چرا دریافت مدرک بورس برای مهاجرت؟!

دریافت مدرک بورس برای مهاجرت: بورس بازار سرمایه ای می باشد که در آن اوراق بهادار و دیگر ابزارهای مالی معامله خواهند شد. این بازار به شرکت‌ ها، دولت‌ ها و دیگر سازمان‌ ها به افزایش سرمایه گذاری آن ها کمک خواهد کرد و خریداران و فروشندگان نیز از این فرصت برای سرمایه‌ گذاری و کسب درآمد استفاده خواهند کرد. دریافت مدرک بورس برای مهاجرت، یک راه مناسب برای کسانی می باشد که علاقه‌ مند به کار در حوزه بورس در کشورهای دیگر می باشند. در این مقاله، به بررسی بورس، مزایای دریافت مدرک بورس برای مهاجرت و فرصت‌های شغلی مربوط به آن پرداخته خواهد شد.

بورس چیست؟

همانطور که گفته شد، بورس، بازاری می باشد که در آن سهام، اوراق بهادار و دیگر ابزارهای مالی خریداری و فروخته خواهند شد این بازار، تأمین منابع مالی برای شرکت‌ ها و افزایش سرمایه‌ گذاری در بخش‌ های اقتصادی مختلف را تسهیل می نماید. در این بازار، قیمت ابزارهای مالی توسط عوامل متنوعی نظیر اخبار اقتصادی، عوامل سیاسی و رویدادهای جهانی تعیین خواهد شد.

برای کار در حوزه بورس در کشورهای گوناگون، نیاز به مدارک معتبر و بین‌ المللی است که با دریافت مدرک بورس برای مهاجرت شما قادر خواهید بود تا در کشور مقصد از فرصت‌ های شغلی مناسبی بهره‌ مند گردید.

انواع بورس کدام اند و دریافت مدرک بورس برای مهاجرت؟! 

 • بورس اوراق بهادار: این بورس یکی از مهم‌ ترین نوع بورس‌ ها است که در آن، سهام و اوراق بهادار مرتبط با شرکت‌ ها خریداری و فروش گردد. معاملات در این بورس بر اساس روند شرکت، شرایط بازار و اطلاعات مالی توسط شرکت ارائه خواهد شد
 • بورس کالا: بورس کالا نیز یکی از بورس‌ های مهم می باشد. در این بورس، کالاهای مختلف نظیر نفت، گاز، پنبه، گندم، ذرت و… خریداری و فروش خواهد شد. از این بورس در کشورهایی با بازارهای کالایی قوی استفاده خواهد شد.
 • بورس انرژی: این بورس یک بازار مالی می باشد که در آن انواع متنوعی از انرژی نظیر برق، گاز، نفت و زغال سنگ خرید و فروش می گردد. در این بازار، تقاضا و عرضه برق و سایر منابع انرژی تعیین قیمت خواهد شد و معاملات به صورت الکترونیکی انجام می‌ گردد. بورس انرژی برای تأمین انرژی و تأمین نیازهای انرژی کشورها و شرکت‌ ها بسیار مهم خواهد بود.
 • فرابورس: فرابورس یا همان بورس فرعی، بازاری می باشد که در آن انواعی از اوراق بهادار و ابزارهای مالی خریداری و فروش خواهند شد. فرابورس به عنوان یک بازار مالی ثانویه در کنار بورس اول، فرصتی برای خرید و فروش اوراق بهادار و محصولات مالی ارائه خواهد شد. در فرابورس، اوراق بهادار نظیر صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری قابل معامله، اوراق خزانه، اوراق تجاری، بن‌ های مسکن، اوراق تسهیلات مسکن، اوراق قرض‌ الحسنه و… قابل خرید و فروش می باشند. همینطور، محصولات مالی نظیر ارزهای خارجی، فلزات گرانبها، نفت و محصولات پتروشیمی نیز در این بازار معامله خواهند شد. فرابورس در ایران بسیار مهم خواهد بود و برای سرمایه‌ گذاران و شرکت‌ ها فرصتی مناسب برای خرید و فروش اوراق بهادار و ابزارهای مالی فراهم خواهد کرد.

برای مطالعه بیشتر: مهاجرت تحصیلی

 دریافت مدرک بورس برای مهاجرت و فرصت‌ های شغلی 

 دریافت مدرک بورس برای مهاجرت و فرصت‌ های شغلی با دریافت مدرک بورس برای مهاجرت، شما به عنوان یک کارشناس مالی در حوزه‌ های متنوع بازار سرمایه قادر خواهید بود تا اشتغال پیدا کنید. بعضی از فرصت‌ های شغلی مربوط به این مدارک شامل موارد زیر می باشد:

 • مشاور سرمایه‌ گذاری: اشخاص با شرکت در دوره های آموزشی بورس در مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب، با کسب دانش و مهارت در این حوزه، قادر خواهند بود تا به عنوان مشاور سرمایه‌ گذاری مشغول به کار شوند و به مشتریان خود کمک نمایند تا سرمایه خود را به بهترین شکل ممکن سرمایه‌ گذاری نمایند.
 • مدیر سرمایه گذاری: شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری نیاز به اشخاص با دانش بالا در زمینه بورس و سرمایه‌ گذاری خواهند داشت تا به عنوان مدیر سرمایه‌ گذاری، کسب و کار را مدیریت نمایند.
 • تحلیلگر بورس: اشخاصی که دارای دانش و توانایی تحلیل بورس می باشند، قادر خواهند بود تا به عنوان تحلیلگر بورس در شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری و بورس کار نمایند و به مشتریان خود پیشنهادات مربوط به سرمایه‌ گذاری را ارائه نمایند.
 • مدیر دارایی: شرکت‌ های سرمایه‌گذاری نیاز به افرادی با تجربه، در زمینه مدیریت دارایی دارند تا به عنوان مدیران دارایی کار نمایند و دارایی‌ های متنوع را مدیریت نمایند.
 • کارشناس مالی: کارشناسان مالی باید با تحلیل و بررسی بازار سرمایه فعالیت‌ های سرمایه‌ گذاری را مدیریت خواهند کرد. کارشناسان مالی باید با تحلیل داده‌ های مربوط به بازار سرمایه، به مشتریان خود پیشنهادات مربوط به سرمایه‌ گذاری خواهند داد.

مزایای دریافت مدرک بورس برای مهاجرت

 • افزایش شانس‌ اشتغال در کشور مقصد: با دریافت مدرک بورس برای مهاجرت ، شما قادر خواهید ود تا در کشور مقصد به عنوان یک کارشناس مالی مورد اعتماد و با تجربه مشغول به کار شوید. این امر موجب خواهد شد که شانس پیدا کردن شغل مناسب در بازار کار کشور مورد نظر افزایش پیدا کند.
 • افزایش حقوق و درآمد: اشخاصی که دارای مدارک معتبر در حوزه بورس می باشند، حقوق و درآمد بیشتری در مقایسه با اشخاص بدون مدرک، دریافت خواهند کرد.
 • گسترش شبکه ارتباطی: دریافت مدرک بورس برای مهاجرت، به شما این امکان را خواهد داد تا با کارشناسان مالی دیگر در کشورهای متنوع آشنا گردید و شبکه ارتباطی خود را گسترش نیز خواهید داد. این امر باعث خواهد شد تا فرصت‌ های شغلی و سرمایه‌ گذاری جدیدی پیدا نمائید.
 • یافتن شغلی مناسب در شرکت‌ ها و سازمان‌ های بزرگ: با دریافت مدرک بورس برای مهاجرت ، علاقه مندان می توانند در شرکت‌ های بزرگ و معتبر نظیر شرکت‌ های سرمایه‌ گذاری، صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری و سازمان‌ های مالی بین‌ المللی مشغول به کار گردید.
 • امکان کار به صورت مستقل: با دریافت این مدرک، می‌ توانید به عنوان یک مشاور مالی مستقل کار نمائید و خدمات خود را به مشتریان بین‌ المللی ارائه کنید. این امر به شما امکان را خواهد داد تا از کار به صورت مستقل و پرداخت حقوق ثابت بهره‌ مند گردید.

سخن پایانی (دریافت مدرک بورس برای مهاجرت)

همانگونه در این مقاله متوجه گشتید، دریافت مدرک بورس برای مهاجرت، می‌ تواند راهی جذاب و پرسود برای اشخاصی باشد که به دنبال فرصت‌ های شغلی جدید و چالش‌ های متنوع می باشند. یکی از برترین مراکز آموزشی در ایران، برای یادگیری دوره های آموزشی بورس، مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب است که با اساتید مجرب و در محیطی مناسب و حرفه ای صفر تا صد اصول و مهارت های بورس را به علاقه مندان آموزش خواهند داد و در پایان دوره مدرک معتبر و قابل ترجمه رسمی دریافت می کنید که می توانید با داشتن این مدرک در کشورهای مختلف، مشغول به کار گردید.

معرفی مدارک پایان دوره بورس

مدرک دوره بورس مجتمع فنی تهران، قابل ترجمه رسمی، مورد تایید قوه قضائیه و وزارت امور خارجه خواهد بود. این مدرک مورد تایید سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی و به عنوان یک Skill Certificate قادر است به عنوان معرفی مهارت های شما و همچنین جز رزومه کاری و مهارتی دانشپذیر قرار گیرد.(دریافت مدرک بورس برای مهاجرت