معماری داخلی چیست؟

 معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی حتما مفهومی است که برایتان آشنا است اما برای اینکه به یک مفهوم واجد و یک‌پارچه برسیم در این به تعریف مفوم این کلمه می‌پردازیم.

در اصل معماری داخلی، یک فضای جدید داخلی برای خانه ها و یا هر محیطی را به ارمغان می‌آورند، فضایی که می تواند ثابت یا به اصطلاح فیکس شود.

همچنین از این مفهوم برای طراحی ابتدایی و نقشه اولیه مورد استفاده برای فضاهای داخلی ساختمان‌ها نیز استفاده می‌شود.  نقشه ای که توسط معماری داخلی تهیه می‌شود در واقع  طرحی است نهایی از کار، یا تاکید بیشتری بر نسخه اولیه آن، یا با تغییر کاربری انجام  می پذیرد.

در بعضی مواقع هم طراحی های ابتدایی و اولیه نسبت به نسخه پایانی تغییرات چشمگیری می کنند تا مناسب استفاده های جدید و تطبیقی از ساختمان باشند.

 معماری داخلی چیست و بازسازی ها را چه کسانی انجام می دهند؟

باید بدانید که سلسله مراتب فضاهای یک ساختمان، همیشه توسط اولین معمار آن تعیین می شوند، نسخه های بعدی این فضاها ممکن است توسط این فرد تعئین نشود و ساختارهای قدیمی تر توسط معماران نسل جدید تعویض شوند.

با توجه به تغییر نیازها و خواست جوامع و همچنین رشد شهری فضاها بازسازی خواهند شدکه این بازسازی‌ها معمولا کاربرد و کانسپت فضا را هم عوض خواهند کرد. اینگونه می‌توان کفت که یک ساختمان، هیچوقت کامل و غیر قابل تغییر نخواهد بود.

به طور مثال یک ساختمان با همه تغییراتی که در آن ایجاد می‌شود، ممکن است از بیرون مثل قبل به نظر بیاید ولی ممکن است فضاهای داخلی آن‌ها، کاملا متفاوت باشد.

معماران داخلی نه تنها  به قرارگیری ساختمان در بستر فیزیکی و اجتماعی-سیاسی مناسب خودش توجه می‌کنند، علاوه بر آن باید به نیازهای موقتِ صاحبان و کاربران آن نیر توجه زیادی دارند.

رشته معماری داخلی مناسب چه افرادی است؟

این رشته جذاب مانند دیگر رشته‌های مهندسی معماری دارای دو وجح بوده 1. جنبه هنری 2. فنی

اگر می‌خواهید در این رشته کسب و کار خود را آغاز کنید باید بدانید که، فضاهای مختلف داخل یک ساختمان بر اساس استانداردها و ضوابط مربوطه، در یک نظام معمارانه طراحی می‌شوند.

معماری داخلی را از سوئی هم می‌توان هنر طراحی قسمت‌های مختلف داخل ساختمان به شمار آورد  و این رشته دارای چند اصل اساسی مانند: توصیف فضاهای درونی ساختمان و ارتقای سطح سکونت در مکان بر اساس معیارهای انسانی می‌باشد.

پس این رشته برای افرادی مناسب است که قدرت خلاقیت بالا، ذوق هنری و تخیل قوی برای ایده‌پردازی بوده و علاقه‌مند به مبلمان و تزئینات فضاهای داخلی ساختمان نیز باشند چراکه اصل اساسی مباحث مطرح شده در این رشته تحصیلی، پیرامون این موضوع قرار می‌گیرد.

به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر موارد بالا باید به جزئیات نیز توجه زیادی داشته باشند و در حل مسائل به صورت خلاقانه تبحر دارند، افرادی که دارا ی این خصوصیات اخلاقی گفته شده هستند در این رشته تحصیلی موفق‌تر ظاهر خواهند شد.

دوره‌های آموزش  معماری داخلی مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب

دوره‌های آموزش  معماری داخلی مجتمع فنی تهران شعبه انقلابدوره آموزش دکوراسیون داخلی که توسط مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب برگذار می شود، دارای سه دسته بندی متفاوت می باشد.  عموم مردم به اشتباه فکر می‌کنند که معماری داخلی ، طراحی داخلی و دکوراتور ، همگی یک رشته محسوب خواهند شد ، اما در اصل اگر به صورت تخصصی ان رشته جذاب را  بررسی کنیم به سه رشته خواهیم رسید که هریک تفاوت ها و شباهت هایی باهم دارند.

سخن آخر: اگر شماهم مانند تعداد زیادی از افراد به این رشته علاقه‌مند شده‌اید،می‌توانید با مراجعه به صفحه اصلی آن طراحی معماری و دکوراسیون داخلی وارد شده و از نحوه ثبت‌نام همچنین از  نحوه برگذاری دوره اطلاع پیدا کنید در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر یا شماره‌های 66576455 – 66933439 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.