عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش تاثیر گذار است ؟

مدت‌های طولانی است که عکاسی و تبلیغات با هم مرتبط شده اند. حدودا ۱ قرن گذشته از زمانی که تبلیغات با بهره‌گیری از عکاسی سعی در تسخیر احساسات مخاطب داشته اند.

توسط فناوری‌های جدید و ابزارهای بی‌نظیر عکاسی که در حال حاضر در خدمت تبلیغات می باشد، کمپین‌ها در مسیری فوق‌العاده قرار گرفتند. تلفیق محتوای تبلیغاتی صحیح به همراه تصاویر جذاب قادر است جادویی برای افزایش هر چه بیشتر فروش به شمار رود. عکاسی تبلیغات بسیار حائز اهمیت می باشد. قبول دارید؟

به کمک یک تصویر منفرد قادر خواهید بود تا داستانی را برای مخاطب تعریف نمائید که از هر نوع دیگری از آگهی‌های تبلیغاتی موثرتر خواهد بود. این روزها دنیا، دنیای مینیمالی می باشد.حتی ارتباطات ما هم به شکل مینمالیستی پیگیری خواهند شد. در دنیایی که با یک صورتک زردرنگ موسوم به ایموجی قادر خواهید بود تا طومارها حرف را به دیگری منتقل نمائید، معلوم است که تصاویر هم نقش ائز اهمیتی در تبلیغات ایفا می‌نمایند. اگر چه عکاسی تبلیغاتی چیز تازه‌ای در این دنیا نیست اما ورود سبک مینمالیستی به عکاسی باعث ورود ابعاد تازه‌ای از این ابزار به دنیای تبلیغات گشته است.

آیا  عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش تاثیر گذار است ؟

آیا  عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش تاثیر گذار است ؟بازاریابان یا تبلیغات‌چی‌ها به دنبال ایجاد نوعی ارتباط با مشتریان می باشند. آنها دوست دارند پیام خود را به خلق یک راه برای گفتگو به بهترین و صحیح‌ترین شکلی که امکان دارد به مخاطبان منتقل نمایند. به همین خاطر بحث ادراک، ارتباط و روانشناسی به میان خواهد آمد. عکاسی تبلیغات یکی از بهترین ابزارهایی می باشد که به کمک آن قادر خواهید بود، گفتگو و مکالمه‌ای را با مشتری شکل داد. این ارتباط و گفتگو بازخوردی به مراتب بهتر از دیگر انواع تبلیغات ایجاد می نمایند. علت این می باشد که حس‌های گوناگونی از طریق تصویر قابل انتقال می باشند و البته احساسات گوناگونی هم از طریق مشاهده در مخاطب شکل خواهد گرفت.

با وجود تاثیرگذاری زیادی که عکاسی تبلیغات در مخاطب ایجاد می‌نمایند، نیاز است که از علم روانشناسی برای درگیر ساختن صحیح ذهن و قلب مخاطب استفاده گردد. اگر آگاهی کامل در این زمینه وجود نداشته باشد، نتیجه تلفیق عکاسی تبلیغات با دیگر ابزارهایی که وجود دارد در کمپین‌های تبلیغاتی فاجعه‌بار می باشد.

باید قبول نمائید که بعضی از برندها در استفاده از خلاقیت برای جلب نظر مشتری دچار اشتباهات فاحشی خواهند شد. (مجتمع فنی تهران )

مفاهیم و اصطلاحات حسابداری
بیشتر بخوانید

 عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش تاثیر گذار است ؟ و نکات مهم آن

عکاسی تبلیغاتی قادر است تا باعث تحریک احساس مخاطب و هدایت او به مرحله‌ای دیگر از فرایند خرید گردد. برای استفاده مفید از عکس در تبلیغات باید روانشناسانه به مخاطب توجه نمائید.

مفاهیمی نظیر آشنایی، شباهت و علاقه‌مندی قادر است تا روی مخاطب اثرات مثبتی گذارند. استفاده از مفاهیمی که برای مخاطب دوست‌داشتنی می باشد و بعضا یادآور خاطرات خوش خواهد بود، تلاشی موفق برای برقراری ارتباط با او می باشد. به طور مثال کارکرد کودکان و حیوانات در عکاسی تبلیغات به عنوان دو گروهی که برای بیشتر مردم شیرین و دوست‌داشتنی می باسد در بیشتر مواقع نتایج خوبی به همراه دارد. استفاده از این دو گروه در عکاسی تبلیغات هم برای مخاطب دوست‌داشتنی می باسد هم برای همه اشخاص آشنا می باسد.

البته آشنایی و علاقه‌مندی فقط نوعی از کاربرد عکاسی در تبلیغات به شمار خواهد رفت. ابعاد استفاده از عکاسی تبلیغات بسیار مختلف می باشد.

چرا که به کمک آن قادر خواهید بود تا بستری فراهم نمائید که احساسات گوناکونی در مخاطب بیدار گردد. باید دید که هدف شما از برگزاری کمپین‌ تبلیغاتی‌تان چه می باشد و قرار می باشد به چه نقطه‌ای خواهید رسید.

هدف از عکاسی همیشه ایجاد تصاویر صرفا دوست‌داشتنی و آشنا برای ذهن و چشم مخاطب نمی باشد.بعضی مواقع تصمیم دارید تا با ایجاد تفکر یا حسی از جنس حتی اضطرار و هشدار روی مخاطب اثر گذارید. در هر صورت، هنر عکاسی تبلیغات قادر است تا به بهترین شکلی که امکان دارد شما را برای رساندن پیام‌تان همراهی نماید.

 عکاسی تبلیغاتی بر افزایش فروش تاثیر گذار است ؟ و به کارگیری استراتژی در آن

عکاسان باید طی جلساتی کاملا توجیه شوند و در جریان استراتژی تبلیغاتی برند قرار گیرند. در غیر این صورت، امکان دارد تا نتایجی به عنوان خروجی به مشتریان تقدیم گردد که با غافل‌گیری و البته نارضایتی همراه شود. این روزها با وجود ابزارهای دیجیتالی پیشرفته و نرم‌افزارهای ویرایش عکس و تصویر همه احساس می‌نمایند که عکاس می باشند. این دیدگاه یکی از مخرب‌ترین دیدگاه‌هایی می باشد که قادر است در میان نیروهایی که جذب می‌نمائید، وجود داشته باشد.

باید در استخدام و همکاری با نیروهای تصویربردار و عکاس نهایت دقت را به کار بگیرید. شما صرفا به دنبال گرفتن عکس‌هایی با کیفیت بسیار عالی نمی باشید (اگر چه این هم بخش بسیار حائز اهمیتی از ماجرا می باشد). شما تصمیم نیرویی ماهر در تبلیغات را در تیم خود داشته باشید که به مفاهیم بازاریابی و تبلیغات کاملا مسلط می باشد و می‌تواند با درک درست خود از استراتژی جاری در کمپین، بهترین نتایج را به پروژه وارد نماید.