بازار کار شغل حسابداری در ایران

حسابداری در ایران یک شغل پر تقاضا با درآمد بسیار خوب می باشد و یک شغل ضروری در هر سازمان و شرکت می باشد که حداقل به یک حسابدار نیاز دارند. رشته حسابداری در دانشگاه ها دارای شاخه های مختلفی می باشد که تمامی شاخه جزء پر جمعیت ترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود. بازار کار شغل حسابداری در ایران نیازی به تعریف ندارد و شلوغی رشته های دانشگاهی و و پر تقاضا بودن این شغل می توان فهمید که یکی از شغل های مهم و کاربردی در ایران محسوب می شود. شغل حسابداری در جهان و همچنین در ایران نگاه ویژه ای به آن می شود چرا که تمامی حساب و کتاب های یک شرکت یا سازمان زیر دست مسئولین مالی و حسابداری می باشد.

در روزهایی که اکثر کسب و کارها با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کنن، این حسابداران هستند که باید کارها را درست کنند و با یک مدیریت هوشمند بتوانند مشکلات را به میزان قابل توجهی حل کنند. در گذشته مسائل مالی و حسابداری توسط خود مدیر انجام می شد و خیلی کم پیش می آمد که به مشکل برخورد می کردند اما با پیشرفت کسب و کارها نیاز به یک حسابدار با تجربه جزء مهمترین اقدامات قرار گرفت. حسابداران باید به طور کامل به قوانین مالیانی و امور حسابداری آشنایی داشته باشند و هر گونه مشکل مالی باید توسط حسابدار بررسی و رفع شود.

همان طور که گفتیم رشته حسابداری یکی از پر تقاضاترین رشته های دانشگاهی محسوب می شود و اگر قصد دارید یک حسابدار موفق باشید، باید دوران تحصیل خود با بالاترین بازدهی پشت سر بگذارید. تحصیل در مقاطع بالاتر می تواند جایگاه شما را در این زمینه بالاتر ببرد و حتی پیشنهادهای شغلی بهتری هم می توانید پیدا کنید. یکی از مواردی که باعث می شود دانش شما در زمینه حسابداری افزایش پیدا کند، شرکت در دوره های آموزش حسابداری ویژه بازار کار می باشد که شما را با بازار کار آشنا و تجربه کافی برای مدیریت امور حسابداری در بازار کار را به شما می دهد. جهت شرکت در دوره آموزش حسابداری می توانید از طریق وب سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام به ثبت نام نمایید و این دوره ها را زیر نظر برترین اساتید برجسته کشور پشت سر بگذارید.

شغل های مربوط به حسابداری در ایران

بازار کار شغل حسابداری در ایران

  • حسابداری مالی (حسابدار در موسسات تجاری و خصوصی)
  • حسابداری صنعتی (حسابدار شرکت های تولیدی و کارخانه های صنعتی)
  • حسابداری دولتی (استخدام در ادارات دولتی به عنوان حسابدار یا عامل ذی حساب)
  • حسابداری مالیاتی (حسابداری در ادارات دارایی)
  • بانک ها (حسابدار در شعبه ها و سرپرستی بانک ها)
  • بیمه ها (حسابداری در موسسات بیمه)

کلیه فارغ التحصیلان رشته های حسابداری می توانند در کلیه موسسات دولتی، تجاری و خصوصی در شاخه های فوق مشغول به کار شوند و به دو صورت استخدامی و قراردادی در شرکت ها و سازمان ها مشغول به کار شد. سازمان حسابرسی در ایران به عنوان یک سازمان دولتی، بزرگترین سازمان حسابرسی محسوب می شود و بازار کار رشته حسابداری در بخش حسابرسی بسیار پر رونق و پر درآمد می باشد و فارغ التحصیلان این رشته می توانند به عنوان حسابرس فعالیت کنند.

درآمد شغل حسابداری در ایران

در آمد حسابداری در ایران در هر سال متفاوت می باشد و همچنین مقطع تحصیلی و پستی که در آن فعالیت می کنید در میزان درآمد تاثیرگذار می باشد و به ترتیب کمترین حقوق تا بیشترین حقوق دریافتی به شرح زیر می باشد:

  • حقوق یک حسابدار در سطح کارشناسی (بین 2.5 تا 7 میلیون تومان)
  • حقوق یک حسابدار در سطح سرپرستی (بین 3 تا 15 میلیون تومان)
  • حقوق یک حسابدار در سطح مدیریت (بین 6.5 تا 20 میلیون تومان)

میزان در آمد یک حسابدار به شرح فوق می باشد و این درآمد به صورت حدودی می باشد و هر شرکت دولتی و خصوصی ممکن است حقوق ها را با توجه به منابع خود پرداخت نمایند و مبالغ فوق بین حداقل ها و حداکثرها می باشد.

جهت شرکت در دوره های آموزش حسابداری می توانید از طریق سایت مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب اقدام نمایید.

آینده بازار کار شغل حسابداری در ایران

بازار کار شغل حسابداری در ایران

برای این که به یک حرفه ای ورود کنید باید آینده نگر باشید و مسیر پیشرفت خود را مشخص کنید. حسابداری شغلی است که از سال های گذشته تاکنون در ایران وجود داشته است و پیشرفت چشمگیری هم داشته است و حتی می توان گفت در سال های آینده جایگاه بالاتری هم به دست می آورد. یک حسابدار برای رسیدن به موفقیت نباید از هر تلاشی دریغ کند و اگر برای موفقیت خود برنامه ریزی کنید، قطعا به آن می رسید. برای شروع می توان در دوران تحصیلات دانشگاهی خود به عنوان کارآموز در شرکت های مختلف مشغول به کار شوید و ضمن کسب تجربه با بازار کار این حرفه هم آشنا خواهید شد.

شما در دوران کارآموزی پولی دریافت نخواهید کرد ولی در عوض چیزی به دست آورید که بیشتر از پول برای شما سود آور خواهد بود. کسب تجربه در دوران کارآموزی شما را برای ورود به بازار کار آماده خواهد کرد حتی ممکن است در شرکتی که مشغول کارآموزی هستید، به طور رسمی با شما قرارداد همکاری امضا کنند. شرکت در دوره های آموزشی و کار با نرم افزارهای حسابداری می تواند دانش شما را چندین برابر کند و همچنین برای ورود به مقاطع بالاتری می توانید آمادگی بیشتری داشته باشید.

اگر به خوبی به رشته حسابداری مسلط شوید حتی می توانید برای کار کردن در خارج از ایران هم برنامه ریزی کنید و هیچ چیزی دور از انتظار نیست. بسیاری از دانشجویان برای شرکت در مقاطع بالاتر به فکر تحصیل در دانشگاه های خارج از ایران می باشند و این یک قدم بزرگ برای رسیدن به موفقیت می باشد. شما به عنوان یک حسابدار با مقاطع دانشگاهی بالا می توانید در خارج از ایران هم مشغول به کار شوید و می توانید رزومه تحصیلی و کاری خود را به شرکت های بزرگ خارجی ارسال نمایید. حسابداری جزء آن دسته از شغل هایی است که می توان به آینده آن امیدوار بود و حتی در داخل ایران هم طرفداران بسیاری دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزش حسابداری می توانید با کارشناسان مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.