روشی مناسب برای یادگیری اتوکد دو بعدی

اگر شما نیز به دنبال روشی مناسب برای یادگیری اتوکد دو بعدی هستید با ما همراه شوید، چرا که می خواهیم در این مطلب از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب این روش را به شما دوستان عزیز معرفی کنیم. اگر بخواهیم ترسیماتی دقیق، فنی و مهندسی داشته باشیم، قطعا نام نرم افزاری همچون اتوکد (AutoCAD) در صدر لیست قرار خواهد گرفت. نرم افزاری که سال ها است به عنوان نرم افزار شماره یک دنیا در طراحی های مهندسی و معماری مورد استفاده قرار می گیرد.

قطعا یادگیری چنین نرم افزاری برای تمام مهندسین عمران، معمار، مکانیک و سایر رشته های مرتبط با ترسیمات فنی یک ضرورت محسوب می گردد. جالب است که بدانید ، عبارت  CAD موجود در نام  این نرم افزار مخفف عبارت Computer  Aided Design می ‌باشد که به معنی  طراحی به کمک نرم افزار است. البته در منابع مختلف دیگر CAD را به‌عنوان کلمه اختصاری عبارت Computer Aided Drafting و به معنای ترسیم فنی به کمک نرم افزار نیز معرفی  و شناخته ‌اند. به زبان ساده ‌تر می ‌توانیم بگویم، به‌ جای این که یک شئ مربوط به طراحی و یا ترسیم نقشه ‌تان را با خط کش یا به‌ صورت  دستی خیلی سخت بکشید و از دقیق بودن آن تازه مطمئن نباشید، با این نرم‌افزار فوق ‌العاده ، پروژه‌ تان را خیلی دقیق و سریع و حرفه ای با استفاده از کامپیوتر ترسیم و طراحی کنید.

بازار کار و مشاغل مرتبط به نرم افزار اتوکد (Auto CAD)

روشی مناسب برای یادگیری اتوکد دو بعدی

 • مهندسین برق، طراحی مدارهای الکتریکی و تعیین مسیر کابل‌ کشی‌ ها، فیبرهای نوری و… را با کمک اتوکد انجام می ‌دهند
 • نرم افزار اتوکد در مهندسی مکانیک برای انجام شبیه‌ سازی‌ ها و کنترل کیفیت محصولات و… کاربرد زیادی دارد
 • در طراحی تاسیسات و شبکه ‌های آب، برق و گازرسانی و همین‌ طور طراحی سیستم فاضلاب، اتوکد به‌ عنوان نرم ‌افزاری کلیدی مورد استفاده قرار می ‌گیرد
 • نرم افزار اتوکد در مهندسی عمران برای طراحی نقشه‌ سازه‌ های مسکونی، تجاری و اداری و همین ‌طور طراحی اسکلت ‌های ساختمانی استفاده می‌ شود
 • مهندسان معماری برای طراحی پلان‌ ها و دیتیل‌ های معماری، اندازه گیری میزان بار مصالح و مقاومت ساختمان از اتوکد کمک می گیرند
 • در صنایع مختلف برای طراحی نقشه ساخت بویلر، پمپ، طراحی قطعات خودرو و طراحی قطعات ماشین ‌آلات صنعتی، اتوکد عصای دست مهندسین شده است.
 • همان طور که می دانید اتوکد دارای محیط سه بعدی است و همچنین دقت بالایی در اندازه گیری و طراحی مدل های چند ضلعی دارد به همین دلیل بسیاری از طراحان مد برای طراحی جواهر و ساخت زیورآلات از اتوکد استفاده می ‌کنند تا در زمان کوتاهی، به یک مدل حرفه ‌ای و جذاب دست پیدا کنند.
 • طراحان فرش هم با کمک این نرم‌ افزار به سادگی می ‌توانند انواع و اقسام نقشه ‌های فرش را طراحی کنند
 • در صنعت تبلیغات و ساخت انیمیشن هم اتوکد برنامه‌ پر کاربردی شناخته شده است
 • مهندسین رشته مرمت آثار باستانی به کمک این نرم ‌افزار با دقت و ظرافت بیشتری می ‌توانند هنرشان را به اجرا در بیاورند
 • بسیاری از طراحان گرافیک برای طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت و… از این نرم‌ افزار استفاده می ‌کنند
 • استفاده از اتوکد در طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی کابینت، طراحی مبلمان و طراحی فضای سبز بسیار ضروری است
 • و…

بیشتر بخوانید: آموزش کاربردی اتوکد دو بعدی در معماری

روش مناسب برای آموزش اتوکد دو بعدی

روشی مناسب برای یادگیری اتوکد دو بعدی

آموزش و یادگیری اتوکد دو بعدی، مقدمه و زمینه ای برای ورود به دنیای طراحی های مهندسی است. علاقمندان اگر می خواهند در این زمینه موفق شوند باید نرم افزار اتوکد را به صورت اصولی و حرفه ای آموزش ببینند. حال شاید بگویید بهترین روش یادگیری این نرم افزار چیست. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یکی از بهترین روش های یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی شرکت در دوره های آموزشی می باشد.

برخی افراد برای یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی از راه و روش های نا مناسبی استفاده می کنند که در نتیجه معکوس داده و باعث می شود که دچار مشکل شوند و فکر کنند که توانایی یادگیری آن را ندارند. چرا انتخاب روشی مناسب و اصولی که نه تنها در یادگیری نرم افزار اتوکد دو بعدی بلکه در سایر یادگیری ها بسیار موثر است، بنابراین انتخاب مسیر درست همیشه بهترین بوده و باعث می شود که فرد موفق شود. شرکت در دوره های آموزش اتوکد دو بعدی مزایای زیادی دارد و باعث می شود و فرد بدون هیچ سردرگمی و انحراف از مسیر اصلی به طور کامل نرم افزار اتوکد دو بعدی را آموزش ببیند. برای کسب اطلاعات بیشتر کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

تلفن تماس: 66939772 – 66933439 – 66576455