چرا دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت؟

دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت: در حال حاضر، شبکه های کامپیوتری بخش مهمی از زندگی ما گشته اند، از این رو آگاهی از مفاهیم شبکه و دستیابی به مهارت های مرتبط با آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

یکی از مهارت هایی که در زمینه شبکه کامپیوتری بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت، بدون شک CCNA یا Cisco Certified Network Associate خواهد بود. شرکت در دوره آموزشی CCNA و دریافت مدرک آن، برای مهاجرانی که به دنبال شغل جدید یا پیشرفت حرفه‌ ای می باشند مزایای بسیاری خواهد داشت. در این مقاله تصمیم داریم تا به توضیح CCNA ، مزایای دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت و فرصت های شغلی مرتبط با آن بپردازیم.

دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت و معرفی آن

دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت: CCNA یا Cisco Certified Network Associate  یک مدرک حرفه‌ ای در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری می باشد که توسط شرکت سیسکو ارائه می‌ گردد.

این مدرک برای اشخاصی طراحی گشته اند که می‌ خواهند در زمینه شبکه‌ های کامپیوتری، متخصص بشوند و مهارت‌ های لازم برای راه‌ اندازی، پیکربندی و مدیریت شبکه‌ های کامپیوتری را به دست آورند.

CCNA شامل مفاهیم اصولی شبکه‌ های کامپیوتری، سخت‌ افزار شبکه، نرم‌ افزار شبکه، پروتکل‌ های شبکه، روتینگ و سوئیچینگ، امنیت شبکه، و مدیریت شبکه می باشد. با کسب این مدرک، اشخاص می‌ توانند در صنعت شبکه‌ های کامپیوتری مشغول به کار گردند.

برای مطالعه بیشتر: MBA (ام بی ای)

فرصت های شغلی با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت

مدرک CCNA به عنوان یکی از مهم‌ ترین مدارک حرفه‌ ای در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری، از دیدگاه شرکت‌ های گوناگون و صاحبان کسب و کار، بسیار ارزشمند هستند.

این مدرک، نشان دهند می دهد که شما  توانایی و دانش فنی شخص در زمینه شبکه‌ های کامپیوتری را دارید و معمولاً در فرآیند استخدام و یا ارتقا در سازمان‌ ها و شرکت‌ ها، به عنوان یکی از شرایط لازم برای کارکنان در نظر گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است که، با توجه به پرکاربرد بودن تکنولوژی شبکه‌ های کامپیوتری در جوامع گوناگون، به‌ ویژه در جوامع مهاجرانی که به دنبال کار و پیشرفت حرفه‌ ای می باشند دریافت مدرک CCNA به عنوان یکی از بهترین راه‌ ها برای بیشتر شدن فرصت‌ های شغلی و پیشرفت حرفه‌ ای تلقی خواهد شد. در این بخش، به معرفی برخی از فرصت های شغلی با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت پرداخته می گردد:

 • مهندس شبکه: مهندس شبکه، مسئول برنامه ریزی، پیاده سازی و پشتیبانی شبکه های کامپیوتری می باشد. با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، شما قادر خواهید بود تا به عنوان مهندس شبکه در کشور مقصد، در شرکت های گوناگونی نظیر شرکت های فناوری اطلاعات و دیگر شرکت ها مشغول به کار گردید.
 • تکنیسین شبکه: تکنیسین شبکه، مسئول پشتیبانی، نصب و راه اندازی تجهیزات شبکه می باشد. با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، شما عزیزان می توانید به عنوان تکنیسین شبکه در کشور مقصد و شرکت هایی که به این حوزه نیاز دارند، مشغول به کار گردید.
 • مدیر شبکه: مدیر شبکه، مسئول مدیریت و برنامه ریزی شبکه های کامپیوتری می باشد  با دریافت مدرک CCNA، شما قادر خواهید بود تا به عنوان مدیر شبکه در شرکت های گوناگونی نظیر شرکت های فناوری اطلاعات و دیگر شرکت ها مشغول به کار شوید.
 • مشاور شبکه: مشاور شبکه، مسئول مشاوره و راهنمایی در زمینه شبکه های کامپیوتری می باشد. با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، شما قادر خواهید بود تا به عنوان مشاور شبکه در اکثر شرکت ها مشغول به کار گردید.

در آخر، با توجه به پویایی و تغییرات مربوط به تکنولوژی شبکه‌ های کامپیوتری،توسط داشتن مدرک CCNA، مهاجران می توانید تا از جدیدترین تکنولوژی‌ ها و روش‌ های مربوط به این حوزه آگاهی داشته باشند و با توجه به این آگاهی، بتوانند به بهترین شکل ممکن در حل مسائل و ارائه راه‌ حل‌ های مطلوب در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری کمک نمایند.

مزایای دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت چیست؟

مزایای دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت چیست؟دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. مهم‌ ترین مزایا دریافت این مدرک از مرکز معتبری همچون مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، شامل موارد زیر خواهد بود:

 • ارتقای دانش و توانمندی‌ های فنی: دریافت مدرک CCNA، مهاجران را قادر خواهد ساخت تا دانش و توانمندی‌ های فنی خود را در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری ارتقا دهند. با درک عمیق‌ تر از مفاهیم و تکنولوژی‌ های شبکه‌ های کامپیوتری، مهاجران قادر خواهند بود تا بهترین راه‌ حل‌ های ممکن را برای مشکلات شبکه‌ ای پیش رو، پیشنهاد دهند.
 • افزایش فرصت‌ های شغلی: دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، فرصت‌ های شغلی مهاجران را در کشور مقصد گسترش خواهند داد. این مدرک، به عنوان یکی از معتبر ترین مدارک حرفه‌ ای در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری، در شرکت‌ های گوناگون از جمله شرکت‌ های فناوری اطلاعات و … بسیار مورد توجه قرار می گیرد. با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، می توانید به عنوان تکنیسین شبکه، مهندس شبکه و یا مشاور شبکه در این شرکت‌ ها مشغول به کار گردید.
 • افزایش درآمد: شرکت کنندگان با دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، قادر خواهند بود تا درآمد خود را افزایش بدهند. با توجه به اهمیت شبکه‌ های کامپیوتری در سازمان‌ ها و شرکت‌ ها، تاکید بر کارکنانی با دانش و توانمندی‌ های در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری بیشتر گشته است. به همین خاطر ، اشخاصی که دارای مدرک CCNAمی باشند، در بازار کار بسیار مورد توجه قرار خواهند گرفت و معمولاً حقوق و درآمد بیشتری نسبت به کارکنان دیگر خواهند داشت.
 • افزایش امنیت شبکه‌ های کامپیوتری: دریافت مدرک CCNA، مهاجران را به یک تکنیسین شبکه حرفه‌ ای تبدیل خواهند کرد که قادر می باشند بهترین رویکردها و راه‌ حل‌ های امنیتی را در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری ارائه خواهند داد. با به کارگیری تکنیک‌ های مربوط به مدیریت امنیت شبکه، مهاجران قادر هستند تا به شرکت‌ ها کمک نمایند تا از حملات سایبری و دیگر ریسک‌ های امنیتی در شبکه‌ های کامپیوتری‌ شان جلوگیری نمایند.
 • امکان کار در سطوح بالاتر سازمان: دریافت مدرک CCNA برای مهاجرت، داشتن دانش و توانمندی‌ های مرتبط با شبکه‌ های کامپیوتری، مهاجران قادر خواهند بود تا در سمت‌ های مدیریتی و مشاوره‌ ای شرکت‌ ها کار کنند. به طور مثال، با ارائه مشاوره‌ هایی در زمینه برنامه‌ ریزی، طراحی و پیاده‌ سازی شبکه‌ های کامپیوتری، می‌ توانند به موفقیت و رشد سازمان کمک نمایند.
  • ارتباط بیشتر با جامعه حرفه‌ ای: دریافت مدرک CCNA، مهاجران را به جامعه حرفه‌ ای شبکه‌ های کامپیوتری متصل می نماید. با پیوستن به این جامعه، مهاجران قادر خواهند بود تا از تجربیات و دانش دیگران بهره‌ مند گردند و با اشخاصی که در حوزه شبکه‌ های کامپیوتری فعالیت می‌ نمایند، ارتباط برقرار کنند.

  معرفی مدارک پایان دوره CCNA

  مدرک دوره CCNA مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه است. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate قادر است به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار بگیرد.