کلاس MCSA یکی ازدوره‌های آموزشی فوق‌العاده‌ای می‌باشد که زیر نظر بهترین اساتید در مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب برگذار می‌شود و همچنین یکی از پنج دوره برای اخذ مدرک MCSE نیز می‌باشد

امروزه اخذ مدرک MCSA یکی از محبوب‌ترین و کارآمدترین مدارک  دنیای IT  بین مهندسین می‌باشد چرا که نیازهایی در  IT وجود دارد که باعث شده کسانی که در کلاس MCSA  شرکت کرده و موفق به کسب مدرک آن شده‌اند بتوانند به راحتی  در همه‌ی شرکت‌ها کار کنند.

بعد از پایان این دوره آموزشی دانشپذیران می‌توانید با شبکه‌های workgroup کار کنید و همچنین ویندوز ۱۰ را بخوبی کانفیگ و عیب‌یابی شبکه‌ای نمایند.

آیا کلاس MCSA  با کلاس آموزشی MCSE یکی هستند؟

بهتر است بدانید که MCSE و MCSA هیچوقت یک دوره نبوده و نخواهند هم شد ، شاید باعث تعجبتان شود اما این دو کلمه MCSE ، MCSA که مثل نخودچی و کشمش سر زبان ها افتاده اند بیش‌تر از ده نوع می‌باشند و شما جتما برای ورود به دنیای شبکه و حتی سایر حوزه های فناوری اطلاعات نیاز دارید تا تفاوت آنها را بدانید چرا که دانستن آن‌ها باعث خواهد شد تا مسیر اشتباهی را طی نکنید .

کلاس MCSA و گرایش های مختلف آنکلاس MCSA و گرایش های مختلف آن

  1. MCSA Windows 10 : گواهینامه MCSA ویندوز 10 دارای دو کد دوره به نامهای Installing and configuring windows 10 و  Configuring windows devices می‌باشد که دارای کدهای 70-698 و 70-697 هستند. مایکروسافت به دلیل مهاجرت دادن اکثر محصولات خود به سمت محیط Cloud این آزمون بین المللی را  فعلا غیرفعال کرده و یا در اصطلاح Retired کرده است.
  2. MCSA Windows Server 2012: برای دریافت این گواهینامه آموزشی باید 3 آزمون بین المللی با عنوان Installing and configuring windows server 2012 یا نصب و پیکربندی ویندوز سرور 2012 ، مدیریت ویندوز سرور 2012 یا Administering windows server 2012 و در نهایت هم پیکربندی سرویس های پیشرفته ویندوز سرور 2012 و یا Configuring advanced windows server 2012 را طی نمائید دانشپذیران در صورت پایان موفق این سه دوره به عنوان MCSA Windows Server 2012 شناخته خواهند شد.
  3. MCSA Windows Server 2016این گواهینامه آموزشی نیز شامل 3 آزمون یا دوره بین المللی می‌باشد که ساختاری  مشابه با همه دوره های ویندوز سروری داشته، که توسط مایکروسافت برگذار می‌شود، دوره اولی که برای دریافت این مدرک باید بگذرانید، ذخیره سازی و محاسبات در ویندوز سرور 2016 است که با عنوان Installation, Storage and compute with windows server 2016 شناخته می‌شود سپس بعد از پایان موفق این دوره آموزشی،دوره آموزشی  شبکه سازی با ویندوز سرور 2016 یا Networking with windows server 2016 را خواهید اموخت که با سرویس های احراز هویت یا Identify in windows server 2016 به پایان خواهد رسید. توجه داشته باشید که این گواهینامه تا ماه ژانویه سال 2021 صرفا صادر خواهد شذ و  پس از آن Retired خواهد شد.
  4. MCSA Windows Server 2019: باید بدانید که تا این لحظه شرکت مایکروسافت بصورت رسمی MCSA ویندوزی برای سرور 2019 ارائه نکرده، اما مطمئن هستیم که به زودی این گواهینامه و جزئیات آن بصورت رسمی اعلام خواهد شد. این موضوع بسیار طبیعی می‌باشد که در ایران قبل از مایکروسافت برخی موسسات آموزشی برای سودجویی از واژه MCSA 2019 استفاده خواهند کرد.
  5. و…

این مبحث دارای دوره‌های اموزشی زیاذی می‌باشد که به صورت تخصصی و حرفه‌ای در مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب برگذار می‌شود برای دریافت اطلاعات بیشتر دربازه زمان و نحوه برگذاری دوره می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

 کدام MCSE برای کار شبکه مناسب است ؟

برای ورود به دنیای شبکه قطعا ترکیبی از MCSA ویندوزهای سرور و قطعا MCSA ای از ویندوز کلاینت استفاده می‌شود و این مطلبی است که شما چه در ایران و چه در سراسر دنیا برای کار بروی شبکه نیاز دارید تا آموزش ببینید. سایر MCSA ها و MCSE ها خاص منظوره هستند و شما مطمئن باشید بعد از گذراندن کلاس MCSA  در مجتمع فنی تهران قادر خواهید بود تا مسیر راه خود را به درستی انتخاب ودر آن موفق شوید.

برای مطالعه بیشتر:آموزش MCSA Pack 2016

آیا الزاما برای کار شبکه نیاز به یادگیری کلMCSA داریم؟

آیا الزاما برای کار شبکه نیاز به یادگیری کلMCSA داریم؟مطلب مهم و حائز اهمیت اینجاست که شما برای ورود به بازار کار نیاز به یادگیری تمام موارد MCSE نخواهید داشت ، بلکه سطح مورد نظر MCSA و کاربردی شما کافیست .

پیشنیاز و مواردیکه برای یادگیری دوره ها نیاز است آموزش ببنید و در  کلاس MCSA مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب آموزش تمام موارد مورد نیاز را مطمئن باشید اموزش خواهید دید.

برای دانشپذیرانی که تصمیم دارند وارد بازار کار شوند نیازی نیست دانشی را یاد بیاموزند یا قسمت‌هایی از MCSA را بیاموزید که ممکن است هیچوقت استفاده‌ای در محیط کاری برایشان نداشته باشد.بنابراین پیشنهاد میکنیم ابتدا دانشپذیران تا  MCSA را به صورت پروژه محور یاد بگیرید ، سپس وارد بازار کار شوید.

چه کسانی مخاطب دوره آموزشی MCSE هستند؟

به طور معمول تمام دوستداران حوزه فناوری اطلاعات که علاقه دارند در حوزه شبکه وارد بازار کار شوند مخاطب این دوره آموزشی می‌باشند . افرادی که تازه وارد این رشته شده‌اند تا افرادی‌که شبکه را بصورت تجربی در گذشته کار کرده اند و حتی افرادیکه سالها پیش دوره را گذرانده اند و می خواهند اطلاعات و معلومات خود را به روز رسانی کنند مخاطب این دوره آموزشی می‌باشند.