نرم افزارهای گرافیک و کاربردشان

نرم افزارهای گرافیک و کاربردشاننرم افزار فتوشاپ(Photoshop):

این نرم افزار قدرتمندترین نرم افزار گرافیکی در زمینه ادیت و اصلاح می باشد.این نرم افزار یکی از مهمترین برنامه های گرافیکی است که در شاخه های گوناگون گرافیک دیجیتال کاربردهای فراوان داشته و فراگیری آن باعث افزایش قدرت اجرای هر نوع تصور و خیال در زمینه تصویر سازی های دیجیتال ، ویرایش و رتوش تصاویر ، طراحی و گرافیک دیجیتال ، آماده سازی تصاویر به خاطر استفاده در نرم افزار های ویرایش گر فیلم،طراحی وب سایت و اپلیکیشن و کاربردی فراوان در ویرایش تصاویر تولید گشته در نرم افزارهای 3 بعدی( پست پروداکشن) در صنعت معماری و ساختمان و …. را دارد.

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که این نرم افزار را جهت کارآیی بهتر و قدرتمندتر حتما با یک نرم افزار برداری ( وکتور) نظیر کورل یا ایلاستریتور فرا بگیرید.

پس از پایان دوره فتوشاپ ، کاربران توانایی طراحی گرافیک و ساخت انواع ست اداری ، کاتالوگ ، بروشور، بنر،لیبل بورد، ساخت البوم های دیجیتال ، ساخت و طراحی حروف( تایپوگرافی)، ساخت جلوه های ویژه روی تصاویر ، ویرایش ، ادیت و رتوش عکس و … دارند. ( آموزش فتوشاپ )

نرم افزارهای گرافیک و کاربردشان و توضیح نرم افزار کورل(Corel):
یکی از نرم افزارهای قدرتمند برداری ( وکتور ) کورل می باشد که به عنوان یکی از نرم افزارهای حرفه ای و تخصصی در گرافیک ، طراحی و چاپ استفاده خواهد شد .

این نرم افزار با قابلیت ها و ابزارهایی که در اختیار کاربران قرار می دهد ، امکان خلق هر نوع اثر 2 بعدی نظیر آرم ، لوگو ، فونت ، قالبهای دایکات، برش های لیزر ، ساخت حروف برجسته ، تندیس و …. را می دهد و به عنوان یکی از نرم افزارهای مطرح در بازار کار ایران شناخته خواهد شد .

کلاس آموزش فتوشاپ
بیشتر بخوانید

کاربران با فراگیری این نرم افزار قابلیت این را دارد که در زمینه طراحی و گرافیک ساخت لوگو ، آرم و حروف ، کاتالوگ ، پوستر، بروشور ، بنر، قالبهای صنعتی ، جعبه سازی ، بسته بندی، برش  و حک لیزری ، طلاسازی  و … کار می نماید.

برای مطالعه بیشتر : رشته نسخه خوانی

نرم افزارهای گرافیک و کاربردشان و تعریف نرم افزار ایلوستریتور(Illustrator):

نرم افزار ایلستریتور یکی از نرم افزارهای قدرتمند وکتور است و از خانواده ادوبی نیز می باشد.
این نرم افزار نظیر کورل در دنیای وکتورهای 2 بعدی حرف های زیادی دارد و در ساخت و پردازش انواع تصتویر وکتور 2بعدی ، آرم ، لوگو ، و … بسیار استفاده خواهد داشت.

به اشتباه در بین برخی از دانشپذیران و کاربران نرم افزارهای گرافیکی جای گرفته که به طور مثال نرم افزار ایلاستریتور قادر است تا جایگزینی برای نرم افزارهای مشابه نظیر کورل است .
لازم به ذکر است که هر یک از این نرم افزارها در حوزه خود منحصر به فرد می باشد و بهترین نوع استفاده از آنها به صورت مکمل می باشد به این معنی که به طور ساخت و ساز انواع لوگو ، آرم و … در کورل آسان تر است اما ساخت وکتورهایی که افکت ، رنگ آمیزی و جلوه های بصری خواهند داشت، ایلوستریتور واقعا عالی است.
اگر شخصی قادر باشد از هر 2 این نرم افزارها بجا و درست استفاده نمایند قطعا می تواند پروژه های خارق العاده و حرفه ای را اجرا نماید.

آموزش فتوشاپ برای طراحان
بیشتر بخوانید

کار آموزان بعد از فراگیری این نرم افزار قادر هستند تا انواع پروژه های تصویرسازی کتابها ، آرم ، لوگو ، تایپوگرافی ، ساخت وکتورهای 3 یعدی، آیکون ، کاتالوگ، بروشور و پوستر و … را انجام بدهند.

نرم افزارهای گرافیک و کاربردشان و تعریف نرم افزار ایندیزاین :(Indesign)

در حوزه مدیریت و چیدمان متنی به یقین یکی از به نام ترین ترین و قوی ترین نرم افزارهای روز دنیا است .

نرم افزار ایندیزاین از خانواده بزرگ ادوبی می باشد و قابلیت کار و ادیت حرفه ای متن و نوشته را در تعداد صفحات زیاد به ما
خواهد داد.

کاربران با یاد گرفتن این نرم افزار در کنار نرم افزارهای نظیر فتوشاپ ، کورل و ایلوستریتور به طور قطع قدرت و توانایی خاصی را در انجام پروژه های گوناگون طراحی و گرافیک به دست می آورند و به آسانی جذب بازار کار می شوند.
زیرا در هر زمینه ای ابزار و نرم افزارهای مرتبط را فرا خواهند گرفت و از ترکیب آنها قادر خواهید بود تا اجراهای منحصر به فردی را انجام بدهند.

کاربران بعد از فراگیری این نرم افزار قابلیت اجرای پروژه هایی نظیر صفحه بندی و طراحی انواع کتاب ، مجله ، کاتالوگ های مستر، سررسید ، تقویم ، روزنامه و نشر الکترونیک را دارند.

برای اطلاع از نحوه برگذاری دوره های نرم افزار گرافیکی در مجتمع فنی تهران می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.