10 نکته برای حرفه ای در عکاسی دیجیتالی

عکاسی دیجیتالی 1-مهم ترین قانون

این خط کش به شما کمک می کند تا با استفاده از یکی از موثرترین خط کش های ترکیب بندی به تصاویر چشم نوازتری برسید. اگر می خواهید عکس های عالی بگیرید، قانون سوم ترکیب مجموعه هایی است که باید استفاده کنید! برای استفاده از قانون سوم، تصور کنید که چهار خط، دو خط افقی در تصویر و دو خط عمودی در صفحه ایجاد کنید تا یک مربع ایجاد کنید. برخی از تصاویر به بهترین وجه در مرکز مربع قرار می گیرند، اما قرار دادن سوژه در مرکز تقاطع یکی از خطوط، اغلب تصویر زیبایی را ایجاد می کند.

2-نباید دست هایتان بلرزد

لرزش یا تاری دوربین چیزی است که می تواند هر عکاسی را آزار دهد و در اینجا راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه دوربین خود را به درستی در دست بگیرید، هر دو طرف بدن را با یک دست و لنز را با دست دیگر بگیرید. همچنین برای عکاسی دستی حتما از شاتر مناسب با فاصله کانونی لنز استفاده کنید. اگر سرعت شاتر شما خیلی کم باشد، هر حرکت ناخواسته دوربین کل تصویر شما را تار می کند.

3-لرزیدن دوربین بسیار تاثیرگذار است

لرزش یا تاری دوربین چیزی است که می تواند هر عکاسی را آزار دهد و در اینجا راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. ابتدا باید یاد بگیرید که چگونه دوربین خود را به درستی در دست بگیرید، هر دو طرف بدن را با یک دست و لنز را با دست دیگر بگیرید. همچنین برای عکاسی دستی حتما از شاتر مناسب با فاصله کانونی لنز استفاده کنید. اگر سرعت شاتر شما خیلی کم باشد، هر حرکت ناخواسته دوربین کل تصویر شما را تار می کند.

4- از مثلث عکاسی استفاده کنید

دیافراگم

سرعت شات

iso

شما همچنین باید رابطه بین این سه کنترل را درک کنید. هنگام استفاده از آنها، معمولاً باید حداقل یکی را در نظر بگیرید تا به نتایج مطلوب برسید. این کنترل ها در حالت خودکار کنترل می شوند، اما شما برای عکس های خود پولی پرداخت نکرده اید و تلاش نکرده اید، که اغلب ناامید کننده است

 استفاده از یک فیلتر مفید

شما فقط می توانید یک فیلتر برای لنز خود بخرید، آن را پلاریزه کنید. نوع پیشنهادی یک مدل دایره‌ای است، زیرا به دوربین شما اجازه می‌دهد از اندازه‌گیری TTL (از طریق لنز) مانند نوردهی خودکار استفاده کند. این فیلتر انعکاس آب و همچنین فلز و شیشه را کاهش می دهد. آسمان و شاخ و برگ را افزایش می دهد و به شما کمک می کند عکس های عالی از خود بگیرید. او همه این کارها را برای شما انجام می دهد تا زمانی که از او محافظت کنید.

 

6- ایجاد احساسات در عمق عکس

به عبارت دیگر، ایجاد عمق در عکس، در عکاسی منظره، واقعا به دیدن عمق در تصویر کمک می کند، به عبارت دیگر، بیننده احساس می کند آنها وجود دارند. برای تاریک نگه داشتن پیش‌زمینه و پس‌زمینه، از لنزهای زاویه باز با دیافراگم f/16 یا کمتر برای تصاویر با زاویه باز استفاده کنید. قرار دادن یک شی یا شخص در پیش زمینه به ایجاد حس مقیاس و تأکید بر فاصله کمک می کند.

7-استفاده از پس زمینه ای که شلوغ نباشید

یک رویکرد ساده معمولا بهترین گزینه در عکاسی دیجیتال است و شما باید دقیقا تصمیم بگیرید که چه چیزی را می خواهید عکاسی کنید و چه چیزی باید در عکس و کادر شما باشد. در صورت امکان، حتما از یک پس زمینه ساده استفاده کنید. به عبارت دیگر، رنگ های خنثی و الگوهای ساده به تمرکز چشمان شما بر روی نقطه کانونی تصویر کمک می کنند. به جای پرت کردن حواس بیننده با رنگ ها و ساختمان های عجیب در پس زمینه.

8-فقط در فضای بیرون از استفاده کنید

 

فلاش می‌تواند پرتره‌های بسیار درشت و غیرطبیعی در فضای داخلی ایجاد کند. بنابراین راه های مختلفی برای گرفتن عکس در داخل خانه بدون استفاده از فلاش وجود دارد.

 

9- انتخاب درست  ای اس او

تنظیم ISO حساسیت دوربین شما به نور را تعیین می کند و همچنین چگالی تصویر شما را بهبود می بخشد. انتخاب بستگی به این دارد که کجا هستیم. وقتی هوا تاریک است، باید ISO را به یک عدد بالاتر برسانیم. به طور کلی تنظیم ISO بسیار مهم است زیرا دوربین را نسبت به نور تولید شده حساس تر می کند. بنابراین می تواند از تار شدن تصویر جلوگیری کند، در روزهای آفتابی، iso کمتری مورد نیاز است. زیرا نور بیشتری برای کار طبیعی وجود دارد.

 

10-برای ایجاد واقعی بودن عکس به ارامی حرکت کنید

اگر می خواهید از یک سوژه متحرک عکس بگیرید، از تکنیک پاننگ استفاده کنید. برای انجام این کار، سرعت شاتر را حدود دو درجه کمتر از آنچه لازم است انتخاب کنید، بنابراین 1/250، 1/60 دوربین خود را روی سوژه نگه دارید و انگشت خود را تا نیمه پایین شاتر نگه دارید تا فوکوس قفل شود و در حین عکس گرفتن آماده شدن. فراموش نکنید که آنها را در حرکات خود دنبال کنید. برای جلوگیری از لرزش دوربین و از دست رفتن خطوط حرکتی از یک سه پایه یا یک سه پایه استفاده کنید.

عکاسی دیجیتال

از سایر آموزش های ما هم در مورد عکاسی دیدن فرمایید