تاریخچه هوش مصنوعی

درباره آینده شهر ها و پیشگویی های اعجاب آور هوش مصنوعیتاریخچه هوش مصنوعی به دوران جنگ جهانی دوم بر خواهد گشت وقتی که نیروهای آلمانی برای رمز نگاری و ارسال ایمن پیام ها از ماشین enigma استفاده می کردند و دانشمند انگلیسی، آلن تورینگ در تلاش برای شکست این کدها بودند. تورینگ به همراه تیمش ماشین bombe را آماده کردند که enigma را رمز گشایی می کرند. هر دو ماشین enigma و bombe پایه های یادگیری ماشینی (machine learning)  می باشند که یکی از شاخه های هوش مصنوعی یا همان Artificial intelligence استد. تورینگ به ماشینی هوشمند می‌گفت که بدون اینکه به انسان حس صحبت با ماشین را دهد، با او ارتباط برقرار نماید و این مسئله پایه این علم می تواینم بدانیم یعنی ساخت ماشینی که همانند انسان فکر، تصمیم گیری و عمل خواهد کرد.

با گذشت زمان و همزمان با آن پیشرفت فناوری و سایر سخت افزارهای مورد نیاز برای توسعه این علم، ابزار هوشمند و سرویس‌های هوشمندی به بازار آمدند که از هوش مصنوعی در بسیاری از فرآیندهایشان استفاده می نمایند. بسیاری از سرویس‌های معروفی نظیر موتورهای جستجو، ماهواره‌ها و غیره از هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد. با معرفی گوشی‌های هوشمند و پس از آن گجت‌های هوشمند، این علم گام بلندی را برای ورود به زندگی انسان‌های پشت سر می گذارید. از این زمان به بعد هوش مصنوعی برای انسان‌ها جلوه کاربردی تری پیدا خواهند کرد و انسان‌ها بیشتر با این واژه و کاربردهای آن آشنا خواهند شد.

درباره آینده شهر ها و پیشگویی های اعجاب آور هوش مصنوعی

 هوش مصنوعی جزء کلماتی است که این روزها بیشتر درباره‌ی آن می‌شنویم و ما را یاد ربات‌ها و ماشین‌های پیچیده در فیلم‌های علمی تخیلی می‌اندازد. ولی جالب است بدانیم که این علم در زمینه‌های بسیاری کاربرد دارد. ما هم اکنون در زندگی روزمره‌‌ی خود ازآن استفاده‌ زیادی می‌کنیم در حالی که خودمان از آن آگاه نیستیم. یکی از کاربردهای این علم در زمینه پیش‌بینی در مورد آینده است. با این مطلب از مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب  همراه باشید تا راجع به پیش‌بینی‌های اعجاب آور هوش مصنوعی درمورد شهرها بیشتر بدانید.

هوش مصنوعی چیست :

هوش مصنوعی یا artificial intelligence شاخه‌ای از علوم رایانه است که ماشین‌های پیشرفته‌ و هوشمندی را برای انجام کارهایی که انسان قادر به انجام آنهاست تولید می‌کند و در واقع در تلاش است که همان کاری که مغز انسان در فرآیندهای مختلف انجام می‌دهد را با استفاده از ماشین‌های پیشرفته انجام دهد. این تکنولوژی توانایی تقلید از انسان، حل مسئله و یادگیری هم دارد.

پیشگویی هوش مصنوعی درباره آینده شهر ها :

پیشگویی هوش مصنوعی درباره آینده شهر ها :

تهران 50 سال آینده

پیش بینی مشهد سال 1500

پیش بینی هوش مصنوعی

پیش بینی  شهر تبریز در 100 سال آینده

به تازگی تصاویر مختلفی از آینده‌ی شهرهای مختلف ایران که توسط این علم پیش‌بینی شده است در فضاهای مختلف دیده می‌شوند. تصاویر عجیبی که باور آنها کمی سخت و تعجب برانگیز است. آیا شهر تهران در 50 سال آینده قرار است تبدیل به شهری خشک و جنگ زده باشد؟ و یا شهر تبریز تبدیل به شهری مدرن و سرسبزتر می‌شود.

هوش مصنوعی روز به روز ما را شگفت زده می کند. از تصاویر تا فیلم هایی که می سازد، همگی می تواند دنیای ما را دگرگون کند. با این همه هنوز این فناوری می تواند سرگرم کننده باشد.

اخیرا هوش مصنوعی طراحی یرج آزادی را در فیلم‌های Lord of the rings Batman MadMax Dune به تصویر کشیده شده است.

تفاوت هوش مصنوعی و برنامه نویسی

ما در برنامه نویسی ورودی‌های معلوم و مشخص خواهیم داشت و با استفاده از دستورات شرطی مانند if و else قادر خواهیم بود تا معادلات را حل نمائیم و به نتیجه‌ی دلخواهمان برسیم اما مسائلی که با این علم حل خواهند شد از تنوع ورودی زیادی بهرمند می باشند به همین دلیل است که قادر نخواهیم بود تا با برنامه نویسی معمولی تمام جنبه‌ها را پوشش دهیم مانند یک سیستم تبدیل صدا به متن یا تشخیص چهره که داده‌های ورودی آنها بسیار متنوع می باشد به همین خاطر مجبور به استفاده از مدل‌های این علم برای انجام این کارها می باشیم

کلام آخر :

شاید در حدود 100 سال گذشته تصور اینکه برخی از امکانات در شهرهای ما وجود داشته باشد، عجیب و دور از انتظار بودند. با تکنولوژی و داده‌هایی که انسان امروزی در اختیار دارد؛ پیش‌بینی شهرهای آینده دور از ذهن به نظر نمی‌رسد.

بر ای اطلاع از نحوه برگذاری دوره های آموزشی مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب مرتبط با این علم با کلیک بر روی لینک آن با کارشناسان ما در ارتباط باشید