سالید ورکز چیست ؟

سالید ورکز نرم افزاری پیشرو در صنعت کد (طراحی به کمک کامپیوتر) و سی ای ایی (مهندسی توسط کامپیوتر) می باشد که با میلیون ها مهندس در سراسر جهان استفاده می گردد.

این نرم افزار توسط میلیون ها طراح و مهندس در صدها هزار شرکت استفاده خواهد شد و یکی از محبوب ترین نرم افزارهای طراحی و مهندسی در بازار می باشد که به خاطر طیف وسیعی از ویژگی ها و عملکرد بالا شناخته گشته در مشاغل و صنایع گوناگون در سراسر جهان استفاده می گردد.

این نرم افزار از طراحی پارامتریک استفاده می نماید، به همین خاطر ابزار بسیار حائز اهمیتی برای طراحان و مهندسان می باشد. این به این معنی می باشد که طراح قادر خواهد بود تا ببیند که چگونه تغییرات بر اجزا یا حتی راه حل کلی تأثیر خواهد گذاشت. این موضوع به طراحان اجازه خواهد داد تا مسائل را به سرعت و به آسانی تشخیص و تصحیح نمایند.

ویژگی های سالید ورکز چیست ؟

•    طراحی سه بعدی کد ساده اما پیچیده

•    استفاده از الگوها و کتابخانه کد برای بهبود کارایی

•    اتوماسیون و استفاده مجدد از طراحی برای سرعت بخشیدن به فرآیند

•    ابزارهای تخمین هزینه

•    بررسی تداخل برای تشخیص خطرات احتمالی زودهنگام

•    تولید سریع نقشه های دو بعدی

•    ایجاد انیمیشن ها و رندرهای واقعی به راحتی

کدام مشاغل و صنایع از سالید ورکز سود خواهند برد؟

کدام مشاغل و صنایع از سالید ورکز سود خواهند برد؟صنایع:

•    هوافضا و صنایع دفاع

•    کالاهای بسته بندی مصرفی

•    علوم زیستی

•    حمل و نقل

•    انرژی، فرآیند و تاسیسات

معرفی دوره های مجتمع فنی تهران بخش سوم
بیشتر بخوانید

مشاغل:

•    مهندسان مکانیک

•    مهندسان محصول

•    طراحان

  •     برنامه ریزان

•    هنرمندان و تصویرگران گرافیکی

•    معماران

•    مهندسان برق

•    مهندسین فرآیند

سالید ورکز چه کاری انجام می دهد؟

 

همانگونه که توضیح داده شد، این نرم افزار ، برنامه کد پارامتریک می باشد که استفاده از آن راحت و بسیار کارآمد است. این باعث خواهد شد که مورد علاقه هم دانشجویان و هم طراحان با تجربه است.

نظیر تعداد زیادی از نرم افزارها، آشنایی با دکمه ها، نام ها و رابط کاربری امکان دارد کمی به طول انجامد. با این وجود، بعضی از عملکردهای عالی و منحصر به فرد برای کمک به کاربران جدید در این فرآیند و بهینه سازی برای بهترین تجربه کاربری وجود خواهد داشت.  تعداد زیادی از آموزش های مفید در دسترس می باشند که بینش عالی و مقدمه ای برای فرآیند طراحی ارائه می نمایند.

برای مطالعه بیشتر : نرم افزارهای گرافیک و کاربردشان

بعضی از ویژگی های نرم افزار سالید ورکز

تفسیر

این نرم افزار به طراحان اجازه خواهد داد تا رندرهای آماده ارائه و واقعی را ایجاد نمایند. فایل ‌های کد  را می ‌توان مستقیماً در این نرم افزار باز نمایدا و توسط بافت‌ ها، بازتاب‌ ها و نور پردازی دقیق، رندر نماید. این ویژگی قدرتمند می باشد که توسط اکثر طراحان استفاده خواهد شد اما به ویژه برای طراحان محصول مفید می باشد چرا که به آن ها اجازه خواهد داد تا مفهوم نهایی را پیش از شروع به تولید نشان بدهند.

درباره شبیه سازی سالید ورکز بیشتر بدانید :

شبیه‌سازی این نرم افزار به طراحان اجازه خواهد داد تا طرح ‌ها را آزمایش نماید و به سرعت و دقت هرگونه نقص را شناسایی نمایند. داده‌ های بسیار دقیقی در اختیار طراح قرار خواهد گرفت، به این معنی که آن ها قادر هستند تا پیش از تولید نمونه فیزیکی، تغییراتی در طرح ایجاد نمایند. مهندسان مکانیک قادر هستند تا با شناسایی مسائل مربوط به طرح ها در مراحل اولیه، در زمان، هزینه و انرژی صرفه جویی نمایند.

کسب درآمد از برنامه‌نویسی
بیشتر بخوانید

ارزیابی پیچیده

ابزار طراحی به طراح اجازه خواهد داد تا با گزینه ای برای اضافه کردن ابعاد با کلیک یک دکمه به سرعت نمایش های دوبعدی از هر جنبه ای از طراحی را ایجاد نماید. این برای طراحان، مهندسان و معماران مفید می باشد و توانایی ارزیابی کامل را ارائه می نماید.

سهولت تولید

زمانی که طراحی کامل گشت و طراح خطرات احتمالی شناسایی شوند در شبیه سازی و ارزیابی را حذف کرد می توان نمونه اولیه ساخت. این ویژگی فایل های طراحی تولید می نماید که قادر خواهند بود تا مستقیماً به تولید ارسال گردند. این نرم افزار همچنین شامل پایگاه داده قابل جستجو از پرینترهای سه بعدی می باشد که داده های برش دو بعدی را از هندسه جامد تولید می نماید. همچنین قادر خواهید بود تا نمونه اولیه و ساخت قطعه را از داخل UI (رابط کاربری) برون سپاری نمائید.

 کدام نسخه از سالید ورکز مناسب تر است؟

سه نسخه از این نرم افزار موجود است و حائز اهمیت  است که هر نسخه را پیش از خرید بررسی نمائید.

استاندارد سالید ورکز چیست ؟

تازه کاران  در بیشتر مواقع از نخستین نسخه این نرم افزار استفاده می نمایند که بعضی از ویژگی ‌های دو نسخه دیگر را شامل نخواهد شد و بر ویژگی‌ های اصلی نظیر قطعات، مجموعه ‌ها و نقشه‌ ها تمرکز خواهند داشت.

این نرم افزار تعداد زیادی از ویژگی های مفید را ارائه می نماید که تجربه طراح را بهبود خواهد بخشید. استاندارد شامل افزونه‌ هایی نظیر فیچر ورکز، شبیه سازی سریع و تشخیص تداخل اند.  هر کدام از این ویژگی ها به طراحان کمک می نماید تا طرح ها را بهبود و روند را سرعت خواهند بخشید.

سالید ورکز حرفه ای چیست ؟

سالید ورکز حرفه ای شامل همه ی ویژگی‌ های یکسانی می باشد که با استاندارد ارائه می ‌گردند، اما به طور کامل به این معنی می باشد که طراحان با تجربه قادر خواهند بود تا بهره ‌وری و کارایی شان را افزایش بدهند.

آموزش حسابداری مالی بازرگانی
بیشتر بخوانید

سالید ورکز پریمیوم چیست ؟

تمام ویژگی‌ های استاندارد و حرفه ‌ای و همینطور افزونه‌ های اضافی از جمله شبیه‌ سازی، مسیریابی، و شبیه‌ سازی حرکتی و دینامیک در پریمیوم گنجانده گشته اند.

 پریمیوم برای مهندسان مکانیک توصیه می گردد چرا که ابزارهای شبیه سازی قادر خواهند بود فرآیند طراحی و نمونه سازی را سرعت دهند.

آیا مزایای اصلی سالید ورکز را می دانید؟

در صورتی که بعضی از معایب احتمالی نیز وجود دارد، مزایای این نرم افزار بسیار بیشتر از هر مشکلی می باشد که کاربر امکان دارد با آن مواجه گردد.

در زیر تنها بعضی از مزایای اصلی استفاده از این نرم افزار توضیح داده شده است:

یادگیری آسان

بزرگترین مانعی که کاربران جدید این نرم افزار دارند،  یادگیری رابط کاربری جدید می باشد. با این وجود، آموزش‌های این نرم افزار برای راهنمایی از طریق رابط موجود می باشد. به این معنی که اشخاصی که با کد طراحی می ‌نمایند نباید مشکلی در برخورد با آن داشته باشند.

این نرم افزار برای کمک کاربران جدید دارای وسایل کمک آموزشی فراوانی می باشد که به آن ها اجازه خواهد داد تا با سرعت خودشان پیش روند.

یادگیری ویژگی های اساسی

یکی از سریع ‌ترین راه ‌ها برای دستیابی به این نرم افزار این می باشد که نخست از بعضی ویژگی ‌های اساسی آن استفاده نمائید. به عنوان نمونه، قادر خواهید بود تا طرحی ایجاد و بعد از آن را به مدل سه بعدی تبدیل نمائید. سپس قارد خواهید بود تا طراحی سه بعدی را حول خط مرکزی بچرخانید..

یادگیری این نرم افزار در مجتمع فنی تهران شعبه انقلاب

آموزش ها و راهنماها قادر هستند تا برای یادگیری اصول اولیه مفید باشند. با این وجود، برای اطمینان از این که بیشترین بهره را از نرم افزار می برید، توصیه می گردد تا آموزش این نرم افزار را بگذرانید.