9 نکته مهم برای آموزش عکاسی از دریا

 

عکاسی از دریا یکی از جذاب ترین انواع عکاسی از طبیعت است. دلایل زیادی برای انتخاب دریا به عنوان یکی از هیجان انگیزترین سوژه ها برای عکاسی وجود دارد. دریا دائما در حال حرکت است و فرصت های هیجان انگیزی را برای عکاسی دراماتیک فراهم می کند. راز دانستن چگونگی تسخیر دریا در ثبت تمام زیبایی های آن است.

عکاسی از دریا

تنظیمات دوربین برای عکاسی از دریا

هنگام عکسبرداری از جریان ها و امواج آب، بسته به سرعت آب، می توانید از سرعت شاتر حدود 0.5 تا 2 ثانیه استفاده کنید. اولویت دیافراگم هنگام عکاسی در دریا با دیافراگم بسته حدود f/14 است. دلیل استفاده از دیافراگم نسبتا بسته این است که می توانید از فوکوس بزرگ استفاده کنید. توجه داشته باشید که هنگام استفاده از دیافراگم نسبتا بسته، باید از سرعت شاتر بیشتر استفاده کنید. باید از کمترین حساسیت ISO موجود در دوربین استفاده کنید. شما به فیلترهای عکس نیاز دارید. وقتی هوا تاریک است، ممکن است بدون فیلتر مشکل داشته باشید. همچنین هنگام عکاسی در دریا در طول روز، همیشه به فیلترهای ND (تراکم خنثی) نیاز دارید.

9 نکته مهم برای آموزش عکاسی از دریا

 

برویم سراغ 9 نکته برای عکاسی از دریا با ما تا انتها مطلب همراه باشید .

1- انتخاب زمان مناسب برای عکاس

یکی از مهمترین جنبه های عکاسی از دریا، انتخاب زمان مناسب برای عکاسی است. در حالی که روزهای روشن و آفتابی ممکن است بهترین زمان برای عکاسی باشد، واقعیت این است که چندین زمان از روز وجود دارد که برای تصاویر جذاب از دریا ایده آل است. به عنوان مثال، در یک روز آفتابی هنگام طلوع و غروب خورشید که معمولاً به عنوان ساعت طلایی در عکاسی شناخته می شود، می توانید مسحورکننده ترین تصاویر دریا و ساحل را ثبت کنید. گاهی اوقات برای گرفتن بهترین تصاویر، ارزش دارد که پیش بینی آب و هوا را یک روز قبل از عکاسی بررسی کنید تا بهترین نور و شرایط آب و هوایی را داشته باشید.

نحوه کاسی از دریا

3- استفاده از سرعت شاتر مناسب

یکی از بهترین راه ها برای ثبت تصاویر دیدنی از دریا، یادگیری نحوه کنترل امواج با دوربین است. می توانید این کار را با استفاده از سرعت های شاتر مختلف انجام دهید تا نتایج متفاوتی به دست آورید. در حالی که استفاده از سرعت شاتر آهسته به شما امکان می دهد امواج را محو کنید و تصاویری ملایم و رویایی از دریا ایجاد کنید، سرعت شاتر سریع به شما امکان می دهد حرکت امواج را به وضوح ثبت کنید. . تنظیم صحیح سرعت شاتر شاید مهمترین اصل در آموزش عکاسی دریایی باشد.

2- استفاده از تجهیزات مناسب

بخشی از فرآیند ثبت تصاویر شگفت انگیز دریا به تجهیزات و لوازم جانبی دوربین شما بستگی دارد. بسیار مهم است که اگر قصد عکاسی از دریا یا ساحل را دارید، فیلترهای محافظی برای محافظت از لنزهای خود در برابر عناصری مانند آب دریا یا شن و ماسه ساحل داشته باشید. فیلتر تراکم خنثی (ND) یکی دیگر از مواردی است که برای جلوگیری از آسیب دیدن تصویر در اثر انعکاس نور از آب دریا به آن نیاز دارید. همچنین، بسته به نوع عکاسی که می‌گیرید، بهتر است طیف وسیعی از لنزهای دوربین، به‌ویژه لنزهای واید یا تله‌فوتو را به همراه داشته باشید.

4- استفاده از سرعت شاتر آهسته

استفاده از سرعت شاتر پایین زمانی ایده آل است که می خواهید تصاویر نرم و بدون فوکوس بگیرید. استفاده از نوردهی طولانی و سه پایه به شما امکان می دهد حرکت امواج را محو کنید و ابرها را به صورت رگه های صاف در امتداد آن نمایش دهید. در شرایط کم نور، می‌توانید با استفاده از سرعت شاتر آهسته یا فیلتر چگالی خنثی، روشنایی مناسبی به تصاویر خود اضافه کنید. توجه داشته باشید که هرچه سرعت شاتر شما کمتر باشد، دوربین کندتر حرکت می کند و می توانید از 30 ثانیه یا بیشتر از سرعت شاتر برای دریافت افکت های مورد نظر خود استفاده کنید. سرعت شاتر شما باید باشد

5- استفاده از سرعت شاتر سریع

استفاده از سرعت شاتر سریع به خصوص در روزهای طوفانی و طوفانی دریا بسیار موثر است و به شما کمک می کند امواج شدید را به وضوح در عکس بگیرید. در این حالت می توانید از سرعت شاتر سریع، چیزی حدود 1.55 ثانیه یا بیشتر استفاده کنید تا منظره ای تماشایی از دریای مواج داشته باشید.

نکات مهم درباره عکاسی از دریا6- به بازتاب های نور توجه کنید

در حالی که عکاسی از دریا در هنگام طوفان شانس شما را برای ثبت تصاویر دیدنی افزایش می دهد، عکاسی در روزهای آرام دریا نیز سوژه های بسیار خوبی برای ثبت تصاویر دیدنی فراهم می کند. نکته مهم در مورد عکاسی از دریا در روزهای آرام این است که در آن روزها احتمال انعکاس نور روی آب دریا بسیار بیشتر است. انعکاس های جذاب در طلوع یا غروب خورشید که در آب دریا منعکس می شود و تصاویری منحصر به فرد ایجاد می کند.

7- انتخاب یک نقطه کانونی مناسب

تصاویری از دریا که فوکوس واضحی دارند بسیار جذاب تر و تاثیرگذارتر از تصاویری هستند که فقط یک آسمان و یک افق را نشان می دهند. به دنبال فرصت هایی برای نشان دادن نقاط کانونی در تصاویر خود باشید. استفاده از قانون سرانگشتی در عکاسی یا استفاده از پس‌زمینه هیجان‌انگیز با لنزهای زاویه باز می‌تواند به شما در ثبت تصاویر جذاب کمک کند. می توانید موضوعاتی مانند؛ گله ای از پرندگان، کشتی ها، فانوس های دریایی یا منعکس کننده نور خورشید باشید.

8- به دنبال جزئیات باشید

عکاسی از دریا، انعکاس نور بر روی آب و ثبت امواج خروشان می تواند باورنکردنی باشد، اما این ساحل نیز مملو از سوژه های بکر و جذاب برای عکاسی است. صدف‌ها، صخره‌های جالب، پرندگان، حلزون‌ها، جلبک‌های دریایی و غیره همگی می‌توانند فرصت‌های خوبی برای ثبت تصاویر جذاب ساحل فراهم کنند.

9- صبور بودن

یکی از مهم ترین رازهای ثبت تصاویر شگفت انگیز و دیدنی از دریا صبر است. هنگام عکس گرفتن عجله نکنید و برای عکس گرفتن عجله نکنید. به اطراف خود خوب نگاه کنید و زمین و آسمان را زیر و رو کنید و به دنبال عناصری باشید که واقعاً نظر شما را جلب می کند. برای بهترین نتیجه برای ایجاد عکس هنری خوب وقت بگذارید.

اگر غیر از حوزه عکاسی به کریپتو کارنسی هم علاقه دارید میتونید با مراجعه به صفحه ارز دیجیتال اطلاعات خوبی کسب کنید .