مهاجرت تحصیلی کنیم یا نه؟!

در حال حاضر به خاطر دسترسی گسترده به خدمات اینترنتی، پذیرش تحصیلی و ثبت نام آنلاین در دانشگاه های مشهور خارجی، خیلی از فارغ التحصیلان مقطع متوسطه، دانشجویان در حال تحصیل در دانشگاه ها و یا فارغ التحصیلان مقاطع دانشگاهی اشتیاق زیادی به ادامه تحصیل در خارج از کشور و مهاجرت تحصیلی به یک کشور پیشرفته و مدرن را خواهند داشت.

امروزه هر ساله تعداد زیادی از مقاصد تحصیلی مشهور و محبوب در اقصی نقاط دنیا، پذیرای دانشجویان بین المللی می باشند و با در نظر گرفتن افزایش تعداد دانشجویان بین المللی در هر سال، می توان به سادگی به این موضوع پی برد که کفه ترازوی مزایای تحصیل در خارج بسیار بیشتر از معایب آن می باشد.

مزایای مهاجرت تحصیلی

تحصیل در خارج از کشور دارای مزایایی زیادی می باشد که هر شخصی را برای ادامه تحصیل در این شرایط جذب خواهد کرد. در این بخش از مقاله نظر شما را به مزایای تحصیل در خارج از کشور جلب خواهیم کرد.

، ذکر این نکته الزامی است که بهتر است پیش از هر اقدامی نظر یک مشاور با تجربه و متخصص را در این مورد بپرسید،

 فرصت های شغلی زیاد

یکی از مهم ترین مزیت های تحصیل در خارج از کشورایجاد، فرصت های شغلی زیاد می باشد. همین مورد نکته قابل توجهی برای بسیاری از محصلین مخی باشد که می خواهند آینده روشنی را برای خود رغم بزنند.

با تحصیل در خارج، علاوه بر بهره مندی از تحصیلات آکادمیک بالا، اخذ اقامت، فرصت های شغلی زیادی که در پیش رو خواهند داشت. در بعضی از کشورها امکان تحصیل و اشتغال به طور همزمان وجود خواهد داشت.

بعد از فارغ التحصیلی، همانطور که گفته شد فرصت های شغلی زیادی پیش روی شما قرار خواهد گرفت و متناسب با سطح تحصیلات خود از مزایا و امکانات فوق العاده ای برخوردار می شوید.

 کسب تجربه های جدید

تحصیل در خارج از کشور تجربه ای نخواهد بود که هر کسی قادر باشد آن را داشته باشد؛این تجربه می تواند در آینده شغلی، کاری و حتی زندگیتان تاثیر به سزایی گذارد.

بعد از قبولی در دانشگاه مقصد، فرصت های جدیدی پیش روی شما قرار خواهد داشت. شما علاوه بر تحصیل در تاپ ترین دانشگاه های دنیا، تجربه های جدیدی نظیر مستقل شدن، یافتن دوست و نزدیکان و آشنا شدن با فرهنگ جدید نیز تجربه خواهید نمود.

 یادگیری زبان جدید

یکی از مزایای تحصیل در خارج، یادگیری زبان جدید خواهد بود. برای تحصیل در کشور مورد علاقه خود لازم است تا به زبان رسمی آن کشور مسلط شوید. آزمون های TOEFL IBT, IELTS برای ورود به دانشگاه های خارج ضروری خواهد بود .

توجه داشته باشید که مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب دوره های آموزشی تخصصی را برگذار می نماید چه در حوزه آزمون های تخصصی زبان، چه برای یادگیری لغات تخصصی مربوط به شغل خود نظیر پرستاری و… با کلیک بر روی لینک آموزش زبان اطلاعات کامل این دوره آموزشی را دریافت نمائید.

 افزایش اعتماد به نفس

قطعا زندگی در خارج، مشکلات و سختی های زیادی خواهد داشت و حل کردن این مشکلات، اعتماد به نفس شما را بیشتر می نماید و توان شما را در رویارویی با مشکلات قوی تر خواهد کرد و این موضوع شما را قردی مستقل خواهد کرد.

 تحصیل در رشته مورد علاقه

تعداد زیادی از محصلین در ایران، برای رسیدن به رشته دلخواه خود، با سدی به نام کنکور مواجه خواهند بود. ظرفیت کم دانشگاه های کشور و تعداد زیاد داوطلبان باعث خواهد شد تا دانشجویان از رسیدن به رشته دلخواه خود نا امید گردند.

توجه داشته باشید که محصلین قادر واهند بود تا با تحصیل در خارج از کشور، به علایق خود دست پیدا کنند و با شور و اشتیاق در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل خواهند داد.

 اخذ اقامت بعد از فارغ التحصیلی در خارج از کشور

بیشتر کسانی که تصمیم به مهاجرت از کشور را دارند از طریق تحصیل اقدام می نمایند، زیرا آسان ترین راه برای مهاجرت، اقدام برای تحصیل در کشور مد نظر می باشد و اکثر کشور ها بعد از فارغ التحصیلی، اجازه اقامت دائم را خواهند داد.

این موارد نمونه هایی از مزایای تحصیل در خارج کشور می باشد که برای شما نوشته شد؛ اما بر حسب تجربه، ذکر این نکته الزامی است که آیا شما می توانید از این مزایا استفاده کنید یا خیر؟ بهتر است پیش از هر اقدامی نظر یک مشاور با تجربه و متخصص را در این مورد بپرسید.

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی عموما 3 تا 4 سال بسته به رشته تحصیلی طول خواهد کشید. دو تمایز اصلی در مقطع لیسانس هنر (BA) و لیسانس علوم پایه (BSc) می باشد. در بیشتر مواقع لیسانس هنر در رشته های موضوعی که به هنر، علوم انسانی و برخی رشته ها مثل علوم اجتماعی خواهند پرداخت، اعطا می گردد.
در صورتی که معمولاً لیسانس علوم برای هر مدرک مرتبط با علوم تعلق خواهد گرفت. علاوه بر این، درجه خاصی برای برخی دوره ها نظیر پزشکی (MBBS)، قانون (LLB) و مهندسی (BEng) وجود خواهد داشت.
شرایط ورود بسته به دوره و دانشگاه مورد نظر شما متنوع می باشد برای متقاضیان دریافت مدرک کارشناسی در انگلستان، متقاضیان موظف خواهند بود تا دبیرستان را با موفقیت پشت سر بگذارند. دیپلم شما باید مورد تایید این کشور قرار گیرد. مدرک زبان لازم برای ورود به این مقطع عموما آیلتس 6 می باشد.
اچنانچه برای ویزای تحصیلی انگلستان و در مقطع کارشناسی نمره زبان 5.5 کسب کرده باشید این امکان را خواهید داشت تا در دوره Pre-sessional Pourse کمبود خود را جبران نمائید و بعد از آن دوره اصلی تحصیلی خود را آغاز کنید. هزینه های تحصیلی براساس محل تحصیل در انگلستان متنوع خواهد بود و دانشجویان بین المللی سالانه بین 10000 تا 26000 پوند را برای شهریه دانشگاه می بایست در نظر بگبرید. البته هزینه تحصیل در رشته هایی نظیر پزشکی شهریه به حدود 38000 پوند و بالاتر نیز خواهد شد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستاندر بررسی شرایط ویزای تحصیلی انگلستان باید بیان گردد که ویزای دانشجویی انگلیس بر اساس امتیازات دریافتی صادر خواهند شد. در اصل این ویزاها (PBS (point base system است. ویزای تحصیلی انگلستان به ویزای Tier 4 موسوم هستند و ویزاهایی که برای تحصیل در مدارس و برای دانش آموزان زیر 17 سال و شش ماه ارائه خواهند شد را Tier 4 child و ویزاهایی که برای دانشجویان بالای 18 سال صادر می گردند را Tier 4 General گویند. امتیازات تأثیرگذار در شرایط ویزای تحصیلی انگلستان به ترتیب زیر خواهند بود:
ارائه مدرک زبان مور دنیاز 10 امتیاز
ارائه تمکن مالی مطلوب 10 امتیاز
نامه CAS 20 امتیاز

متقاضیان جهت دریافت ویزای Tier 4 General باید 40 امتیاز کامل را کسب نمایند. در بخش ویزای تحصیلی Tier 4 Child دریافت 30 امتیاز نامه CAS و تمکن مالی کفایت خواهد کرد.

برای ویزای تحصیلی انگلستان نیاز است با دانشگاه های معروف این کشور آشنا شوید البته با توجه به نظام آموزشی ارزشمند این کشور عموما با دانشگاه های مطرح انگلیس پیش از این آشنا بوده اید. در ادامه به معرفی 10 دانشگاه برتر انگلستان می پردازیم.

 رنکینگ در انگلستان  رنکینگ جهانی نام دانشگاه  نام شهر
1 2 دانشگاه آکسفورد آکسفورد
2 3 دانشگاه کمبریج کمبریج
3 7 امپریال کالج لندن لندن
4 8 UCL لندن
5 16  دانشگاه ادینبورگ  ادینبورگ
6 27 دانشگاه منچستر منچستر
7 35  
کینگز کالج لندن
لندن
8 49 مدرسه اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE) لندن
9 61 دانشگاه وارویک وارویک
10 62 دانشگاه بریستول بریستول
با مجتمع فنی مهاجرت تحصیلی کن!

دوره فاندیشن چیست؟
دوره فاندیشن پیش نیاز ورودبه دانشگاههای معتبر انگلستان ومسیری برای ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و غیرپزشکی می
باشد.
این دوره به طور مستقیم زیر نظر دانشگاه لندن با استاندارد و نظارت دانشگاه اجرا خواهد گردید.
دوره ی فاندیشن در تهران به صورت حضوری و برای فراگیران شهرستان ها به صورت آنالین برگزار خواهد شد و پس از قبولی
در این دوره نیاز به مدرک آیلتس و یا هر مدرک زبان دیگری نیست.
در طول مدت دوره کد فراگیر دانشگاه به شرکت کنندگان اعطا خواهد شد که می توانند ضمن وارد شدن به پروفایل کاربری خود
درسایت دانشگاه از کتابخانه مجازی دانشگاه لندن با بیش از 90 میلیون آیتم و کتاب های الکترونیک استفاده نمایند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب در تماس باشید.