابداری کار با داده‌ های مالی است و این کار بخش مهمی از هر کسب و کار و سازمانی است و فرای سروکله زدن با ارقام است. شغل حسابداری یک فعالیت مهم اقتصادی است که بیشتر از آنچه که فکر می ‌کنید، با حل مسئله سر و کار دارد. در واقع حسابداری یک سیستم است که در آن فرآیند جمع آوری، طبقه بندی، ثبت، خلاصه کردن اطلاعات و تهیه گزارش های مالی و صورت های حسابداری در شکل ها و مدل های خاص انجام می گیرد تا افراد ذی نفع درون سازمانی مثل مدیران سازمان و یا برون سازمانی مثل بانک ها، مجمع عمومی سازمان مورد نظر و یا مقامات مالیاتی بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. بازار کار شغل حسابداری همیشه داغ است و حسابدارها در همه شرکت ها و کسب و کارها از افراد مهم و تاثیرگذار محسوب می شوند.

آموزش صفر تا صد فینگرفود
بیشتر بخوانید

وضعیت بازار کار حسابداری در ایران و جهان

بازار کار حسابداری در ایران

بازار کار شغل حسابداری بسیار گسترده است و حسابداران می توانند در یک شرکت، سازمان و یا اداره جات دولتی مشغول به کار شوند یا اینکه به صورت آزاد و مستقل به کار بپردازند. نیاز بالا به نیروی کار حسابداری در تمامی کشورها به ویژه کشورهای صنعتی به خوبی حس می‌ شود و به همین جهت امنیت شغلی در این شغل نسبت به سایر شغل ها بسیار بالا است. حسابداری در ایران جز شغل هایی است که بیشترین متقاضی را دارد. این شغل که با عدد و رقم ها و البته موضوعات مالی سر و کار دارد، فارغ از موقعیت کاری و درآمد خوب، یک شغل جذاب، شیرین و سرگرم کننده است که می تواند برای افراد علاقمند به ریاضی و مباحث مالی بسیار لذت بخش باشد. همچنین در بسیاری از کشورهای اروپایی نیز شغل حسابداری یکی از شغل های پر درآمد می باشد. به عبارتی می توان گفت شغل حسابداری جزء یکی از ده شغل پولساز در جهان می باشد.

به دلیل مراودت مالی کشور ها معمولا معیار مشترکی در حسابداری در دنیا وجود دارد که همان استاندارد های حسابداری می‌ باشند. در جهان امروز بیش از ۱۴۸ کشور در دنیا این استاندارد ها را پذیرفته اند که ایران نیز در سطح کلان این کار را انجام داده است. کسانی که اقدام به آموزش حسابداری می کنند به سرعت پس از اتمام دوره آموزشی می توانند وارد بازار کار شده و از درآمد بسیار خوبی برخوردار شوند. میانگین درآمد حسابداران بیشتر از میانگین درآمد بسیاری از شغل های دیگر است. عوامل زیادی در میزان درآمد و حقوق حسابدارن تاثیر گذار و وابسته است. معمولاً حسابدران حرفه ای و با تجربه نسبت به حسابداران مبتدی درآمد بیشتری دارند. بنابراین موضوع تجربه و حرفه ای بودن نقش مهمی در درآمد یک حسابدار دارد.

دوره های آموزش طراحی وب

شاخه های حسابداری

حسابداری شاخه های متعددی دارد اما پرکاربرد ترین شاخه های شغل حسابداری شامل موارد زیر است:

  • حسابداری مالی: در مراکز و موسسات و…
  • حسابداری مالیاتی: در واحد ها و سازمان‌­ های دارایی و مالیاتی
  • حسابداری صنعتی: در واحد های صنعتی و تولیدی
  • حسابداری بانک: شعب بانک‌­ ها
  • حسابداری دولتی: مراکز و سازمان‌­ های دولتی
  • حسابداری بیمه: موسسات و ادارات بیمه
اتوکد الکتریکال
بیشتر بخوانید

دوره آموزش حسابداری

مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب دوره های آموزش حسابداری را برای علاقمندان در این زمینه فراهم کرده است، این دوره های آموزشی زیر نظر اساتید برجسته و بنام در زمینه حسابداری برگزار می شود. هنجویانی که در این دوره جامع آموزش حسابداری مجتمع فنی تهران شرکت می کنند، حسابداری را از مبتدی تا پیشرفته آموزش می بینند و بعد از اتمام دوره آموزشی می توانند به سرعت وارد بازار کار شوند. همچنین به هنرجویان بع از اتمام دوره ها یک مدرک معتبر دو زبانه نیز تعلق می گیرد. برای شرکت در ان دوره ها کافی است بر روی گزینه ثبت نام کلیک کنید تا از این دوره های آموزشی بهرمند شوید.

شماره های تماس: 66939772 – 66933439