تعریف دوره های برق

دوره های برق: رشته برق و الکترونیک امروزه در دسته رشته های محبوب و پر مخاطب  و کلیدی در صنعت و برق و مخابرات قرار گرفته است. همانگونه که تمامی اشخاص از این موضوع آگاه می باشند از بزرگترین و پر اهمیت ترین سرمایه های هر کشوری، انرژی آن استد. که در بین انواع انرژی ها، انرژی الکتریکی و برق از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. (دوره های برق)

به صورتی که مقدار تولید و مصرف آن در بخش های گوناگون یکی از موارد موثر در رشد اقتصادی کشور به شمار خواهد رفت. اما نظیر دیگر رشته های پر مخاطب برای ورود به حرفه مهندسی برق نیز باید تحصیلات دانشگاهی و آکادمیک را بگذرانید و با شرکت در دوره های متنوع مهارت های مورد نیاز را به دست آورد. در حال حاضر آموزشگاه ها و مراکز مختلفی روی کار آمده اند که نرم افزار ها و مباحث مهم و ضروری در رابطه با برق و الکترونیک را به علاقه مندان آموزش خواهند داد. یکی از بهترین مراکز، مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب می باشد. در ادامه دوره های برق را به شما معرفی خواهیم کرد.

خرید دوره های برق و الکترونیک مناسب است؟

همانگونه که گفته شد علاوه بر تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی اشخاص باید با شرکت در دوره های گوناگون با مهارت های متنوع موجود در این حرفه آشنا گردند و تخصص های لازم را به دست آورند. به این خاطر قادر خواهند بود تا در دوره های آموزشی گوناگون شرکت نمایند و یا با خرید دوره های برق مهارت های مورد نیاز را آموزش ببینند. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب به عنوان برترین آموزشگاه برق در تهران برای آموزش این حرفه شناخته شده است که در محیطی حرفه ای، با تجهیزات مورد نیاز و اساتید مجرب صفر تا صد مطالب موجود در این حرفه را به دانشپذیران عزیز آموزش خواهند داد.

به صورتی که اشخاص مبتدی را تبدیل به یک برقکار حرفه ای خواهند کرد و اشخاصی که مشغول به فعالیت می باشند قادر خواهند بود تا با کسب مهارت های جدید ارتقای شغلی پیدا کنند.

آشنایی با دوره های تخصصی برق 

آشنایی با دوره های تخصصی برق دوره plc چیست؟
 • پی ال سی یعنی کنترلگر کوچک قابل اندازه گیری است که در حال حاضر در همه ی صنایع و تجهیزات به چشم خواهد خورد و از این رو یادگیری آن در صنعت برق از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در حال حاضر میتوان پی ال سی ها را یک بخش مهم و اساسی در اتوماسیون صنعتی دانست که قابلیت ها و کاربردهای بیشمارش منجر به محبوبیت آن در بین مهندسان و متخصصان برق و الکترونیک شده است. (دوره های برق)
تعریف دوره میکروکنترلر  
 • (دوره های برق) از دیگر قطعات پر کاربرد که در حال حاضر در بیشتر تجهیزات الکتریکی موجود می باشد، میکروکنترلر ها هستند. این قطعات قادر به کنترل قسمت های گوناگون مدار  هستند. به خاطر کاربرد و مزیت های بیشمارشان شرکت ها و برندهای گوناگونی اقدام به تولید قطعات کرده اند که هر یک ویژگی ها و کاربرد های خاص خود را دارا می باشند. از معروف ترین انواع میکروکنترلرها، میکروکنترلر avr می باشد. به همین دلیل دیگر مهارت مورد نیاز برای فعالیت در این حرفه آشنایی با میکروکنترلر ها  است.
 • برای مطالعه بیشتر : اتوکد الکتریکال
 • آیا دوره تعمیرات تلفن همراه پر مخاطب است ؟
  • تعمیرات تلفن همراه از دیگر دوره های پر طرفدار برق و الکترونیک می باشد که مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب توسط اساتید مجرب و در فضایی حرفه ای اقدام به آموزش آن کرده است. از دلایل محبوبیت بالای این دوره بازار کار بی نظیرش است. شرکت در این دوره ها و کسب مهارت در این زمینه کمک خواهد کرد تا اشخاص قادر باشند هم به عنوان تعمیرکار موبایل مشغول به کار گردند و هم مغازه الکتریکی را راه اندازی کرده و در آن فعالیت نمایند.
  دوره eplan چیست؟
  • (دوره های برق)ایپلن یکی از نرم افزارهای تخصصی در برق و الکترونیک می باشد که برای انجام بیشتر نقشه های الکتریکال مورد استفاده قرار خواهد گرفت. استفاده از این نرم  افزار کمک خواهد کرد تا نقشه کشی با دقت و سرعت بالا و به راحتی انجام پذیرد.به همین دلیل اگر تصمیم به فعالیت در این حرفه را دارید در دوره ایپلن شرکت کرده و مهارت های لازم را توسط اساتسد مجرب آموزش ببینید .
  تعریف دوره رویت الکتریکال( دوره Revit MEP)
  • رویت مپ یا رویت الکتریکال از دیگر نرم افزارهای کاربردی در برق و الکترونیک است که در طراحی و نقشه کشی همه ی تاسیسات الکترکی، مکانیکی و لوله کشی مورد استفاده قرار خواهد گرفت از مزیت های مهم این نرم افزار قابلیت انجام طراحی های سه بعدی، برآورد تاسیسات الکتریکی و مکانیکی، تهیه و ارائه گزارشات جامع، تهیه جداول کاربردی و … است. به همین دلیل انجام تعداد زیادی از پروژه ها را به آسانی امکان پذیر شده است.
  دوره ابزار دقیق (تهیه و تولید مدارک مهندسی)
  • از دیگر شاخه های نوظهور و پر کاربرد برق و الکترونیک دوره ابزار دقیق استد که نوظهور بودن آن باعث بازار کار فوق العاده آن گشته است. از این رو علاقه مندان به این حرفه روز به روز در حال افزایش می باشد. لازم به ذکر است که همه ی کارخانه جات و صنایع از جمله صنعت خودرو سازی، صنعت ساخت و ساز، پتروشیمی و … نیازمند متخصصان ابزار دقیق می باشند.(دوره های برق)
  • خرید دوره ابزار دقیق کمک خواهد کرد تا با انواع سنسور ها آشنا گردید، اطلاعات جامع در رابطه با شبکه های صنعتی را به دست بیا ورید، با کنترل کننده های صنعتی آشنا شده و ….علاوه بر این چگونگی طراحی و رسم نقشه ها را نیز در این رشته آموزش خواهید دید.(مهندسی برق با گرایش های الکترونیک، کنترل ابزار دقیق)
  • و …
  • بازار کار رشته برق و الکترونیک چگونه است ؟!!

   برق و الکترونیک امروزه در همه ی صنایع و فعالیت ها دارای کاربرد می باشد و میتوان گفت زندگی روزمره همه ی اشخاص به عملکرد صحیح این انرژی نیازمند خواهد بود. از این رو علاقه مندان این رشته با شرکت در دوره و کلاس های آموزش برق و الکترونیک و کسب تخصص مهارت های لازم قادر خواهند بود تا به راحتی وارد بازار کار گسترده این رشته گردند. از جمله موقعیت های شغلی در برق و الکترونیک عبارت می باشد از:(دوره های برق)

   • برقکار در محیط های مختلف از جمله ساختمان، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ ها، ادارات، مراکز نظامی و ….
   • فعالیت با دستگاه ­ها و تجهیزات مورد استفاده در صنایع و کارخانه‌ ها
   • فعالیت در  ادارات مختلف از جمله اداره برق، اداره آب و فاضلاب، نیروگاه ها، شهرداری و ….
   • فعالیت در شرکت‌ های فروشنده و واردکننده­‌ تابلو برق، یو پی اس، دیزل برق و ….
   • کار در کارگاه‌ های سازنده و مونتاژ کننده تابلو های برق
   • کار در شرکت ­‌های تعمیر انواع موتور­ های الکتریکی
   • کار در شرکت‌ های خدماتی در زمینه سرویس دستگاه‌ ها
   • راه اندازی مغازه‌ الکتریکی و فروش، نصب و تعمیرات لوازم برقی
   • و…